Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Розбір останнього матчу в кар'єрі Луческу: «Динамо» поховав вихід Ракицького
Розбір

Розбір останнього матчу в кар'єрі Луческу: «Динамо» поховав вихід Ракицького

«Шахтарю» сильно допомогла травма Азарова.

4 листопада, 10:20
20

«Динамо» поступилося «Шахтарю» у, як виявилося, останньому матчі Мірчі Луческу на посаді головного тренера – 0:1.

Оперативно розбираємо перемогу гірників у принциповій та тепер вже історичній грі.

«Динамо» втратило Буяльського, вище зіграв Шепелєв. У «Шахтарі» повірили у Невертона

«Динамо» перед матчем зіткнулося з дуже серйозними кадровими проблемами – втратило трьох не просто основних гравців атаки, а лідерів команди. Ярмоленко лікуватиметься до весни, Ванат отримав необов‘язкову другу жовту за симуляцію у попередньому турі з «Колосом», а Буяльський напередодні протистояння пошкодив гомілкостоп та залишив киян ще й без першого капітана.

Фактор кожного з цих гравців – визначальний та ключовий. Такі втрати – це просідання у понад 50% (якщо не більше) потенціалу усього «Динамо».

В атаці за змінами все було просто – справа, як і раніше, вийшов Караваєв. На вістрі – Беніто, а Волошин на звичному для себе лівому фланзі. Цікавою ситуація була у центрі поля, а саме питання, хто гратиме вище у ролі Буяльського. Виявилося, що все ж Шепелєв, а не Шапаренко.

Також Луческу здивував вибором у центрі захисту, поставивши Дячука у пару до Попова та проігнорувавши Сироту (залишився у запасі).

У «Шахтаря» теж було пару позицій, де могли виникнути питання, але без настільки вагомих втрат. Новий тренер Пушич залишив пару Бондар-Матвієнко у центрі, а на флангах знову довірився Азарову та Коноплі. За відсутності Бондаренка (поза заявкою) на своє звичне місце повернувся Криськів, віддавши місце зліва в атаці Невертону.

Ну і, звісно, вибір форварда – Сікан у другого коуча поспіль стабільно виграє конкуренцію у молодого Келсі. Траоре, нагадаємо, надовго вилетів через чергове пошкодження.

«Шахтар» зі старту «загруз» у коротких розіграшах від воріт

Інтрига стартових хвилин – який підхід оберуть обидві команди. «Динамо», як згадано вище, з величезними кадровими проблемами, а «Шахтар» – з новим тренером та бажанням грати у «шахтарівський» футбол.

У підсумку все вилилося у доволі нудний та неяскравий розвиток подій на полі. Винуватцем тут все ж варто називати гірників. Вони немов відкотилися на 2 роки назад до часів Роберто Де Дзербі – але часів, коли ще не адаптувалися до нових вимог. Футболісти буквально зациклились на коротких розіграшах та рідко розглядали інші варіанти виходу з оборони.

Доказ помилковість такої стратегії – непоганий тайм у виконанні «Динамо». Кияни, зрозумівши, що навряд зможуть забрати собі володіння, пішли нав’язувати боротьбу. Луческу неочікувано високо підійняв лінії, але назвати це шаленим тиском – складно.

Гравці просто розташовувалися поблизу чужого карного та не йшли в активний відбір.

І, здається, якби динамівці були б більше агресивними у цьому плані, то зробили б краще навпаки супернику, аніж собі. «Шахтар» якраз очікував тиску від киян, щоб своїми білд-апом з короткими передачами відрізати їх. Але не вийшло – центрбеки стояли на м’ячі та чекали (чуда?), господарі поля – стояли та дивились на них, вмикаючись лише у потрібних для цього моментах.

Іноді це приводило до парадоксальних епізодів. Наприклад, ось тут Зубков опустився на лівий фланг (!) за м’ячем, а його супроводжував Попов (!).

Такі ривки іноді здійснював навіть Сікан.

Як результат – «Шахтар» «загруз» на власній половині поля з контролем та вкрай рідко доходив до воріт Бущана у першому таймі. Небезпечних моментів не було взагалі, на відміну від колективу Луческу.

«Динамо» створювало моменти – вантажило у карний. Шапаренко дарував хоч якийсь «футбол»

«Динамо» натомість нічого не видумувало, бо… не мало ким. У фінальній третині все зводилося до простих верхових передач у карний, якщо це не стосувалося дій Шапаренка. Але про Миколу згодом.

Головне у цій ситуації – гірники чомусь мали труднощі, щоб успішно протистояти цьому прямолінійному стилю киян у завершальних стадіях атак.

Бондар та Матвієнко губили гравців у карному та знову не тримали дистанцію з фулбеками.

Приклад першого виду помилок – удар Беніто у падінні, коли йому ніхто не заважав.

Приклад другого виду помилок – закидання від Шапаренка на Караваєва, який відкрився між Матвієнком та Азаровим.

10-ка «Динамо» у цьому таймі був єдиним футболістом, який намагався діяти нестандартно – загострювати, підіймати темп, бити здалеку.

Завдяки цьому у період з 30-ї по 45-ту хвилину склалося враження, що кияни навіть притиснули «Шахтар». Це було поєднання декількох факторів – вищезгаданий білд-ап гірників, відсутність концентрації у захисників, активність самих динамівців.

А ще довгий час у грі не було помітно Судакова – він опускався глибше, але протягувати м‘яч не вдавалося. Епізодично з ним персонально грав Бражко, причому доволі успішно.

Все перевернув вимушений вихід Ракицького та чергова помилка захисту «Динамо»

Констатувати можна той факт, що у другому таймі «Шахтар» видозмінився. Це або вказівки Пушича у перерві, або все ще простіше – вплив Ракицького, який у першому таймі замінив травмованого Азарова.

З появою Ярослава гірники нарешті почали використовувати середні та довгі передачі при виході з оборони.

Тут одразу декілька наслідків:

➡️ «Шахтар» таким чином не притискався до власних воріт, бо кияни під діагоналі опускалися нижче;

➡️ «Шахтар» частіше та гостріше вибігав в атаки – використовував простір;

➡️ «Шахтар» швидко доводив м‘яч у небезпечні зони.

Гірники стали розкутішими та знайшли свій гол на 7-й хвилині другого тайму. Ключовий момент, який все перевернув – і знову доводиться говорити про позиційну помилку захисту «Динамо». Зубков вбіг у вільну зону між Поповим та Дячуком. Обидва на це не відреагували.

Хороша передача від Невертона – і все, вінгер опинився перед воротами Бущана та реалізував свій момент.

Після цього «Динамо» втратило своє налаштування, яке було у першому таймі та трохи на початку другого тайму – миттєво стало безідейним навіть у спробах доставляти м‘яч у карний навісами. Дійшло навіть до ударів Дячука з 30 метрів.

Так, шанс був у Караваєва – але це надто мало, що є підтвердженням важливості того пропущеного голу. «Шахтар» взяв ситуацію під контроль та не відпустив перемогу.