Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/39 кумедних та цікавих моментів вересня: пікнік голубів, порване вухо Ґаві, щитки Фюлькруґа

А ще – жахливий дебют юнака з «Нанта» у футболі та багато іншого.

2 жовтня, 10:30
8

Другий місяць сезону добіг кінця. Топові ліги Європи подарували нам багато приводів для матеріалів на головній сторінці Tribuna.com. Однак далеко не всі кумедні, красиві та цікаві моменти ми мали можливість підсвічувати окремими постами.

Тому зустрічайте другий випуск нової рубрики, в якій ми показуватимемо вам усе те, що ви могли пропустити в АПЛ, Ла Лізі, Серії А, Бундеслізі та Лізі 1. Відразу уточнимо, що тут не буде тих ситуацій, які ми й так підсвічували окремими матеріалами, а також моментів з єврокубків, матчів збірних, національних кубків тощо.

Хет-трики вересня

На початку вересня в АПЛ відбулася знакова подія. Протягом одного ігрового дня хет-триками відзначилися одразу 3 гравці! Ерлінґ Голанд («Манчестер Сіті»), Сон Хин Мін («Тоттенгем») та Еван Фергюсон («Брайтон») допомогли перемогти своїм командам, оформивши хет-трики у ворота «Фулгема», «Бернлі» та «Ньюкасла».

Востаннє подібне траплялося 23 вересня 1995 року. Тоді Роббі Фаулер («Ліверпуль»), Алан Ширер («Блекберн») та Ентоні Єбоа («Лідс») забили по три м’ячі у ворота «Болтона», «Ковентрі» та «Вімблдона».

Ракурс вересня

«Лутон» нарешті почав проводити домашні матчі на своїй незвичайній (за мірками АПЛ) арені. Стадіон готували до матчів такого рангу протягом усього літа, але без кумедних ракурсів все ж таки не обійшлося. Ось такий кадр вийшов під час перегляду ВАР у матчі новачка ліги з «Вест Гемом».

Уболівальники, звичайно ж, висміяли цей епізод: «Система VAR у Лутоні – це просто кілька Nokia 3310, які примотані до балок».

Дебютант вересня

17-річний центральний захисник «Нанта» Бастьєн Мепію, мабуть, дуже хвилювався, коли йому сказали, що 1 вересня він вийде в основі на матч Ліги 1 проти «Марселя». Раніше у кар'єрі Бастьєна не було матчів на дорослому рівні. І хлопець точно запам'ятає свій дебют у футболі.

Вже на 9-й хвилині Мепію йшов у роздягальню. А все тому, що кількома секундами раніше він помилився при прийомі м'яча від партнера – Сарр швидко перехопив і побіг віч-на-віч з воротарем. Юному дебютанту довелося фолити, а судді – показати йому червону картку.

На той момент «Нант» вже програвав 0:1, але в меншості команда зуміла відігратися і здобути одне очко. Тренерський штаб не поставив хрест на кар'єрі Бастьєна – він уже повернувся до першої команди, а до цього майже весь місяць грав за юнаків.

Спина вересня

Один із найкурйозніших автоголів місяця – але не єдиний у цій добірці. «Евертон» вже готувався йти на перерву в матчі з «Шеффілд Юнайтед», коли новачки АПЛ встигли провести атаку, в результаті якої Арчер пробив з-за меж штрафного майданчика. М'яч вдарився у штангу, а потім у спину кіперу «ірисок» Джордану Пікфорду. Від неї і залетів у ворота.

Щоправда, у другому таймі «Евертону» вдалося зрівняти рахунок, а у підсумку все завершилося нічиєю 2:2. Однак це могла бути чергова поразка команди Віталія Миколенка – якби не Пікфорд, який видав подвійний сейв на останніх секундах. Навіть гравець «Шеффілда», у якого кіпер відібрав гол, був у шоці.

Непорозуміння вересня

У тому ж поєдинку стався ще один кумедний епізод. «Евертон» готувався пробивати штрафний удар, але Ешлі Янг помітив, що гравці суперника вишикувалися в стінку за накресленою суддею лінією. Захисник «ірисок» емоційно почав говорити про це рефері, а той підійшов і намалював нову лінію – ще ближче до м'яча. У підсумку гравці «Шеффілда» отримали навіть додаткові сантиметри після скарг Янга.

Ешлі взявся за голову, Дайч теж.

П'ятка вересня

Розбавимо курйози чимось гарним. У вересні було чимало гарних голів у топ-лігах, але особливо запам'яталася витончена п'ятка Луїса Альберто з «Лаціо» у ворота «Наполі». Він не просто послав м'яч у ворота, а ще й влучив поміж ніг воротареві неаполітанців.

Зіпсований результативний дебют вересня

Наприкінці трансферного вікна Маттео Гендузі пішов із «Марселя» до «Лаціо» на правах оренди. Дебют у новій команді випав на той самий матч проти «Наполі», в якому римляни виграли 2:1. Могли б і з більшою перевагою, але втрутився суддя (обидва рази – справедливо).

Гендузі вийшов на заміну на 65-й хвилині, а вже на 67-й віддав пас на Дзакканьї, який реалізував вихід віч-на-віч. Маттео вже побіг радіти, але лайнсмен підняв прапорець – офсайд. Окей.

На 70-й хвилині вже сам Гендузі забив – точно пробив із лінії штрафного майданчика. І знову побіг радіти. І знову суддя скасував гол. І знову офсайд (у партнера на більш ранній стадії атаки).

Посмішка вересня

У матчі проти «Ноттінгем Форест» ні Бену Чілвеллу, ні його партнерам по команді так і не вдалося забити у ворота гостей. І це дуже потішило фанів «лісників», серед яких була дівчина з дуже красивою посмішкою.

Відбір вересня

Хуліан Араухо поїхав в оренду з «Барси» до «Лас-Пальмаса», вже навіть став основним у новому клубі. Цьому допомогли такі моменти, як у матчі із «Жироною». Партнер Довбика і Циганкова Мігель Гутьєррес блискуче прокинув поміж ніг Араухо, але мексиканець відповів не менш ефектно – стоячи спиною до Гутьєрреса, що вже здавалося, пішов уперед, одним рухом відібрав у нього м'яч, змусивши суперника впасти на газон.

Так, захисники часом теж вміють видавати красу.

Карма вересня

Одним із найбільш обговорюваних та цікавих матчів минулого місяця стала битва на «Емірейтс», в якій зійшлися «Арсенал» та «Манчестер Юнайтед». Ви всі добре пам'ятаєте ту кінцівку – зі скасованим голом Гарначо та двома голами «канонірів», які принесли лондонцям перемогу 3:1.

Після переможного голу у виконанні Деклана Райса камери вихопили не лише радіючого Артету, але й показали кадр з-за меж стадіону. На ньому була група фанів «Арсенала», які залишили стадіон кількома хвилинами раніше.

Завжди варто чекати на фінальний свисток.

Травма вересня

На початку місяця «Барселона» вирвала перемогу у «Осасуни» – рахунок 2:1 говорить про те, що вона далася каталонцям нелегко. А ще про це говорить фотографія півзахисника «блаугранас» Ґаві після матчу. Під час гри йому порвали вухо: це Рубен Гарсія так заїхав ліктем по голові 19-річному іспанцю. Ґаві дограв до кінця, але після поєдинку йому наклали шви.

Мабуть, сюди не додаватимемо фото, залишимо лише лінк на цей кадр.

Зіткнення вересня

Цей випадок теж міг би претендувати на звання «травма вересня», але він вийшов не лише травматичним, а й курйозним. Тож зробимо для нього окрему номінацію.

На 21-й хвилині матчу «Баєр» – «Дармштадт» гості подавали кутовий. Леверкузенці вибили м'яч за межі штрафного майданчика, а на нього побігли одразу два гравці «Дармштадта» – Фабіан Голланд та Фабіан Нюрнберґер. У підсумку вони зіткнулися один з одним, а гравці «Баєра» втекли в швидку контратаку, яка завершилася голом Боніфейса.

На жаль, відео епізоду у відкритому доступі немає, але можете подивитися його в огляді 3-го туру Бундесліги (момент на 22:35). Повірте, це того варте.

Після цього епізоду Нюрнберґер навіть попросив заміну, але, на щастя, швидко відновився і вийшов уже в наступному матчі «Дармштадта».

Святкування вересня

Забивши гол у ворота «Лутона», Педру Нету використав аж 10 (!) різних святкувань протягом кількох секунд. Зірка «Вулвергемптона» рідко забиває – більше створює для партнерів (вже 4 асисти у цьому сезоні), тож його можна зрозуміти.

Реакція вересня

Старт сезону для «ПСЖ» не можна назвати вдалим. Команда втратила очки у 4 із 7 матчів у Лізі 1. Але були окремо взяті поєдинки, в яких паризький гранд виглядав дуже впевнено. Одним із таких став виїзд до «Ліона», що завершився розгромною перемогою чемпіона 4:1.

Свій четвертий м'яч парижани забили у компенсований до першого тайму час – Мбаппе реалізував вихід віч-на-віч. Але це викликало досить дивну реакцію у Луїса Енріке – він розводив руками, щось кричав і явно був незадоволений. Якби ви не знали, що він тренер «ПСЖ», то, напевно, подумали б, що він з лави «Ліона».

Мінливість вересня

Німецький суддя Тобіас Райхель у матчі «Борусія» Д – «Гайденгайм» показав, що не завжди варто довіряти рішенню суддів ВАР, часом краще самому піти та ще раз переглянути епізод.

Незвичайний випадок стався у другому таймі того поєдинку. Спочатку Райхель призначив пенальті за фол Аллера на Бесті, проте згодом відеоасистенти повідомили йому, що гравець гостей був у офсайді.

Дортмундці навіть встигли провести заміну, а Грегор Кобель уже готувався вводити м'яч у гру. І тоді суддя знову взяв паузу, повідомивши, що зараз сам піде переглядати епізод. Зрештою – знову призначив пенальті, бо не вважав, що той офсайд вплинув на розвиток ситуації.

Це дозволило «Гайденгайму» зрівняти рахунок та привезти очко з Дортмунда.

Комбінація вересня

Вперше ім'я Беньяміна Шешко з'явилося в нашому інфопросторі минулого літа, коли повідомлялося про інтерес до молодого 195-сантиметрового словенського форварда з боку «МЮ». Тоді твіттер-аккаунт «Зальцбурга» відповів, що вони хочуть 300 млн і Бруну. У результаті гравець підписав контракт із «Лейпцигом», але за німців грати почав лише цього сезону.

Він обійшовся клубу значно менше, ніж просив смм-ник австрійців – купили за 24 млн євро. Але все одно виникали питання – чи це не переплата за гравця, який за два сезони в австрійському чемпіонаті забив 21 гол? Схоже, не переплата. На старті нового сезону у Беньяміна вже 5 голів у 7 матчах. Забиває і в Бундеслізі, і у Кубку Німеччини, і в Лізі чемпіонів.

У вересні він разом з Ольмо створив один із найкрасивіших голів місяця. Усього 4 елегантні дотики – і м'яч у сітці «Уніона». Ви захочете це переглянути не один раз.

Невдоволення вересня

Ця рубрика, схоже, стане щомісячною. Пам'ятаєте, у серпні Салах був роздратований, коли Клопп замінив його в матчі проти «Челсі»? А у вересні таких випадків було аж три!

Спочатку Йозуа Кімміх не зрозумів, чому Тухель змінює його через годину гри з «Баєром». Хоча участь лідера «Баварії» у тому поєдинку взагалі була під сумнівом.

А тренеру «Наполі» Руді Гарсії протягом місяця дісталося аж двічі. Спочатку Хвіча був незадоволений заміною на 89-й хвилині у грі проти «Дженоа».

А потім Осімхен влаштував скандал після заміни в поєдинку з «Болоньєю» в кінці при нічийному рахунку.

Суперечка вересня

Інший кумедний епізод із заміною стався у матчі «Мілана». Рубен Лофтус-Чік чудово освоївся у новій команді: вже віддав 2 асисти і забив гол. Його партнерам по команді так подобається грати з Рубеном, що коли в матчі проти «Роми» Піолі вирішив його замінити, то Леау та Тео Ернандес почали обурюватися.

Партнери просто з поля питали у тренера, чому він вирішив замінити англійця. Піолі жестами показав своїм футболістам, що Лофтус має жовту картку.

Книга вересня

Вболівальниця «Шеффілд Юнайтед» ніби передчувала, що у матчі з «Ньюкаслом» у якийсь момент їй не захочеться дивитися на футбольне поле, тому взяла із собою на матч книгу. І не прогадала – «сороки» влаштували побиття новачка АПЛ, а ця мила жінка повеселіла всіх.

Ще був менш кумедний випадок у матчі з «Тоттенгемом». Коли «Шеффілд» вийшов уперед (у підсумку програли 1:2 на останніх хвилинах), їхній фанат впав із трибуни на банер. Сподіваємося, з ним усе гаразд.

Дальній постріл вересня

Флоріан Ґрілліч із «Гоффенгайма» теж вривається до нашої добірки з голом зі своєї половини поля. Голкіпер «Кельна» навіщось вибіг аж у середину поля, щоб перервати атаку суперника (рахунок хоч і був 0:1, але не кінець матчу – лише перший тайм). М'яч вибив, але просто на ногу Ґріллічу, який у дотик пульнув по порожніх воротах.

Пікнік вересня

Після важкого робочого тижня четверо іспанських голубів вирішили зібратися на пікнік. Місцем відпочинку вони обрали стадіон «Балаїдос» у Віго – там красивий та рівний газон. Проте пташки не врахували, що в цей час там гратимуть «Сельта» та «Мальорка». Гравці цих двох команд не дали голубам спокійно відпочити.

Спочатку вони розташувалися у штрафному майданчику гостей. Але коли 69-й хвилині Бамба, здавалося, відкрив рахунок (гол скасували), футболіст побіг прямо на зграю. Довелося відлетіти.

Вони перемістилися на інший бік поля – тепер на кут штрафного майданчика господарів. Але й там їм не дали спокійно відпочити. Мурікі забив у ворота «Сельти» – і теж розігнав пікнік.

Оренда вересня

21-річний вінгер Ерен Дінкчі перейшов до «Вердера» у 2020-му, але за три сезони так і не став основним у складі бременців. Тому влітку вирішив піти в оренду у «Гайденгайм». Там він стабільно виходить з перших хвилин, не став винятком і поєдинок 4-го туру проти «Вердера».

Дінкчі зробив усе можливе, щоб у клубі, якому належить його контракт, дуже пошкодували, що віддали його в оренду. На його рахунку дубль, а один із забитих м'ячів – переможний. Варто зазначити, що Ерен не святкував голи.

Ситуація, яку складно уявити в УПЛ – у нас йому просто не дозволили б вийти в такому матчі.

Нереалізація вересня

Пам'ятаєте, як у добірці за серпень ми розповідали вам про матч «Нант» – «Монако», коли господарі забили 3 голи після трьох ударів, а гості стільки ж, але після 27? Щось схоже трапилося у Лізі 1 й у вересні.

У домашньому матчі «Ланс» завдав 31 удару по воротах «Метца», а гості всього 2. Вгадаєте підсумковий рахунок? 0:1.

Універсальність вересня

Подивіться на цей гол Лукаса Мартінеса Кварти із «Фіорентини». Ідеально відкрився, прийняв м'яч і пробив воротаря. Таким і має бути центрфорвард, так?

Але найцікавіше те, що Лукас – центральний захисник! А цим своїм підключенням в атаку він оформив уже другий гол у цьому сезоні.

Вірність вересня

Ніклас Фюлькруґ влітку перейшов із «Вердера» в «Дортмунд», але досі носить щитки з емблемою бременського клубу. Про цей цікавий факт стало відомо після його заміни у поєдинку з «Вольфсбургом».

Після матчу Ніклас пояснив: «Я людина, яка не любить міняти те, що не зламалося. Я забив багато голів і досяг великих успіхів з цими щитками. Ця річ особлива, зроблена на замовлення. Крім того, «Вердер» – клуб, який мені дуже подобається».

Привози вересня

Моментів для цієї номінації було чимало, але ми все ж таки оберемо саме ці два – тому що вони трапилися в одному матчі та у виконанні гравців однієї команди.

«Ювентус» програв на виїзді «Сассуоло» з рахунком 2:4. Спочатку Войцех Щенсний не зміг зафіксувати м'яч після не найскладнішого удару Лор'янте.

А наприкінці Федеріко Гатті, повертаючи м'яч воротареві, закотив у свої порожні ворота.

Прохід вересня

Лазар Самарджич з «Удінезе» влітку майже став гравцем «Інтера», але трансфер зірвався через запит батька щодо зарплати. Хоча сам футболіст навіть встиг пройти медогляд. Але молодий півзахисник не став сумувати – цього сезону на його рахунку вже 2 голи, він найкращий бомбардир команди, бо поки що в «Удінезе» ніхто більше не забивав.

У поєдинку проти «Наполі» всі стежили за Осімхеном, але найкрасивіший гол у матчі (можливо, й у сезоні) забив Лазар. Подивіться на цей приголомшливий прохід через захист неаполітанців.

Фото вересня

У 2016 році зовсім ще юний Хаві Сімонс відвідав домашній матч «Боруссії» М, де сфотографувався з клубним маскотом гладбахців – Юнтером. Через сім років нідерландець повернувся на цей стадіон – але вже у якості футболіста «Лейпцига». «Бики» здобули перемогу, а Хаві після матчу знайшов Юнтера, щоб зробити з ним ще одне фото.

До речі, Сімонс проводить чудовий сезон – на його рахунку 3 голи та 4 асисти у Бундеслізі.

Підтримка вересня

Так, фанати минулого місяця дали багато приводів для того, щоб потрапити до нашої добірки. Тепер ми хочемо відзначити вболівальників «Ніцци», які не просто масово відвідали виїзний матч проти «Монако» (між містами лише 28 км), а й влаштували своїй команді таку підтримку, що здавалося, що це монегаски грають на виїзді, а не навпаки.

Тільки послухайте, як вони свистіли у першому таймі, коли форвард господарів Балогун готувався виконувати пенальті і як раділи, коли кіпер «Ніцци» Булка його відбив.

І така сама ситуація у другому таймі.

Офсайд вересня

Гравцям «Ланса» у перервах між матчами Ліги 1 та Ліги чемпіонів варто почитати книгу з правилами футболу. Наприкінці матчу проти «Тулузи» вони втрьох вибігли на воротаря суперника, але настільки нерозумно розіграли м'яч, що на перший погляд аж не віриться.

Як тут можна було наважитися віддавати пас? Гол забили, але його, звичайно ж, одразу скасували.

3:1 вересня

Якщо не рахувати один день, то вересень був чудовим місяцем для «Ліверпуля». Команда виграла п'ять матчів у трьох турнірах, у всіх забила по три голи. Але цікаво інше – мерсисайдці мають вже 4 матчі у сезоні, коли вони вигравали з рахунком 3:1, пропускаючи при цьому першими! «Вулвергемптон», «ЛАСК» і «Лестер» були обіграні саме в такому стилі у вересні. А ще у них була така ж перемога у серпні – над «Борнмутом».

А ще у минулому місяці мерсисайдці обіграли «Вест Гем» з рахунком 3:1, хоча там команда Клоппа забила першою.

Хитрість вересня

Мадридське дербі завершилося дещо несподіваною перемогою «Атлетіко» з рахунком 3:1. Незважаючи на комфортну перевагу, «матрацники» все одно тягли час наприкінці.

На 86-й хвилині вони провели серію замін. Футболісти і так повільно залишали поле, а тут ще й представник персоналу «Атлетіко» вирішив схитрувати. Набираючи на міні-табло номер для наступної заміни, він ввів цифру 7. Це означало б, що Хаві Галан замінить Антуана Грізманна. Однак потім цей лисий чоловік у піджаку вдав, що ненароком помилився – і попросив змінити номер: 7 на 12. У результаті Галан замінив Ліно, «матрацники» затримали гру на кілька секунд, а хитрун отримав жовту від рефері.

Симуляція вересня

Ламін Ямал, звичайно, дуже талановитий хлопець, цілком справедливо заслужив уже не один матеріал про себе на головній сторінці Tribuna.com, проте якщо продовжуватиме витворювати такі трюки, як у матчі з «Мальоркою», то шанувальників його таланту стане менше.

Суддя спочатку повівся на цю симуляцію, призначивши пенальті, але потім переглянув епізод – і скасував його.

Дурість вересня

Алжирський новачок «Боруссії» Д Рамі Бенсебаїні заробляє жовті картки у кожному другому поєдинку цього сезону Бундесліги. З упевненістю можна сказати, що у наступному турі суддя не покаже йому попередження – оскільки Рамі у ньому не зіграє.

А все через безглузде вилучення в поєдинку з «Гоффенгаймом». За рахунку 2:1 на користь дортмундцем Бенсебаїні, який на той момент уже мав одну жовту, навіщось вирішив відкинути м'яч, коли його хотів взяти тренер суперника. Суддя підбіг до гравця з другою жовтою, яка перетворилася на червону.

Обіцянка вересня

«Сподіваюся, заб'ю перший гол у грі проти «Барси». Я вже підготував святкування, і це було б дуже приємно для всіх», – такі слова перед матчем із «блаугранас» сказав Серхіо Рамос, який тепер виступає за «Севілью». Не треба вкотре пояснювати, чому для легендарного захисника це не просто суперник.

Серхіо справді забив у цьому поєдинку. Але у свої ворота. Цей гол став єдиним у зустрічі – так Рамос приніс каталонцям перемогу, дотримавшись свого слова. Але є нюанс.

Ім'я вересня

Перед матчем проти «Вулвергемптона» Пеп Гвардіола розмірковував про атаку суперника. Відзначив здібності Нету, Куньї та «корейського хлопця». Цього хлопця звуть Хван Хі Чхан. І саме він забив переможний гол у ворота чемпіонів (2:1). А коли святкував, то показав на своє прізвище на футболці.

Ну а твіттер-аккаунт «вовків» після цього класно потролив «Сіті».

ВАР вересня

Тут міг би бути момент із поєдинку «Тоттенгема» та «Ліверпуля», але про нього ми розповідали в окремому матеріалі на головній:

Тож давайте про інший епізод. Наприклад, ось цей.

Судді матчу «Астон Вілла» – «Брайтон» довго переглядали епізод з голом «чайок» на початку другого тайму – намагалися зрозуміти, чи був офсайд у Фаті. Навіть провели лінію, щоби все було точно. А виявилося, що їм потрібно було просто ще раз натиснути на кнопку Play – і вони побачили б, як із-за меж поля повертається захисник бірмінгемців Джон Макґінн.

Заміна вересня

В останній тиждень вересня «Інтер» зазнав першої поразки в сезоні, програвши вдома «Сассуоло» (1:2). У наступному матчі їх чекав виїзд до «Салернітани» – не найгрізнішого суперника. Проте майже годину «нерадзуррі» мала проблеми з тим, щоб забити у ворота суперника.

А потім на поле вийшов Лаутаро Мартінес – і оформив покер за 27 хвилин!