Tribuna/Футбол/Блоги/Філіжанка футбольної кави/Сенсація в АПЛ! «Ліверпуль» здобув першу виїзну перемогу з травня, а «Арсенал» продовжує розривати у Чемпіонаті

6 листопада 2022, 21:56
1

Команда Артети видала свій найкращий старт в історії чемпіонату Англії.

В рамках 15 туру «Тоттенгем» приймав «Ліверпуль», а «Арсенал» мінімально обіграв «Челсі», тим самим знову закріпився на першому місці.

Пропоную розібрати два найзапекліші протистояння АПЛ.

«Арсенал» запалює в АПЛ! Команда Мікеля Артети знову виграла.

«Челсі» в рамках 15-го туру приймав у себе вдома «Арсенал». Сьогодні на поле нарешті повернувся Олександр Зінченко після довготривалої відсутності.

Вже з перших хвилин каноніри виглядали краще та жвавіше за лондонців. Підопічні Артети перевершували суперника за більшістю показників – у тому числі і по володінню м’ячем і з створених моментів.

Одним з таких хороших моментів був у Жезуса після навісу Мартінеллі. Центральний нападник трохи не дотягнувся до м‘ячу і потім ще дуже довго показував на пальцях, як же мало йому не вистачило до гола. Навіть йдучи на перерву, бразилець згадав цей момент.

Інший цікавий епізод стався в середині першого тайму, коли Обамеянг намагався жорстко відібрати м’яч у Вайта і отримав за це жовту.

Однак Мікель Артета був дуже незадоволений цим рішенням і мабуть, очікував, що нападника видалять.

Між Артетою та Обамеянгом вже давно склалися непрості стосунки. Це все тягнеться відтоді, відколи форвард в «Арсеналі» вдруге дозволив собі запізнення і втратив капітанську пов'язку. За версією Обамеянга тренер не вміє працювати з гравцями його рівня і може керувати лише молодими.

Загалом Обамеянг провів дуже блідий матч: лише чотири торкання до м‘ячу за перший тайм. На 64-й хвилині його замінив Броя. Це сталося одразу після голу гостей.

Відзначився Габріел Магальянс, який пробив з кількох сантиметрів по порожнім воротам. Дивно, як після подачі з кутового м'яч пройшов на рівні пояса повз усіх гравців «Челсі». Бразилець міг навіть не торкатися м'ячу - він би всеодно попав у сітку воріт після подачі Сакі з кутового. Що в той момент відбувалося з обороною «Челсі» - не зрозуміло.

Для Габріела, який, до речі, є захисником, цей гол виявився другим у сезоні та знову переможним. До цього його м'яч, забитий у ворота «Фулгему»приніс три очки.

Після голу Арсенал не засів у захист, а продовжив пресингуват. Моменти виникали значно частіше біля воріт Менді, ніж біля воріт Рамсдейла. Декілька атак гравці «Челсі» змогли зупинити лише завдяки фолам, в результаті чого отримали жовту. Але рахунок не змінився - "Арсенал" переміг і повернув собі першість в АПЛ. Таким чином команда Артеми видала свій найкращий старт в історії АПЛ – 34 очки після 13 турів.

«Ліверпуль» нарешті зміг перемогти на виїзді. Підопічні Клоппа робили це в останнє у травні!

Цього сезону АПЛ команда Клоппа набрала всього два очки на виїздних матчах (нічия з «Фулгемом» та «Евертоном»). У 15-му турі «Ліверпуль» приїхав до Лондона до «Тоттенгема», який перебував у таблиці на шість рядків вище, ніж мерсисайдці.

Потрібно враховувати ще й той факт, що команда Конте має великі проблеми в атаці. Головний тренер лондонців через травми не зміг випустити в основі Сон Хіг Міна, Кулусевські та Рішарлісона. В результаті туди відправився Іван Перишич. Що правда, оборона у «Тоттенгема» теж посипалася і виглядала не найкращим чином. На 11-й хвилині у штрафному майданчику було шість гравців «Тоттенгема», але жоден з них чомусь не зміг стримати найнебезпечнішого нападника суперника - Мохаммеда Салаха у його самій вдалій забивній позиції (прямо перед воротами). Єгиптянин встиг прийняти м'яч, підкотити собі під ліву ногу та пробити – без шансів для Льоріса, який навіть не намагався спинити цей м‘яч.

На цьому проблеми в обороні "Тоттенгема" не закінчилися. Ближче до кінця першого тайму фатальної помилки припустився Даєр, який спокійно віддав Салаху гольову передачу. Нападник без проблем реалізував вихід віч-на-віч. В результаті, результат після першого тайму був цілком закономірним - 2:0 на користь мерсисайдців.

Якщо перший тайм залишився за «Ліверпулем», то другий вже швидше за господарями. "Тоттенгем" постійно створював моменти біля воріт Алісона, чим викликав роздратування з боку бразильського воротаря «червоних», тому що «Ліверпуль» знову провалювався у захисті. «Тоттенгем» домінував і до виходу на поле Кулусевські, але як тільки на полі з'явився шведський футболіст, то вже в першій атаці віддав гольову на Кейна і тим самим подарував «шпорам» надію.

"Тоттенгем" традиційно створював багато моментів з кутових, але після ударів Дайєра і Лангле м'яч пролітав повз. На останніх хвилинах лондонці надто сильно пресингували «Ліверпуль», який постійно захищався, виносячи м’яч подалі.

У другому таймі мерсисайдці просіли. Було видно, що оборона знову грає не належним чином. Аліссон вже вкотре рятує свою команду. Якби не його два фантастичні сейви, рахунок цілком міг би бути 3:2 на користь підопічних Конте. Також порадував Конате, який явно покращує гру мерсисайдців у обороні. Салах відзначився дублем. Помітно, що після зміни тактики єгиптянину легше розкриватися і забивати голи. Все-таки гра на позиції флангового нападника не дає йому можливості розкритися на повну. Нуньєс також дуже якісно відіграв як у нападі, так і в обороні. Все-таки з ним команда також виглядає краще і щільніше. До того ж, на його рахунку гольова передача.

Так чи інакше, Ліверпуль вистояв. Перша перемога у цьому чемпіонаті на виїзді. Можливо, наприкінці сезону ці три очки матимуть велике значення для потрапляння до топ-4. Про перемогу у Чемпіонаті говорити вже не варто, все-таки надто велике відставання. Знову ж таки питання, чому мерсисайдці програють слабшим командам, які у зоні вильоту і виграють суперникам, які вище за них на декілька сходинок у таблиці. Недооцінка суперника? Схоже на те.

«Арсенал» же цілком може взяти цьогорічну АПЛ. Про це говорити ще зарано, але підопічні Артети на це здатні. Можливо Гвардіола цього року зосередить увагу на ЛЧ, а «Арсеналу» залишиться не посипатися в кінці. Але там є Зінченко, який 100% додасть вдачі.

This page contains the following errors:error on line 1 at column 128: Opening and ending tag mismatch: br line 1 and div Below is a rendering of the page up to the first error.Долучайтеся до мого телеграм-каналу: https://t.me/+AB-MZdV4_dI4NTg6