Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/Слабкий дебют Маліновського за «Дженоа»: знову позиція правого вінгера, низька залученість та втрачений момент

Три спостереження за грою Руслана.

28 серпня, 10:15
7

Руслан Маліновський дебютував за «Дженоа» – на відміну від інших українських легіонерів, півзахисник зробив це через тиждень після трансферу та одразу потрапив у стартовий склад. Втім, його ситуація все ж трохи інша – знайомий чемпіонат та країна, віра клубу та статус потенційного лідера.

Саме виявлення лідерських якостей від Маліновського очікують у новій команді з огляду на досвід та вміння, які вкрай необхідні «Дженоа». Принаймні, про це писали італійські ЗМІ, зазначаючи, що такого типажу хавбека у головного тренера Альберто Джилардіно немає – креативного атакувального.

Перша ж гра Руслана у новому сезоні Серії А дала відповідь на багато запитань – ділимось спостереженнями після матчу з «Лаціо», який закінчився виїздною перемогою «Дженоа» 1:0.

У «Дженоа» Маліновський – знову правий вінгер

Можливо, доречніше сказати, правий крайній півзахисник, враховуючи середній блок «Дженоа» у цій конкретній зустрічі, але факт залишається фактом – Руслана знову використали справа, а не десь у трійці хавбеків у центрі.

Відповідно, це має вплив на його безпосередні обов’язки – українець не залучається до білд-апу, а очікує на передачі у фінальних стадіях атак, якщо це не стосується затяжних комбінацій на правому фланзі.

Як приклад – його розташування, коли команда виходить з оборони.

У захисті ж відпрацьовує зонально – рідко висмикується на суперників, просто витримуючи лінію на тому ж правому фланзі.

З огляду на це, зовсім не дивно, що проти «Лаціо» Маліновський був далеко не в центрі уваги.

Руслана поки не так активно залучають до гри – він рідко зустрічався з м’ячем

Оскільки Маліновський діє високо справа, то очікувати від нього ведення гри «Дженоа» було марно. Так і трапилося – у стартові 15 хвилин він лише 5 разів торкнувся м’яча, за увесь перший тайм – 20 (виконавши 13 передач, загалом команда – 148).

У другому таймі ситуація кардинально не змінилася.

Моментами ж було помітно, що до хавбека все ще звикають партнери – наприклад, ось тут він не отримав доволі очевидний пас:

Ще доведеться зачекати мінімум тиждень, щоб зрозуміти, чи довірять у «Дженоа» виконувати стандарти – за час перебування Руслана на полі був тільки 1 кутовий та зовсім мало небезпечних штрафних.

Маліновський далекий від оптимальних кондицій – його відсутність у списку збірної виправдана

Все ж для Руслана гра з «Лаціо» видалася не найкращою – 69 проведених хвилин, жовта картка, декілька необов’язкових втрат, мало гостроти та активної боротьби, пасивність у перехідних фазах, втома після перерви та втрачений момент (поганий прийом у карному з рикошетом у руку).

Звідси – найнижча оцінка в основі від статистичного порталу SofaScore (6.4).

Дається взнаки відсутність постійної ігрової практики у міжсезоння (у спарингах «Марселя» випускали рідко), тож стає зрозуміло, чому Маліновський не потрапив у заявку Сергія Реброва у збірній України – потрібно набрати форму.

Хоча інші збірники також далекі від хороших кондицій, але це інша тема для розмови.