Tribuna/Хокей/Блоги/toxic_sport/Результативна гра юкі, інсульт Летанга, нові рекорди «Бостона» і «Нью-Джерсі»: яким був минулий тиждень НХЛ

А у воротаря, який три роки тому виграв Кубок Стенлі, протікає дах.

6 грудня 2022, 10:30
9

Команди тижня

Чергові досягнення «Бостона» і «Нью-Джерсі» вже не дивують, тому звернемо увагу на їх найближчих переслідувачів у дивізіонах.

На друге місце в Атлантичному октеті піднявся «Торонто», який видав найкращий місяць у клубній історії. В останніх 11 матчах «Мейпл Ліфс» набирають очки, вісім з них вони виграли. Попри те, що зіркова атака команди народжує трохи більше трьох голів в середньому за матч (але Метьюз і Нюландер набирають обертів, а Марнер так просто в топовій формі, тішать і нижні ланки), попри велику кількість травм (перш за все, в захисті), «Торонто» нагорі.

Ще більше проблем з результативністю у «Кароліни» – в неї взагалі 2,88 шайби за матч в середньому. І це ще статистика покращилася завдяки 10 голам, які забиті у останніх двох зустрічах з «Лос-Анджелесом» (4:2) і «Сент-Луїсом» (6:4). Лише три гравці «ураганів» набирають не менше очка за матч – це Мартін Нечас, Себастьян Ахо і Андрєй Свєчніков. Але чотири перемоги поспіль після п’яти поразок підняли «Кароліну» на друге місце в Метрополітані. Цікаво, що в останніх десяти матчах «Ґаррікейнс» лише раз програли в основний час. І це були домашні 0:4 від нещасної «Аризони» – зайвий доказ того, що в НХЛ кожен може обіграти кожного.

Лузер тижня

Джордан Біннінгтон до сезону-2018/2019 мав лише один матч в НХЛ. Але посеред тієї регулярки він скористався шансом, став основним у «Сент-Луїсі» і знаходився серед головних героїв неймовірного шляху «блюзменів» з останнього місця в лізі до Кубка Стенлі.

Тоді Біннінгтону було 25. Зараз йому 29. За цей період він підписав два контракти, які допоможуть заробити 44,8 млн доларів за вісім сезонів. Але, здається, що у березні 2021 року менеджмент СЛБ поквапився давати воротареві довготривалу угоду. Тому що після коронавірусного локдауна Біннінгтона важко впізнати. На високому рівні він провів хіба що плей-оф 2022 року, та й то через травму зіграв тільки шість матчів.

Бентежить не тільки те, що Біннінгтон поступово забуває, як це – пропустити менше трьох шайб за гру. В першу чергу, всіх шокує його поведінка – підлі удари, погрози, словесні баталії з суперниками.

Ось і в матчі з «Пітсбургом» (2:6) Біннінгтон отримав чотири шайби вже на 22-й хвилині матчу і на шляху до лави запасних вирішив щось сказати Джейсону Зукеру, який якраз зробив рахунок 4:1. Дурнуваті витівки Джордана вже дістали навіть головного тренера Крейга Берубі, який чітко сказав: «Він повинен припинити це робити. Це нам ніяк не допоможе. Просто грай в воротах і відбивай кидки».

В хокеї воротар – це навіть більше, ніж півкоманди. І коли таке творить основний голтендер, то чого дивуватися жахливим серіям «Сент-Луїса»?! Команда після завоювання Кубка Стенлі виглядає нестабільною емоційно, а зараз поступово віддаляється від зони плей-оф – а конкуренція у Центральному дивізіоні найбільш висока в НХЛ.

Героїзм тижня

Захисник «Пітсбурга» Кріс Летанг переніс інсульт. І що ви думаєте? Вже через кілька днів він катався і виходив на легке тренування! Зараз 35-річний хокеїст проходить тестування, які дадуть відповідь, чи можна йому продовжити кар’єру.

Щоб ви зрозуміли – це вже другий інсульт Летанга! Перший стався у 2014 році. Про інші травми навіть нагадувати не варто. Героїзм триразового володаря Кубка Стенлі вражає, але… Не хочеться, щоб така самопожертва і любов до хокею призвели до трагедії. Летанг багато виграв і все всім довів, в нього є сім’я. І всі зрозуміють, якщо він завершить кар’єру у перший сезон після продовження контракту на шість років.

Матч тижня

«Лос-Анджелес» – «Сіетл» – 8:9 ОТ

Такий хокей можна назвати дворовим. А можна просто насолоджуватися інтригою і поворотами сюжету, тому що це найкраща ліга світу, тобто рівень гравців найвищий. Цей матч увійшов до історії як найбільш результативний в історії НХЛ серед тих, які завершилися в овертаймі.

Відзначимо, що ця перемога стала шостою поспіль для «Сіетла». А потім «Кракен» виграють і всьоме. Це другий сезон в НХЛ для команди зі штату Вашингтон. В першому «Сіетл» був аутсайдером, а ось зараз йде на другому місці у Західній конференції.

Ще один наслідок цього матчу – «Лос-Анджелес» відправив воротаря Кела Пітерсена (він вийшов за рахунку 4:5) на драфт відмов. Звичайно, ніхто звідти його не забрав, тому що з цього сезону діє його трирічний контракт на 15 млн доларів. Але Пітерсен отримав сигнал. Керівництво «Кінгс» намагається струснути воротаря, який ніби втратив мотивацію після того, як забезпечив себе грошима: його коефіцієнт надійності – 3,75, а відбиває він лише 86,% кидків. Цифри Джонатана Квіка не набагато кращі. Але у випадку Квіка мова йде про легенду франшизи, дворазового володаря Кубка Стенлі і одного з найкращих воротарів минулого десятиліття.

Камбеки тижня

«Едмонтон» – «Флорида» – 4:3 ОТ

Перед цим матчем «Ойлерс» перетворили за один період 0:3 в 4:3 у грі з «Рейнджерс». Тому, коли на 56-й хвилині «Флорида» зробила рахунок 3:2 на свою користь, це не було вироком для «Едмонтона». За дев’ять секунд до кінця третього періоду «нафтовикам» треба було вигравати вкидання в зоні «пантер», інакше відігратися було б складно. Макдевід зачепився за шайбу, яка відскочила під потужний кидок захисника Евана Бушара – грати залишалося менше п’яти секунд. Вже на 22 секунді овертайму Драйзайтль (звичайно, після асисту Макдевіда) приніс «Едмонтону» перемогу.

«Ойлерс» після короткого періоду турбулентності здобули вісім очок у останніх п’яти матчах і повернулися до зони плей-оф.

«Даллас» же в цій рубриці, схоже, буде часто. «Старс» програли «Міннесоті», але, коли ти влітаєш 1:5 ще на сьомій хвилині третього періоду, то перевести гру у серію буллітів – це дуже круто. Тим більш Роопе Хінц зробив хет-трик майже відразу після того, як підписав новий контракт (67,6 млн на вісім сезонів), черговий гол забив і Джейсон Робертсон, результативна серія якого розтягнулася вже до 18 матчів.

Розгром тижня

«Вінніпег» – «Колорадо» – 5:0

Блейк Вілер зробив хет-трик, до якого додав асист. Марк Шайфли набрав три (1+2) очка. Але не меншим героєм цього матчу став воротар «Вінніпега» Коннор Геллебак. Тому що за кидками велика перевага була у «Колорадо» – 40:23.

Щоб ви зрозуміли масштаб цього розгрому – «Евеланш», чинні володарі Кубка Стенлі, не програвали з різницею в п’ять шайб з 1 грудня минулого року, тобто 12 місяців без двох днів.

Додамо, що «Вінніпег» приємно дивує в цьому сезоні – поточне четверте місце на Заході. Справа в тому, що «Джетс» в минулому сезоні несподівано пролетіли повз плей-оф. Атмосфера в команді дуже сильно погіршилися. Настільки, що в Блейка Вілера забрали капітанську нашивку, а найкращий центр Марк Шайфлі вимагав обміну. Але, як бачимо, ці хлопці не забули, як у 2018 році витягли «Джетс» до фіналу Заходу і знову демонструють зразки тієї гри.

Бійка тижня

Не часто побачиш, як роль тафгаїв на себе беруть володарі Кубка Стенлі і гравці з серйозним статусом. Але Янні Гурд з «Сіетла» і Ті-Джей Оші з «Вашингтона» це зробили. Сам бій вийшов тривалим, але не видовищним. А Оші з його свіжою історією травм взагалі не варто ризикувати.

Що стосується Янні Гурда, то він виграв два Кубка Стенлі з «Тампою» як гравець третьої ланки. Але ця ланка (з Блейком Коулменом і Ентоні Сіреллі), можна сказати, стала легендарною. Ну і грати в третій лінії зіркової «Тампи» – це не те саме, що бути чекером в команді-аутсайдері.

Юкі тижня

Джордан Мартінук ніколи не виділявся результативністю – в своїх найкращих сезонах він забивав 15 шайб і набирав 25 очок. Але 30-річний форвард «Кароліни» може встановити кар’єрний рекорд, якщо буде й далі видавати такі тижні, як минулий. Спочатку він зробив хет-трик у матчі з «Сент-Луїсом» (6:4), а потім додав до нього асист у грі з «Лос-Анджелесом». Зараз у Мартінука 13 (7+6) очок у 25 матчах при показнику корисності «+7».

Для Брейді Ткачука матч з «Рейнджерс» став 300 у кар’єрі. 23-річний вінгер «Оттави» налаштувався як слід: набрав три (2+1) очка, причому зрівняв рахунок за 49 секунд до кінця третього періоду, а потім забив в овертаймі (це його сота шайба в НХЛ). Також він побився з колегою Джейкобом Трубою – вони капітани своїх команд. Тобто Брейді Ткачуку вдався «хет-трик Горді Хоу» – гол, асист і бійка в одному матчі. Брейді витримав темп і потім своїм голом допоміг «Оттаві» перемогти «Сан-Хосе».

Вдалий тиждень провів і Метью Ткачук, який, нагадаємо, влітку став учасником найгучнішого обміну міжсезоння і перейшов до «Флориди». Він набрав сім (3+4) очок в чотирьох матчах і піднявся на шосте місце в таблиці бомбардирів. Але саме зустріч з колишньої командою, «Калгарі», Метью провалив – «Пантерз» згоріли 2:6.

Головні цифри тижня

11 – перемогу поспіль на виїзді здобув «Нью-Джерсі» у матчі з «Філадельфією». Це третя найкраща серія в історії НХЛ. Стрік з 12 гостьових перемог вдавався лише «Детройту» у сезоні-2005/2006 і «Міннесоті» у сезоні-2014/2015.

21 – домашню перемогу поспіль з урахуванням плей-офф здобув «Бостон» у матчі з «Колорадо» (5:1). Це третя найкраща серія в історії НХЛ. Більше було тільки у «Філадельфії» (24 перемоги в сезоні-1975/1976) і «Детройта» (23 перемоги в сезоні-2011/2012).

23 – матчі зі старту сезону знадобилися «Бостону», щоб здобути 20 перемог. Це повторення історичного рекорду НХЛ, який раніше встановили сам «Бостон» (сезон-1929/1930) і «Чикаго» (сезон-2012/2013).

1000 – очко в кар’єрі набрав капітан «Тампи» Стівен Стемкос в матчі з «Філадельфією» (4:1). Він перший, кому підкорилася ця висота в історії франшизи «Лайтнінг».

25 – очок набрав у листопаді «Торонто». Це історичний рекорд «Мейпл Ліфс» в рамках одного календарного місяця.

1200 – очок в НХЛ стало у форварда «Чикаго» Патріка Кейна після матчу з «Рейнджерс» (5:2). Він став 50-м гравцем в історії ліги, якому підкорилися такі цифри, а також четвертим з тих, хто народився в США. Американський рекорд належить Майку Модано (1374 очки).

19 – матчів триває результативна серія Мітча Марнера, це клубний рекорд «Торонто».