Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Тепер у великому футболі два Мбаппе – 16-річний Етан дебютував у день народження брата

А Кіліан ще й дубль зробив – ідеальний вечір.

21 грудня, 13:10
6

Увечері 20 грудня «ПСЖ» завершив 2023 рік в ігровому плані. На «Парк де Пренс» головний клуб Франції спокійно обіграв «Метц» 3:1. Ця перемога дозволила парижанам піти на невелику перерву (повернуться 3 січня матчем за Суперкубок проти «Тулузи») у ролі лідера турнірної таблиці. «ПСЖ» випереджає «Ніццу», яка йде на другому місці, на п'ять очок.

Головним героєм зустрічі став Кіліан Мбаппе (як несподівано), який у цей день відзначав своє 25-річчя. Французький форвард зробив усе, щоб порадувати не лише себе, а й команду.

На 60-й хвилині Кіліан чудовим обвідним ударом зробив рахунок 2:0 на користь «ПСЖ». Майстерне виконання.

Цей гол був дуже доречним, адже вже за 12 хвилин гості відіграли один м'яч. Щоб заспокоїти ситуацію, на 83-й Мбаппе скористався помилкою захисника «Метца», який віддав свого воротаря. Кіліан перехопив м'яч і встановив рахунок 3:1.

Спокійний відрив дозволив Луїсу Енріке зробити головній зірці команди подарунок. На 90+2-й на поле вийшов 16-річний Етан Мбаппе – рідний брат Кіліана. Це дебют юнака за «ПСЖ» та у дорослому футболі взагалі.

Подивіться, як за цим спостерігала сімка парижан та їхня родина на трибунах.

Звичайно, за час, що залишався, Етан навряд чи міг видати феєрію, але ось вам перша статистика брата зірки:

🔷 9 дотиків;

🔷 100% точних передач (9/9);

🔷 1 передача у фінальну третину.

Після матчу Кіліан особисто привітав брата.

А потім, тримаючись за руки з Етанон, підійшов до трибун із командою.

Разом вони пішли і на післяматчеве інтерв'ю, де з мікрофоном стояв їхній одноклубник Преснель Кімпембе, який зараз заліковує травму.

«Я щасливий. Етану сподобалося, але ще більше сподобалося мені – як старшому братові. Я не думав, що мені доведеться пережити такий особливий день, і цей матч – те, що я дійсно завжди пам'ятатиму. Дебют Етана – це найважливіше для мене, хоч і перемога теж важлива», – сказав Кіліан.

Етан грає в середині поля – або центрального півзахисника, або опорника. Тож чекати від нього гольових рекордів, які ставить брат, точно не варто. Цього сезону він грав лише за молодіжну команду парижан. І непогано – 3+2 за 18 матчів у чемпіонаті та юнацькій Лізі чемпіонів.

Цікаво, що саме Етан – автор відомого святкування голів Кіліана. Про це розповів сам форвард:

«Це почалося із Playstation. Етан забив гол і відсвяткував його цим жестом. Через п'ять хвилин він поставив у грі паузу та попросив мене продемонструвати це після забитого м'яча у реальній грі.

Наступний гол я забив «Боруссії» у Дортмунді та виконав обіцянку, Етан був щасливий. Я сказав йому: «Тепер це мій жест, я вкрав його в тебе».

За першу команду «ПСЖ» Мбаппе-молодший також вже грав, але лише у товариських матчах. Влітку виходив у поєдинках проти «Гавра», «Аль-Насра» та «Чонбука». Що цікаво – тоді він не перетинався зі своїм братом на полі – у той момент у Кіліана якраз був конфлікт із керівництвом, яке вимагало від гравця продовження контракту чи трансферу з клубу.

Можливо, Етан та Кіліан зіграють не так багато матчів за «ПСЖ» поруч один із одним, оскільки майбутнє форварда в Парижі під сумнівом. Хоча «Реал» вимагає від Мбаппе визначеності і вже готовий відмовитися від трансферу, якщо Кіліан буде тягнути час. Але в будь-якому випадку – це історичний вечір для їхньої родини.