Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/💥 Епічна перемога «Жирони» над «Барсою»: 4 голи (українці створили перший) і одноосібне лідерство у Ла Лізі
Відео

Здолали «Барселону» вперше в історії клубу.

11 грудня, 07:49
13

В центральному матчі 16-го туру Ла Ліги «Жирона» Віктора Циганкова та Артема Довбика в гостях переграла чинного чемпіона «Барселону» (взагалі вперше в історії клубу в офіційному матчі) з рахунком 4:2.

Обидва українці вплинули на цей рахунок прямим чином, організувавши дебютний гол у зустрічі.

«Барселона»: Пенья, Канселу, Крістенсен (Бальде, 65), Араухо, Кунде, Педрі (Фермін Лопес, 80), Гюндоган, Де Йонг, Рафінья (Ямаль, 65), Левандовський, Фелікс (Ферран Торрес, 65)

«Жирона»: Гассаніна, Гарсія, Лопес, Блінд, Гутьєррес, Гарсія, Мартін (Соліс, 87), Коуто (Валері, 78), Циганков (Порту, 78), Морейра, Довбик (Стуані, 73)

🔹 Як і годиться центральному матчу, обидві команди не затягнули з голами. Що найприємніше, першими за це взялись саме українці. Уже на 12-й хвилині Коуто пасом з глибини запустив Циганкова за спини захисникам «Барселони», а Віктор за тим віддав гольову на Довбика.

Артем трохи полоскотав нерви, в дотик пробивши у стійку. Та, на щастя, мʼяч зрикошетив у сітку воріт господарів:

🔹 Втім, команда Хаві на правах не дала гостям довго побути попереду в рахунку. Левандовскі врешті перервав гольову засуху (мовчав майже місяць) та головою замкнув подачу з кутового від Рафіньї:

🔹 І хоч «Барселона» загалом діяла гостріше та більше створювала загрози (рахунок за xG 2.04 – 0.95 на їхню користь в першому таймі), саме гостя пішли на відпочинок з переможним рахунком.

Це Гутьєррес скористався тим, що йому дали увійти у карний господарів, та влучно пробив між Пеньєю та ближньою до нього стійкою:

🔹 Відштовхуючись від цієї переваги, гості в другому таймі уже не дали супернику створювати так багато небезпеки, як до перерви. Ба більше, вони ще й реалізували свою контратаку ближче до кінця гри.

Коли уже Циганкова та Довбика на полі не було, героями сталі ті, хто вийшов на заміну. Стуані поборовся у верховій дуелі за мʼяч після дальньої передачі від Гассаніги, скинув головою на Валері, а той класно в дотик переграв Кунде та, опинившись на самоті з Пеньєю, пробив чітко повз нього. Це було смачно:

🔹 Попри пізній пропущений, підопічні Хаві ще встигли відіграти один гол, загостривши інтригу. На другій доданій захист жиронців дозволив Гюндогану отримати мʼяч у власному карному, розвернутись та влучно пробити. 3:2:

🔹 Але й це не був останній гол у грі. На останній доданій своє слово сказав Стуані, який замкнув у дотик навіс на дальній штанзі від Савіо:

🔹 Результат — перемога «Жирони» 4:2 над конкурентом у боротьбі за чемпіонство (можна уже команду Мічела вважати претендентом на титул?). Тепер вона знову одноосібний лідер Ла Ліги, випереджаючи «Реал» на два бали.

«Барселона» ж опускається на четверте місце за підсумками туру, програючи «Жироні» 7 балів.