Tribuna/Футбол/Блоги/31 СЕКТОР/Як експерта УПЛ ТБ Максима Фещука вилучили з поля за жест мастурбації

11 квітня, 21:06
1

Український футбол дивує.

***

Зараз Максим працює експертом студії УПЛ ТБ. Багатьом вболівальникам подобається його дискусії з Василем Кобіним. Фещук справді по-новому відкрився футбольній аудиторії. Він вміло оперує термінами, гарно розбирає матчі і робить висновки не боючись наслідків.

В кар'єрі Фещука-гравця була доволі цікава сторінка. Зараз вже 38-річний екснападник встиг пограти за такі відомі українські клуби, як: «Карпати», «Таврія», «Говерла», «Арсенал». Саме з київськими канонірами пов'язана комедійно-драматична історія.

Уродженець Брод вже завершував свою кар'єру футболіста граючи в Першій лізі. За київський «Арсенал» Фещук провів 15 матчів і відзначився 2 голами. Один з них він запам'ятає на все життя, а точніше його святкування. В квітні 2018 його команда грала на виїзді проти міцної чернігівської «Десни». Підопічні Рябоконя вже тоді ставили високі задачі перед собою, а саме – вийти в УПЛ. У підсумку, згодом їм це вдалося.

Про цей матч детально розповіли в сюжеті ПРОФутбол.

Матч в Чернігові йшов під повним контролем «Десни». За дві хвилини в першому таймі зусиллями Артема Фаворова і Єгора Картушова господарі вийшли вперед. Єрмаченко відквитав один гол на початку другого тайму, а у заключні десять хвилин відбулось справжнє шоу.

Іван Трубочкін зрівнює рахунок на 82 хвилині. І одразу через чотири хвилини Фещук забиває і виводить канонірів вперед у цьому матчі. Намічається камбек. Емоції на полі, так і поза ним стрибнули дуже високо. Фещук демонстративно показує жест мастурбації святкуючи третій м'яч у ворота «Десни». Саме так це потім буде трактувати КДК УАФ коментуючи вилучення Максима.

Обидва клуби після гри були незадоволені суддівством. Головний арбітр матчу Володимир Міланич отримав велику порцію критики. «Десна» зробила навіть відеонарізку зі спірними моментами, де зауважила: епізод з бійкою в кінці матчу і непристойні жести Фещука. «Арсенал» Київ також показав своє невдоволення, а саме: третій гол чернігівців забитий, начебто, з порушенням правил.

Так от, рефері Міланич показав червону Фещуку за таке цікаве святкування, а в офіційному листі КДК була написана розгорнута відповідь по цьому епізоду:

86 хв. ЧК винесена правильно гравцю № 20 «Арсеналу, який, коли святкує забитий гол, пробігаючи вздовж бокової лінії, демонструє, повторюючи декілька разів, жест МАСТУРБАЦІЇ.  Це є неспортивною та провокуючою поведінкою, що прирівнюється до агресивної поведінки (зазвичай, в УЄФА за таку поведінку гравець отримує довгу дискваліфікацію).

Сам Фещук коментував події наступним чином:

«Коли забив гол, і він мені дав вилучення, я запитав: «За шо?». Каже: «За жест». Потім в протоколі написали «неспортивна поведінка». Я не зрозумів, це трактується так, шо я когось хотів принизити. Такого нічого не було. Я переглядав декілька разів.. Нема такого, що я маю вибачатися перед кимось, чи перед уболівальниками Десни. На мою думку це не заслуговувало навіть на жовту картку. А тут червона!».

Вже після отримання рішення від КДК Максим знову вийшов в публічний простір з заявою:

А кому я міг направити цей «жест мастурбації», кого міг принизити? Це упередження з боку КДК. Вони стали на захист арбітра, який демонструє, що він правий на 100%, що показав червону картку. А я вважаю, що суддя помилився.

Команда мене підтримала, не чув жодного слова, на кшталт  «що ти зробив?».

Кажуть «жест мастурбації»? Нічого такого, лише емоції  та радість від гола. Якщо подивитись повтор з камери, то можна побачити, що було лише святкування зі своїми гравцями, ніяких жестів трибуні, я нічого фанам не показував», – резюмував екснападник.

***

Матч закінчився з рахунком 3-3. Київський «Арсенал» в тому сезоні зайняв перше місце і вийшов до УПЛ, а чернігівська «Десна» скориставшись тим, що «Полтаву» розформували – отримали другу путівку.