Tribuna/Боротьба/Блоги/Український спорт I Олімпіада/Коляденко принесла Україні першу олімпійську ліцензію в боротьбі. Вона пережила окупацію Ірпеня та втратила рідний зал
Відео

«Не могла так просто покинути свій дім. Але мене змусили російські орки, ракети, танки»

25-річна Ірина Коляденко здобула поки що єдину олімпійську ліцензію для збірної України з боротьби.

Борчиня, яка виступає в олімпійській ваговій категорії до 62 кг, виграла бронзу на чемпіонаті світу-2023. Це вже друга медаль для неї такого рівня - у 2019-му вона виграла срібло, а також стала бронзовою призеркою Олімпіади-2020.

У сутичці за 3-тє місце Ірина перемогла Луїзу Німеш з Німеччини - 10:0. Після поєдинку українка видала неймовірні емоції.

На шляху до бронзи вона перемогла у втішній сутичці Маріану Кердівару-Єшану з Молдови, програла у чвертьфіналі киргизці Айсулуу Тинибековій, а також здолала шведку Йоганну Ліндборг та білоруску Вероніку Іванову.

Загалом збірна України здобула 2 медалі на жіночому ЧС, також відзначилася Юлія Ткач-Остапчук, яка виграла срібло у неолімпійській вазі.

Цей результат дозволив нашій команді посісти 5-те місце у медальному заліку турніру.

У березні 2022-го росіяни знищили рідний зал Коляденко в Ірпені

Початок повномасштабного вторгнення Коляденко зустріла в рідному Ірпені.

Спортсменка не виїжджала з міста аж до кінця березня, а коли дісталася безпечного місця, то опублікувала щемкий пост:

«Я була в Ірпені до останнього, я не могла так просто покинути свій дім. Але мене змусили російські орки, ракети, танки.

Але я вірю в наших хлопців, ЗСУ, територіальну оборону, лікарів, волонтерів та всіх людей, які залишилися захищати наше місто та нашу Україну.

Я знаю що ми повернемось в наш рідний Ірпінь, де буде тихо. А інфраструктуру відбудуємо. Слава Україні», - написала Коляденко.

13 березня 2022 року росіяни знищили ДЮСШ в Ірпені, де тренувалася Коляденко.