Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/😍 Довбик – феноменальний: 25 голів у 2023-му, лідер Ла Ліги за результативними діями в сезоні

Забиває кожні 100 хвилин.

19 грудня, 13:10
17

Артем Довбик знову забив – тепер двічі у матчі 17-го туру, в якому «Жирона» розгромила «Алавес» (3:0).

👉 Цим він довів кількість голів у Ла Лізі цього сезону до 10 – наздогнав Борху Майораля з «Хетафе» та відстає лиш на три голи від Джуда Беллінґема з «Реала». Так, Довбик – другий бомбардир Ла Ліги прямо зараз.

👉 За системою «гол+пас» у Ла Лізі Довбик ділить із Беллінґемом першу сходинку. В обох по 15 результативних дій – у англійця 13+2, в українця – 10+5.

👉 Загалом у 2023-му Довбик в усіх офіційних матчах (як за клуби, так і збірну) провів на полі 2826 хвилин за 2023 рік та зробив 25+10. Тобто, забивав кожні 113 хвилин, робив результативну дію кожні 81 (!) хвилину.

👉 Якщо ж відкинути збірну (де в нього лише 1 гол за 339 хвилин), то за «Дніпро-1» та «Жирону» статистика ще показовіша: зіграв 2399 хвилин за 2023 рік та зробив 24+10. Забивав кожні 100 хвилин, робив результативну дію кожні 71 (!) хвилину.

👉 Окремо по клубах у 2023-му – за «Дніпро-1» 14 голів і 4 асисти (забивав кожні 119,5 хв, робив результативну дію кожні 93 хв), за «Жирону» 10 голів і 6 асистів (забивав кожні 99,5 хв, робив результативну дію кожні 62 хв).

👉 Історичний розріз цих 10 голів Довбика – він увійшов до девʼятки футболістів, яким це вдалося зробити у Ла Лізі найшвидше.

👉 Окрім того, варто зважати, що перший гол «Алавесу» він забив головою – і увірвався до рейтингів топліг і за цим показником. Стільки ж, як і він (по 4), забив Кевін Беренс з «Уніона», більше (5) – лише Гаррі Кейн.

👉 Довбик матиме нагоду ще далі покращити свої показники у 2023-му – «Жирона» до нового року зіграє ще 21 грудня на виїзді з «Бетісом».