Tribuna/Біатлон/Блоги/Біатлон-Онлайн/🏆 «Плакала, як маленька дівчинка». Віттоцці – переможниця Кубка світу з біатлону

Все вирішилося в останній гонці сезону.

18 березня, 08:00
1

Італійка Ліза Віттоцці стала переможницею загального заліку Кубка світу з біатлону. Фінішувала чемпіонка із прапором Італії та сльозами на очах.

«Сьогодні було дуже важко, але наприкінці я плакала, як маленька дівчинка. Це чудовий, емоційний день для мене, і я буду насолоджуватися цим моментом.

Останні роки результати в біатлоні для мене були як американські гірки, а зараз я на вершині світу. Я справді пишаюся собою за досягнення цієї мрії. Я так боролася, щоб втілити її, і тепер це стало реальністю», – сказала після нагородження Віттоцці.

До Малих кришталевих глобусів у заліках індивідуальних гонок та пасьютів італійка додала й головний трофей сезону.

Доля Великого кришталевого глобусу вирішилася в останній гонці сезону

На останню гонку жіночого сезону Ліза Віттоцці виходила із перевагою в 61 очко на другою Інгрід Тандреволл. Тобто, місце в топ-10 масстарту гарантувало їй Глобус навіть в разі перемоги норвежки.

Проте Віттоцці провела досить погану гонку – лише 21-ше місце з п’ятьма колами штрафу. Але скористатися своїм шансом не змогла й Тандреволл, посівши 8-ме місце. Норвежку навіть у загальному тоталі випередила переможниця масстарту Лу Жаннмонно.

Загальний залік жіночого КС з біатлону:

1.  Ліза Віттоцці (Італія)  – 1091

2. Лу Жанмонно (Франція) – 1068

3. Інґрід Ланнмарк Тандреволл (Норвегія) – 1044

***

Справжній фейр-плей показала Тандреволл після фінішу масстарту. Інгрід першою привітала Віттоцці з перемогою у загальному заліку.

Трофей італійка взяла завдяки вбивчій стабільності результатів та двум перемогам на останньому етапі

У цьому сезоні у підрахунку таблиці загального заліку КС не анульовувалися результати найгірших гонок. Тому стабільність у всіх стартах для перемоги була вирішальною.

Віттоцці лише тричі за весь сезон не потрапила до топ-10 особистих гонок на КС – найкращий результат серед усіх біатлоністок.

Жюстін Брезаз-Буше здобула найбільше перемог (5), проте мала у своєму пасиві гонку без очок.

Лу Жаннмонно пропускала гонки через ковід. У француженки та італійки по чотири перемоги в сезоні.

А Інгрід Тандреволл програла боротьбу Віттоцці вже на останньому етапі. Ліза свою стабільність підкріпила двома перемогами у спринті та пасьюті Кенмора.

Віттоцці стала другою італійкою в історії, яка взяла Великий кришталевий глобус

29-річна Віттоцці уперше в кар’єрі стала переможницею в загальному заліку КС. Ліза повторила успіх своєї співвітчизниці Доротеї Вірер, яка ставала чемпіонкою в у 2019 та 2020 роках.

Таким чином, починаючи із сезону 2018/19 італійки тричі здобували Великий кришталевий глобус – це найкращий результат серед усіх збірних. У другої Норвегії – дві перемоги (Егофф і Ройзеллан) за цей період.