У Вільягри помер брат від раку крові. Тепер він хоче завершити кар’єру

Фанати «Металісту» пам’ятають Крістіана Вільягру – за харків’ян аргентинець зіграв майже півтори сотні матчів за 4,5 роки. І повернувся додому лише після того, як клуб почав йти на дно. 

Сезон 2017/18 Вільягра провів у «Атлетіко Тукумані» – середняку аргентинського вищого дивізіону. Зараз Крістіану 32 роки і він є основним гравцем своєї команди.

У лютому стало відомо, що брат Крістіана Гонсало хворий на лейкемію. Багатьом ця недуга відома під назвою рак крові. Кістковий мозок людини починає неправильно функціювати і лікується це хіміотерапією або радіотерапією. Якщо не допомагає або стадія захворювання вже досить розвинута, тоді вдаються до пересадки кісткового мозку.

У випадку з Гонсало Вільягрою мав бути саме доброволець, який дасть йому частину свого кісткового мозку. Існує міжнародна база донорів цієї рідини, але дуже важлива особливість в тому, що структура рідини має бути майже ідентичною як у донора, так і у хворого. Найчастіше це збігається у близьких родичів. Гонсало пощастило – у нього є три брата.

«Я – єдиний сумісний з Гонсало член родини, – казав Крістіан Вільягра в інтерв’ю аргентинському телебаченню в лютому. – Ми займались дослідженнями 3-4 місяці і виявили, що я можу допомогти брату. Ви ніколи не думаєте, що потрапите в подібну ситуацію.

Зможу стати донором для свого брата, пишаюсь цим і почуваю себе дуже добре. Важко ігнорувати хворобу Гонсало, це на мене впливає, як на близького родича, і всі в клубі знають про ситуацію. Вони підтримали мене, я дуже вдячний».

Операція по пересадці кісткового мозку не належить до категорії важких хірургічних втручань. У стегнову або тазову кістку, де в організмі людини найбільша концентрація кісткового мозку, вводиться голка. Повне відновлення відданих запасів відбувається протягом чотирьох тижнів, але людина може повертатись до звичного життя вже за кілька днів.

У Крістіана Вільягри життя не зовсім звичне – він професійний футболіст і майже незмінний лівий латераль «Атлетіко Тукумана». Як зазначив сам 32-річний гравець, клуб пішов йому назустріч і дозволив кілька тижнів не тренуватись.

Операцію запланували на 26 лютого, у цей час «Атлетіко Тукуман» набрав непогану ходу. Вільягра 12 лютого зіграв повний матч і після того почав готуватися до пересадки.

***

Операція пройшла успішно.

У соцмережах з’явилися фото з посмішками членів родини Вільягри.

У квітні Крістіан дав перше інтерв’ю про свого брата після пересадки кісткового мозку:

«Я почуваюсь, наче врятував своєму братові життя. Іноді я думаю про це й мені хочеться плакати.

Його хвороба була виявлена 6 місяців тому, у нього була кровотеча з носу, висип… Спочатку він злякався і нікому не сказав, але згодом пішов до лікаря, де і виявили недугу. Я граю в Тукумані, їздив постійно у Росаріо (близько 1 000 км), щоб бачитись з Гонсало.

У нього є півторарічний син. Але Гонсало не може його бачити, оскільки у палаті може бути одночасно лише дві особи. Це його дуже пригнічувало. Я зайшов до Гонсало і сказав, що готовий йому допомогти. Він подякував і сказав: «Тепер я матиму частину тебе».

Я боявся, що не зможу більше грати після операції, та лікарі повідомили, що я повернусь у футбол. Не коливався б стати донором, навіть якби більше не зміг грати. Але я багато плакав, коли мене не бачив Гонсало.

Після пересадки я почувався слабким у суглобах, кістках, почав приймати харчові добавки. Днів 7-10 я не тренувався. Перший матч я зіграв 14 березня, провів на полі всі 90 хвилин. Моє тіло ніколи так не боліло, як після тої гри. Я почувався, наче у мене 5 грипів одразу, не міг навіть піднятись з ліжка. Не думав, що це буде аж настільки тяжко. Проти «Боки» через кілька днів я зіграв значно краще.

Донорство органів дає вам можливість зрозуміти, наскільки це важливо. Я не надавав цьому значення ніколи, але коли пережив сам, то хочу лише порадити людям дізнатися більше про можливість донорства. Ви можете врятувати чиєсь життя маленьким вчинком, який стане для когось великою допомогою. Не знаю, чи є я прикладом, але хотів би, щоб наслідували мене. Час йде, мені хочеться плакати від того, що вдалося врятувати брата. Я дуже люблю Гонсало, він би зробив для мене те ж саме».

***

Але 15 червня у твіттері «Атлетіко Тукумана» з’явилось повідомлення:

«Рада директорів, гравці, тренерський штаб, персонал та всі члени клубу висловлюють свої глибокі співчуття Крістіану Вільягрі у зв’язку зі смертю його брата Гонсало».

До співчуттів приєднався і колишній клуб Крістіана «Росаріо Сентраль», де зараз виступає наймолодший із братів Вільягри Родріго.

Ця звістка дуже сколихнула Крістіана. Його контракт з «Атлетіко» закінчується за кілька тижнів і, схоже, його не буде продовжено. Тепер 32-річний аргентинець хоче бути ближчим до родини, яка проживає в Росаріо. Зараз Вільягра може навіть завершити кар’єру і вже більше не робити тяжкий вибір між футболом і сім’єю.

Больше крутых текстов Tribuna.com – в Telegram

Фото: El Diario Sur, Денис Руденко, La Nación

+21
Реклама 18+
Популярные комментарии
Y29
+14
Дочитував до кінця - і аж сльози на очі наверталия. Співчуття родині Вільягри...

Найгіршим є те, що такі випадки ЗАРАЗ не одиничні, а навпаки - їх море. Залишається лише сподіватися, що з часом все ж можна буде побороти той рак...
Andrewbors
+8
Мої співчуття...
Написать комментарий
Loading...
Реклама 18+