Tribuna/Футбол/Блоги/Bohemianrhapsody/Ми закохалися в ЛЧ саме у цьому форматі: шедевр Озіла, «fair play» Луїса Адріано та 8:4 у Дортмунді

Із наступного сезону він зміниться.

Блог — Bohemianrhapsody
14 грудня, 09:16
46

Рівно 20 років протримався поки найвдаліший формат розіграшу ЛЧ. Про те, що чекає на вболівальників та футболістів у наступному сезоні, ми написали у цьому матеріалі. А зараз пропонуємо вам згадати найяскравіші хайлайти останніх 19 сезонів Ліги Чемпіонів.

Тут не буде рейтингу, адже завжди є хтось, кому навіть фінал у Стамбулі розбив серце, а когось феноменальний гол на груповій стадії змусив полюбити футбол. Тому просто розблоковуємо спогади разом.

Камбек «Депортіво» проти «Мілана» (2004)

На «Сан-Сіро» італійці пропустили першими від Пандіані, який стане їхнім палачем, але видали на початку другого тайму 8 хвилин, за які забили 4 голи: Кака, Шевченко, Кака, Пірло.

В перерві між матчами Шевченку ледь не зламали щелепу македонці в товариській грі за збірну. Тренер «Депора» Хав'єр Ірурета обіцяв на колінах проповзти Шлях Святого Якова, якщо його команда пройде далі.

В першому таймі Пандіані, Валерон та Луке забили три. В другому міланістів добив немолодий Фран. Що це було? Пірло згадував, що суперник носився так, наче був під допінгом. Можливо, найкращий вечір вболівальників на «Ріасорі» за всю історію.

Культовий забіг Моурінью на «Олд Траффорд» (2004)

Якщо шукати точку відліку, коли Жозе став «особливим», то спринт у Манчестері на очах шокованого Фергюсона виглядає тим самим моментом. Знамените кашемірове пальто португальця не стало на заваді пробіжці вздовж бокової.

«Дракони» виграли перший матч 2:1, але в Англії поступалися 0:1 до 90-ї хвилини. Здавалося, вони вже й самі не вірили, що Тіма Говарда можна пробити. Але гол Коштіньї після удару Маккарті перевернув усе. Після матчу у роздягальню до Жозе прийшов сам Фергюсон із Гарі Невіллом, аби привітати з перемогою.

Стамбульське диво (2005)

Хто не бачив цей матч – передивіться, бо Андрію Шевченку це робити досі боляче. Всі, хто бачив, точно вже не забудуть. Диво-пас Кака на Креспо, диво-характер «Ліверпуля», диво-спасіння Дудека після удару Шеви в компенсований час.

Марко Баллотта – найстарший гравець в історії ЛЧ (2007)

У 2005-му Баллотта спокійно повернувся в «Лаціо» досиджувати футбольний вік за спинами Перуцці та юного Муслери. Йому було 41, мріяти про щось типу матчів ЛЧ вже було навіть якось непристойно. Але травма Перуцці і невпевнена гра уругвайця виштовхнули Марко на місце основного голкіпера. Зі своєю роллю він справився настільки чудово, що став основним у наступних сезонах.

А у 2007 році, у віці 43 років і 168 днів, вийшов проти «Олімпіакоса», ставши найбільш віковим гравцем ЛЧ. Італієць відіграв всі 8 матчів турніру, закривши свою європейську подорож матчем із «Реалом» на «Бернабеу».

Гол Кака у ворота «МЮ» (2007)

У 2007-му Кріштіану і Мессі поступилися «Золотим м'ячем» Кака. В очній дуелі у півфіналі ЛЧ між Крішем та бразильцем переміг останній. Хоча в Манчестері «дияволи» перемогли з рахунком 3:2, але з того матчу всі запам'ятали феноменальний гол Кака.

Гольовий пас від Діда, Флетчер, Хайнце та Евра залишились у дурнях.

Наклбол Роналду проти «Арсенала» (2009)

Ми вже стали забувати, як Кріштіану круто забивав зі штрафних. У першому півфіналі проти «Арсенала» Кріш виконав свій фірмовий удар – наклбол, майже з центра поля. При такому ударі м'яч майже не крутиться, але змінює свою траєкторію. Альмунія точно не був готовий.

Суддівство Овребо і гол Іньєсти (2009)

Тут все просто: якщо ви вболівали в той вечір за «Барселону», то згадуєте чудесний гол Іньєсти, якщо проти «Барселони», то очі Баллака та Дрогба. Фоли проти івуарійця та рука Піке досі приходять у страшних снах фанам «синіх».

Гол Станковича Ноєру з центра поля (2011)

Хіба зараз хтось пригадає, окрім фанів «Шальке» та «Інтера», з яким рахунком завершився той матч? Але шалений гол Деяна Станковича пам'ятають досі.

На першій хвилині матчу Мануель виносить м'яч головою в центр поля, а той зрадницьки падає на праву ногу Станковичу. Серб забив свій найкрасивіший гол в кар'єрі, а його «Інтер» поступився 2:5. Це був перший матч 1/4-ї ЛЧ, а в поєдинку за гельзенкірхенців встиг забити сам Рауль.

Геніальний асист Бускетса на Мессі в матчі з «Реалом» (2011)

Із якої сторони не глянь – епічне протистояння: «Барса» проти «Реала», Мессі проти Кріша, Моурінью проти Пепа. І це все у півфіналі ЛЧ, що може бути краще?

Лео відкрив рахунок після передачі Дані Алвеса, але головне відбулося під кінець поєдинку. Бускетс просто залишив Мессі сам на сам з м'ячем, а аргентинець створив шедевр.

Скандальний гол Луїса Адріано у ворота «Нордшелланда» (2012)

Якщо відкинути сумнівні суддівські рішення, то цей гол точно найскандальніший в історії ЛЧ, хоча й був забитий на груповій стадії. Раптом ви це пропустили: після паузи в матчі донеччани мали повернути м'яч господарям – fair play.

Вілліан снаряд вибив, але Луїс Адріано підхопив – і на очах у шокованої публіки та футболістів забив гол. Все за правилами. Данці вимагають, щоб гірники пропустили у відповідь, але і тут не задалось. Хоч і не дуже приємна для наших вболівальників, але класика ЛЧ.

Святкування Дідьє Дрогба у Мюнхені (2012)

Лондонцям довго не щастило в ЛЧ. То Джон Террі підсковзнеться у вирішальний момент, то Овербо з його суддівством. Фінал у Мюнхені став справжньою драмою для баварців, але Дідьє Дрогба отримав заслужену можливість повеселитися разом із вболівальниками.

Забіг форварда став настільки культовим, що його майже через десять років повторив Мейсон Маунт, вигравши свій титул ЛЧ.

92:48

Жодному вболівальнику «Реала» не треба пояснювати, що це за цифри. 92:48 – це відлік, із якого блискуча мадридська династія почала штампувати свої перемоги в ЛЧ наче на 3D-принтері.

«Атлетико» залишалося дотерпіти зовсім трішки, а якраз терпіти команда Сімеоне вміла найкраще у світі. Проте гол на 93-й хвилині у фіналі ЛЧ-2014 змінив все – це була голова Серіхо Рамоса.

Гол Озіла «Лудогорцю» (2016)

Ерік Кантона після матчу сказав: «Гол Озіла – це чистий футбольний оргазм. У мене пробігли мурахи по спині: перекинути мяч через голкіпера, хитнути бедрами, і ніжно покласти мяч у кут. Іноді футбол – це дійсно мистецтво».

Після такого опису від самого Короля Еріка слова зайві.

«Боруссія» і «Легія» зіграли матч із 12-ма (!) голами (2016)

Вперше в історії ЛЧ було забито 7 голів в першому таймі, вперше одна команда забила 5 голів за 16 хвилин («Боруссія»), вперше забито цілих 12 голів за матч. 8:4 у підсумку.

До того рекорд належав перестрілці «Монако» та «Депортіво» у 2003-му з рахунком 8:3.

6 очок + 16 пропущених голів = вихід у плей-оф «Роми» (2016)

У групі з «Барсою», «Баєром» та БАТЕ римляни проповзли далі, маючи лише 6 очок. Стільки ж було у Леверкузена, але особисті зустрічі на користь італійців.

Римлянам було достатньо раз перемогти німців та тричі зіграти внічию, аби бути другими. При цьому вони примудрялися програти БАТЕ та розгромно поступатися каталонцям 1:6.

Схожий фарт був у «Зеніта» у 2014-му – теж 6 очок.

Ремонтада «Барселони» проти «ПСЖ» (2017)

Жодного разу команда в історії ЛЧ не відігравалася після поразки у чотири голи в першому матчі. Із легендарного тріо МСН в той вечір божив Неймар.

Під кінець матчу він створив три голи: забив зі штрафного, з пенальті, а потім віддав пас на Серджі Роберто. Фердінанд назвав його наслідником престолу Мессі, а катарці наступного літа переманили в Париж.

Антирекорд Акінфєєва

11 років поспіль російський голкіпер ловив прильоти у кожному матчі. За 43 поєдинки він пропустив 85 голів. 4039 днів тривала найдовша серія в історії ЛЧ, а наші новинарі завжди мали заготовку під матчі ЦСКА.

Просто вирішили вам про це нагадати.

Потрійний сейв Яна Облака проти «Баєра» (2017)

В першому матчі 1/8 «фармацевти» поступилися 2:4. Матч-відповідь залишав примарні шанси команді Рогера Шмідта відігратися, але Ян Облак їх розвіяв.

Юліан Брандт та Кевін Фолланд просто не вірили своїм очам, коли словенець раз за разом брав їхні удари.

Бісиклета Роналду у ворота Буффона

Кріш – безумовний король повітря, але навіть для нього такий гол екстраординарний. Найкраще прокоментував цей мяч ще один геній повітряних шедеврів Пітер Каруч: «Лише деякі з нас можуть таке робити».

Кутовий Трента та Орігі (2019)

Можливо, найлегендарніший кутовий в ЛЧ з часів Девіда Бекхема та Сульшера з Шерінгемом. Александр-Арнольд видав справжній театр, коли спочатку показав, що залишає мяч Шакірі, а потім несподівано викотив під удар Дівоку Орігі.

Що робили в той момент каталонці? Звісно, сперечалися між собою. Ще один великий камбек «Ліверпуля».

«Барселона» – «Баварія» – 2:8

У ковідний рік «фінал восьми» проходив у Ліссабоні. Формально господарями були каталонці, а неформально їх просто знищили у найнепристойнішому вигляді.

Тотальне знущання із дублем орендованого Коутінью. Пустий стадіон лише підкресював усю безпорадність каталонців проти команди Фліка.