Tribuna/Футбол/Блоги/Філіжанка футбольної кави/Голанд провалився? І новачок мерсисайдців, і юний гравець «Сіті» перевершили головну надію Гвардіоли

1

Клопп вирвав у Гвардіоли перший трофей англійського сезону.

Замість Голанда дебютував молодий гравець «Сіті», а Нуньєс - головний гравець цього вечора.

Футбольний сезон в Англії розпочато.

Матч за Суперкубок носить характер напівтовариського, але трофей є трофей. Щоправда, на цей раз антураж був не таким грандіозним: матч пройшов на стадіоні «Лестера», а не на «Уемблі». Натомість суперники — найкращі команди Англії останніх років.

Юрген Клопп вирішив не поспішати з новачком і залишив Дарвіна Нуньєса в запасі. А ось Пеп Гвардіола одразу кинув Ерлінга Холанда в атаку. В іншому склади у «Ліверпуля» та «Сіті» були цілком класичні.

На початку матчу команди швидко обмінялися моментами: у «Ліверпуля» міг забивати Мохамед Салах, у «Сіті» — Кевін Де Брюйне.

Але найцікавіше, звичайно, було спостерігати за дебютом Голанда, в якому багато хто бачаить майбутнього претендента на «Золотий м'яч». Тільки ось гра у норвежця явно не задалася. Голанд не забивав, губився в атаках і не викликав довіри у партнерів своїми відкриттями.

Поки Голанд не забивав, забили мерсисайдці. Гол з'явився буквально з нізвідки: Трент Александер-Арнольд, ймовірно, хотів подати, але м'яч зрикошетив від голови захисника і залетів о дев'ятці. Але ж, погодьтеся, гол вийшов справді гарним та додав «червоним» впевненості та вивів їх вперед.

Незважаючи на рахунок, легка статистична перевага в першому таймі була в «Сіті». Але «містяни» мали проблему з конкретикою: команді Гвардіоли постійно чогось не вистачало, і було видно, що футболісти ще не ввійшли в новий сезон.

Зрівняти рахунок «Сіті» міг на початку другого тайму, але раптово став на захист Адріан. Так, у «Ліверпуля» грав саме цей воротар — Алісон лише декілька днів тому повернувся до тренувань, а Куївін Келлехер вибув через травму. Взагалі Адріана вболівальники недолюблюють, але в цьому випадку він спрацював чітко — зреагував на удар і врятував «Ліверпуль».

Поки Голанд згадував, як треба забивати, йому несподівано підніс майстер-клас молодий одноклубник. 22-річного Хуана Альвареса брали за € 17 млн ​​(а не за 60, як Ерлінга), але він спрацював у потрібний момент краще за зіркового є партнера по команді. Футболісти "Ліверпуля" були впевнені, що в Адріана вибили м'яч із рук, проте судді зарахували гол.

«Ліверпуль» у другому таймі був зрозумілішим, і на останніх хвилинах перевага стала наслідком забитих голів. Клопп випустив на поле купленого за 75 млн. євро Дарвіна Нуньєса, і той заробив пенальті, відправивши м'яч в руку захисника. Едерсон вгадав, куди битиме Салах, але удар вийшов ідеальним - 2:1.

А на четвертій доданій хвилині Нуньєс забив уже сам. Ендрю Робертсон скинув м'яч уздовж воротарської лінії, і Дарвін головою переправив його повз Едерсона. Відсвяткував уругваєць надемоційно, і це легко зрозуміти: на передсезонці Нуньєс запам'ятався купою невдалих моментів та глузуванням від уболівальників інших клубів. Дебютний гол у матчі за трофей — найкраща відповідь усім хейтерам.

З результатом матчу все було зрозуміло, але Голанд ще мав шанс виправитися. На останніх секундах він опинився перед порожньою брамою і... зарядив у перекладину.

Іронічно виходить: з Нуньєса сміялися, а від Холанда чекали рекордів. У результаті перший приніс "Ліверпулю" трофей, а другий провалив дебют за "Сіті". В АПЛ ця дуель має бути ще спекотнішою.

Готовність Ліверпуля виявилася набагато вищою, що не дивно, враховуючи на три більше зіграних товариських матчі, ніж у Сіті, тому результат виглядає справедливим.

Від себе можу додати, що у другому таймі «Сіті» виглядало краще. Перший тайм все-таки більше на боці Ліверпуля в плані володіння м‘ячем та пресингу, а от другий тайм активно почали гравці «Сіті» та по ходу матчу досить часто були у штрафній зоні суперника, а у «червоних» м‘яч довго не затримувався. З приводу Голанда досі питання: чи заграє він в АПЛ. Це все неоднозначно, так як поки що він відзначився одним голом в товариському матчі проти «Баварії». На мою думку, норвежець не до кінця розуміє, що робити на полі. Судячи з сьогднішньої гри, де Брюйне не звик взагалі комусь віддавати м‘яч. Оскільки того року в «Сіті» не було центрофорварда, цю роль виконував Кевін. А тут з‘явилася дев‘ятка, але взаємодіяти між собою ці два гравці поки не навчилися.

Щодо Нуньєса - дебют вийшов гарним. Заробити пенальті, ще й відзначитися голом. До того ж в товариському матчі проти «РБ Лейпцига» відзначитися чотирма голами. Сьогодні мерсисайдці показали грамотну гру і заслужили на цей трофей.

На останок хочу додати, відпустили Зінченка - втратили свій талісман. Пам‘ятаю останній матч АПЛ сезону 2021/2022. Тоді «містяни» програвали команді Джерарда, а «Ліверпуль» вигравав Вулвергемптон. Як тільки Гвардіола випустив Зінченка, «Сіті» забило три голи за 5 хвилин. От вам яскравий приклад впливу Зінченка. Тож під великим питанням лідерство «Ман Сіті» у новому сезоні. Субъективно моя думка.

Головний тренер Ліверпуля Юрген Клопп висловився про перемогу над Манчестер Сіті.Мерсисайдці обіграли “городян” з рахунком 3:1 у матчі за Суперкубок Англії.

“Мені дуже сподобалася гра, але більшість матчів проти Сіті і так виходять захоплюючими. Ми не завжди перемагаємо, але самі ігри цікаві. Я був задоволений футболістами, які вийшли у стартовому складі, але й кожен, хто вийшов на заміну, зробив свій внесок. Хлопці готові – і це тішить. Ми віддавали розумні передачі та створювали Дарвіну Нуньєсу гарні моменти. Він використав вільний простір і чудово завершував атаки“, – сказав Юрген Клопп ITV Sport.

Для Ліверпуля це перший Суперкубок Англії з 2006 року.

З нетерпінням чекаю початку сезону 2022/2023, якщо чесно!

Поділіться враженнями від гри: як вам «Сіті» у першому серйозному матчі, Голанд як себе проявив?