Tribuna/Футбол/Блоги/Український футбол/Шандор дня: арбітр зарахував гол «Шахтаря» після штрафного без свистка, хоча показав свисток, а за хвилину вилучив Бондаренка

Гірники зрештою втратили очки - 1:1.

Автор — Tribuna.com
2 серпня, 20:43
95

«Шахтар» в Рівному грав виїзний матч 2-го туру УПЛ проти «Вересу». Так закінчив його 1:1

Драматичною виявилась саме кінцівка першого тайму. Два епізоди повністю змінили гру:

1. Микола Матвієнко на 45-й хвилині забив гол зі штрафного в пусті ворота «Вереса», коли суперники готувались виставляти стінку, а їх ворота були пусті.

Цікаво, що пробив Матвієнко без свистка арбітра.

Але на повторах чітко видно, як Олександр Шандор показав захиснику «Шахтаря» свисток буквально за пару секунд до того, як той пробив по воротах:

Ось ще один ракурс більш крупним планом:

«…Якщо арбітр хоче, щоб гравець (-і) чекав (-ли) поновлення гри по свистку (наприклад, забезпечення захисниками дотримання відстані 9,15 м (10 ярдів) від м'яча, коли призначається штрафний/ вільний удар), він повинен попередити гравця(-ів) команди, що атакує, щодо сигналу свистка…».

І жест Шандора виглядав саме так. Цей жест для футболу знайомий та зазвичай означає, що арбітр чекає пробиття штрафного по свистку. Хоча, звичайно, ми не знаємо, що конкретно сказав Шандор гравцям «Шахтаря». Можливо, він мав на увазі щось зовсім інше, але явно заплутав всіх.

Зрештою арбітр зарахував гол після удару захисника «Шахтаря», коли «Верес» був не готовий до пробиття.

Після матчу Микола Матвієнко пояснив дії арбітра:

«Я взяв м’яч, підійшов до арбітра, він мені демонстративно показав на свисток і запитав, чи битиму я по свистку. Я відповів, що ні, поставив м’яч і пробив. Це вже питання до футболістів «Вереса», чому вони там не розібралися, але ніяк не до судді та не до мене».

А головний тренер «Вереса» Сергій Лавриненко розповів, що саме жест Шандора збив його гравців, але також визнав, що і команда втратила концентрацію:

«В роздягальні в перерві футболісти сказали, що в епізоді з пропущеним голом арбітр вказав на свисток. Що означає - введення м'яча у гру по свистку. Тому всі розійшлися. А гравець Шахтаря без дозволу арбітра пробив і забив гол.

Розбирати це - справа Комітету арбітрів. А ми - не повинні робити такі помилки. Концентрація уваги повинна бути максимальна. Бо це заключні хвилини тайму. Хлопці кажуть, що він показав на свисток. Тому вони почали розбирати позиції, згідно з нашим планом гри на стандартах. Ось так».

2. Другий епізод трапився буквально за хвилину після першого. Артем Бондаренко грубо сфолив в центрі поля:

Та отримав червону картку:

Епічності моментам додає той факт, що обидва (!!!) епізоди не потрапили в пряму трансляцію матчу. І глядачі тільки на повторах змогли зрозуміти, що там відбувалось.

Спочатку під час удару Матвієнка транслювали повтори порушення правил. А під час фолу Бондаренка - ситуацію з ударом Матвієнка.

В другому таймі «Верес» зміг зрівняти рахунок після помилки Дмитра Різника - і «Шахтар» стратив перші очки в сезоні (1:1)