Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Знову треш у Туреччині: «Фенербахче» зірвав Суперкубок – випустив U-19 і пішов з поля на 2-й хвилині

«Галатасарай» навіть встиг забити.

8 квітня, 09:35
25

«Галатасарай» виграв Суперкубок Туреччини-2023, зігравши лише дві з лишком хвилини. «Фенербахче» просто пішов з поля.

Пояснюємо, що взагалі відбувалося.

Передісторія: першу спробу зіграти Суперкубок зірвали обидва клуби, «Фенер» понесло після бійки з фанатами «Трабзонспора»

Настільки пізно грали Суперкубок-2023 не просто так. Він мав відбутися ще у грудні минулого року у Саудівській Аравії – але цього так і не сталося.

Місцева влада тоді заборонила командам виходити на поле у футболках з зображенням цитати засновника сучасної Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка. Цей жест був присвячений до 100-річчя Туреччини. Також на стадіоні відмовилися вмикати гімн Туреччини.

Тож за 10 хвилин до початку гру було скасовано, а команди ухвалили рішення повернутися у Стамбул.

А в березні 2024-го після матчу турецької Суперліги «Трабзонспор» – «Фенербахче» (2:3) сталася бійка: фани господарів вибігли на поле, де футболісти гостей святкували три очки, і атакували їх. Скажемо прямо: футболісти у відповіді не стримувалися.

«Фенербахче» через ці події та інші претензії до федерації, які накопичилися упродовж років, провів позачергову генеральну асамблею, на якій розглядав питання виходу з турецької Суперліги. Це питання зрештою відклали до літа.

Що сталося у Суперкубку: обіцяли зірвати матч ще до, на гру не приїхав навіть тренер

Те, що «Фенербахче» якимось чином бойкотуватиме Суперкубок, було зрозуміло ще до початку гри.

• На тій же генеральній асамблеї клуб вирішив, що виставить на матч команду U-19. І виставив умови до федерації, щоб цьому запобігти – «прийнятна дата» та арбітр з-за кордону.

Питання щодо дати «Фенер» комунікував найбільше – власне, відсутність у заявці основних гравців пояснювали матчем з «Олімпіакосом» в Лізі конференцій.

Соцмережі клубу взагалі ігнорували факт, що матч за Суперкубок відбудеться.

• Заступник президента «Фенербахче» Ерол Білецік заявив публічно, що матч за Суперкубок «не триватиме 90 хвилин».

Це викликало низку теорій і інсайдів. Найпоширеніший – що «Фенер» виставить лише 9 футболістів на гру, і гравці команди U-19 симулюватимуть травми, поки не настане умова для технічної поразки.

Однак усе сталося трішки інакше. «Фенербахче» виставив на матч 11 футболістів і навіть чотирьох запасних – як і обіцяв, з U-19. У хлопців поки що навіть немає українізованих тегів на Tribuna.com.

І їх по-своєму шкода – адже сьогодні вдень вони ще грали матч чемпіонату U-19 проти однолітків з «Гіресунспора».

Ось як вони виглядають у житті:

Окрім того, команду на гру привіз навіть не головний тренер Ісмаїл Картал, а один з його помічників – Зекі Мурат Геле.

Вже на 50-й секунді матчу «Галатасарай» забив перший гол – відзначився Мауро Ікарді.

Одразу після цього Геле показав своїм гравцям залишити поле – більше команди у футбол між собою не грали.

«Галатасарай» вже на місці почав святкувати трофей – офіційного рішення Федерації футболу Туреччини щодо технічної поразки ще нема, але все вже зрозуміло.

Далі «Галатасарай» почав грати двосторонку для своїх вболівальників, які все ж приїхали в інше місто на матч Суперкубка.

Цікаво, чи отримає подальший розвиток історія з погрозами «Фенербахче» вийти з чемпіонату Туреччини. Принаймні щодо бойкоту Суперкубка це справді був не блеф.