Tribuna/Хоккей/Блоги/Книжкова історія НХЛ/Битва на Гудзоні. Розділ 5. Друга гра

Битва на Гудзоні. Розділ 5. Друга гра

Після двотижневої паузи повертаємося до історії однієї з найкрутіших серій в історії плей-офф НХЛ. Сьогодні пропоную згадати (а для когось і взагалі вперше почути) по другий матч між «Рейнджерс» та «Девілс».

Автор — khoma
6 июня 2022, 23:27

Що стосується союзу між тренером з великими очікуваннями та командою, у якої були величезні сподівання, то Майк Кінен і «Рейнджерс» дійсно підходили один одному. Ні він, ні ми не були достатньо гарними, щоб бути близькими і відчували, що у нас є коні, щоб стати найкращою командою в лізі. І тепер у нас був той, хто міг допомогти досягнути цього. Ми мали відповісти.

Майк Ріхтер, «Нью Йорк Рейнджерс» (1989-2003)

Джим Дауд згадує цей момент наче це було вчора. Це було настільки не характерно для Жака Лемера, що як він міг про це забути?

Після того, як «Девілс» відігралися з 0:2 у другому раунді і призначили омріяне побачення з «Рейнджерс» у фіналі Східної конференції, у Лемера був момент зі своєю командою, момент, який справді мав показати, наскільки важливою для організації «Нью-Джерсі» є перемога у цій серії. Зазвичай замкнутий та стриманий, але час від часу готовий висловити свою думку з приводу всього, що відбувається,  час гри для Лемера явно закінчився.

Зрештою, «Рейнджери» зроблять це з вами.

«Вийшовши з літака із Бостона, ми щойно виграли у шести матчах, і були у фіналі конференції, це було просто чудове відчуття, – сказав Дауд. – Це було саме тоді, я ніколи це не забуду. Там був лише Жак і гравці, коли ми збиралися виходити. Він повертається до нас і каже: «Ми збираємося побити цих бісових хлопців». І ми просто подивилися один на одного і зрозуміли. Саме тоді і там ми зрозуміли, що зможемо перемогти їх, і ми знали, що не дозволимо пройти нас. Неважливо, що про це думали вони. Ми знали, що у нас є все, щоб перемогти їх».

І в першій грі вони грали саме так.

Але через два дні настала черга «Рейнджерс», чи не так? Ця дорогоцінна, висококласна колекція майстерності, швидкості та досвіду просто зобов’язана була відповідати своєму лідеру, правильно? Звісно, Майк Кінен не збирався дозволяти своєму клубу програти на домашньому льоду з рахунком 0:2 команді, яка чітко відчувала, що має подолати комплекс неповноцінності?

Як і належить, капітан його команди відповів на це запитання усього за кілька хвилин після початку другого матчу.

Марк Мессьє, який віддав дві результативні передачі, але не відіграв важливу роль у першому матчі, зупинив хвилю так як вірні фани «Рейнджерс» швидко продемонстрували — як це було протягом 54 років — вони можуть пробачити, забути й перейти до наступної гри. Мессьє виграв стартове вкидання і на першій хвилині зробив удар однією рукою, від якого зазвичай непробивний Скотт Стівенс повалився на лід позаду Мартіна Бродо.

В одній із кращих змін, які ви побачите в будь-якій серії, Мессьє по черзі перевірив Кена Данейко та Білла Геріна, продовжуючи свою серії силових прийомів на початку гри. Він тримав шайбу в зоні, потім віддав її на точку Кевіну Лоу, який відразу ж повернув її Мессьє. Пас у центр на Есу Тікканена був чистим, але вінгер промахнувся, можливо, продемонструвавши Мессьє, що якщо ви хочете, щоб щось було зроблено правильно, ви повинні зробити це самостійно.

Отже, це саме те, що він зробив.

Клод Лемьє підібрав вільну шайбу біля правого кола, змінив напрямок і спробував почистити зону через борт позаду Бродо, але її перехопив — ви вже здогадалися — Мессьє. Капітан провів шайбу перед воротами і кидком з бэкхенда поміж ніг воротаря, завершив зміну на віки.

Натовп спалахнув. «Рейнджерс» повели з рахунком 1:0. Капітан зробив це усього за 1:13 від початку другої гри.

«Озираючись назад, я можу сказати, що в той рік я дізнався більше про себе, про гру, про те, що насправді потрібно для перемоги ніж у будь-який інший, — сказав Даг Лідстер, 33-річний резервний захисник, який з’явився у цій серії у складі «Рейнджерс» у шостому матчі і більше не залишався поза грою. — І, зокрема, це стосувалося Мессьє, який просто умів використовувати момент».

До кінця основного часу залишалося більше 58 хвилин проте здавалося, що матч закінчився. 94-й гол Мессьє у плей-офф за кар’єру був його першим у серії, і, як не дивно, він був забитий без допомоги.

«Ця зміна щойно показала вам, — сказав Білл Клемент в ефірі ESPN, — що «Рейнджерс» набрали максимальну швидкість».

Кінан це зрозумів. Людина, яка за лавою для запасних не проявляла емоцій і не показувала жестів, визнала роботу якісно виконаною. Коли Мессьє нарешті сів на лаву, Кінан ввічливо підійшов до нього й похлопав по плечу.

Скандування «Уперед Рейндерс» було гучним і гордим, оскільки Мессьє продовжив свою результативну серію у плей-офф до 11 ігор. Тим часом його товариші по команді підживлювалися емоціями. У наступній зміні Стефан Меттью і Стів Лармер перевірили на міцність гравців «Девілс» Боббі Холіка та Ренді Маккея. Лінія нападу «Нью-Джерсі», яку Лемер часто випускав після голу суперника, щоб застосувати фізичну силу і зламати хід гри, була бита власною зброэю у версії «Рейнджерс». Справді, у білій домашній формі на лід вийшла зовсім інша команда.

«Подивіться на кількість хітів, зроблених хокеїстами «Рейнджерс», — сказав Гері Торн в ефірі ESPN. — І вони роблять це проти великої трійки «Нью-Джерсі».

«Дияволи» опинилися в глухому куті. Зміни ланок були не такими чіткими, передачі не такими точними. Фактично, вони не мали справжньої можливості відзначитися до п’ятої хвилини. Стефан Ріше створив собі момент і спробував зробити постріл з розвороту, але промазав. Шайба залишилася на льоду, а Ріхтер чисто зупинив її, спокійно відбивши у правий кут.

Для Ріхтера це було ознакою того, що все ще попереду. Після 48 кидків у першому матчі, у другій зустрічі у нього було набагато менше роботи, оскільки його товариші по команді контролювали гру на відстані 180 футів від його воріт. Навіть коли гості міняли хід гри, вони стріляли холостими. Через шість хвилин трійка Холік-Пелузо-Маккей увірвалися в зону утрьох проти двох захисників, але Пелузо не влучив у ворота з 10 футів. Тим не менш, ця ланка заслуговувала на повагу в першому періоді — це, безсумнівно, була найкраща трійка «Нью-Джерсі» у стартовому відрізку, який складався не найкращим чином.

«Ми не збиралися опускати руки. Незалежно від ситуації, ми продовжували працювати, – сказав Маккей. – Як для четвертої ланки ми грали доволі багато. Жаку сподобалося наше поєднання, воно спрацювало в кількох різних епізодах і це була одна з тих речей, яка просто чіпляла».

Яким би це не було розчаруванням для «Дияволів», але це не стало несподіванкою для Данейка, який виріс в Едмонтоні і був давнім другом Мессьє. Вони, звісно, по-різному поводили себе на льоду, але підтримували теплі стосунки поза ним. Данейко добре знав, що Мессьє налаштовує себе на  великі матчі та великі досягнення, хоча останній цього майже не показував.

«Це була не його гра, не його стиль», – сказав Данейко. – Він просто виходив на майданчик, робив те, що йому потрібно, робив те, що потрібно його команді, і переходив до наступної зміни».

Данейко, хоча і був гравцем іншого плану, який грає на іншій позиції, завжди робив нотатки, коли був у присутності Мессьє. Насправді, на початку своєї кар’єри Данейко тренувався з Мессьє, Лоу та деякими іншими гравцями «Ойлерс» в Едмонтоні. Багато з тих міжсезонь йшли після невдалих кампаній «Дияволів», тому не завжди було легко з’являтися і бути в присутності великої людини.

«Але я любив та добре знав Марка і Кевіна. Вони зіграли важливу роль у моєму розвитку, – сказав Данейко. – Мені дуже пощастило, що я був під їхньою опікою і  навчився влітку у цих хлопців багато чого. Вони взяли мене під своє крило, і цього їм не потрібно було робити».

Данейко, обраний «Нью-Джерсі» у першому раунді драфту 1982 року, який всю свою кар'єру відіграв у «Девілс», був одним із найбільш емоційних гравців НХЛ. Він не боявся боротися і битися, і ніколи не хвилювався за свою статистику — гарна риса для гравця, який набрав лише 178 очок за кар’єру. У нього були проблеми з алкоголем, але Лу Ламоріелло та організація підтримували його весь час, можливо, основуючи свою віру на робочій етиці, яку він демонстрував близько 20 років.

«Навіть у Едмонтоні, я маю на увазі під час сезону, я багато слідкував за «Девілс» завдяки Кенні, – сказав Лоу. – Він наш чудовий друг, і ви знали, що коли вони все перевернуть, Кенні стане частиною цього. Він наполегливо працював влітку і дійсно цього хотів».

Ті, хто знають Данейка особисто або бачили його по телебаченню, знають і його світлу сторону. І тим літом, у невимушеній атмосфері в Едмонтоні, він її проявляв. Не забувайте, що це були 1980-ті роки, коли «Ойлерс» перебували в середині п’ятирічної серії, яка призвела до чотирьох перемог у Кубку Стенлі. В «Едмонтоні» було більше великих зірок ніж будь-який суперник міг уявити: Вейн Гретцкі, Мессьє, Ярі Куррі, Лоу, Гленн Андерсон, Пол Коффі, Грант Фюр. Список можна продовжувати. При всій повазі, ви можете зрозуміти, чому Данейко і і його 36 голів за кар’єру можуть не вписатися у цей список.

«Нам завжди було весело з ним, — посміхаючись сказав Лоу. — Він ніколи не втрачав почуття гумору, і він був там, щоб працювати. Я пам’ятаю, що Кенні завжди говорив тим літом, що «Девілс» будуть наступними «Ойлерс». Бережіться, ми йдемо». Це було смішно, коли він говорив, але ми знали, що в якийсь момент це станеться. Після того як Лу очолив команду, вони гарно попрацювали на драфті і почали будувати фундамент, це було лише питанням часу».

Данейко ніколи не зменшував упевненості, навіть серед цих великих.

«Так, я завжди їм це казав. «Девілс» будуть наступними «Ойлерс», — говорив він із посмішкою. — І вони завжди сміялися з цього, але я справді в це вірив. Ви повинні були вірити. Потрібно було вірити і довіряти тому, що будував Лу, і знати, що врешті-решт, за важку працю прийде нагорода».

У другому матчі у «Медісон Сквер Гарден» це здавалося малоймовірним.

Незважаючи на те, що перший період закінчився мінімальною перевагою «Рейнджерс», не було справжнього відчуття, що «Нью-Джерсі» був у грі. Господарі перекидали гостей з рахунком 11:5 і це не здавалося невеликою перевагою. Останні кілька хвилин домінували хокеїсти «Рейнджерс», оскільки натовп продовжував їх гнати. Брайан Ліч виві на кидок Тікканена, який тільки вийшов із лави для запасних, зблизився із Бродо і зробив постріл впритул, але не переграв голкіпера.

Лармер увійшов у зону і виконав кидок, який також був відбитий. Андерсон продовжив тиск і спробував закинути з п’ятака за хвилину до кінця, але Бродо зупинив шайбу. Тиск почався знову, коли «Нью-Йорк» здійснив шість кидків у кінці періоду. Бродо діяв чітко — і мав діяти — інакше рахунок міг бути 4:0 перед походом у роздягальню.

«Гарден на ногах, — сказав Климент — коли завершився перший період».

«Але «Рейнджерс» зіграли у видатний хокей, і це лише 1:0, — сказав Торн. —  «Дияволи» можуть цим пишатися».

Торн і Клемент, які стали основними хокейними репортерами на ESPN, завжди мали плавний, тонкий спосіб врівноважити один одного. Клемент, колишній центр «Флайєрс», «Кепіталс» і «Флеймс», який прославився як член філадельфійської команди «Броад Стріт Булліс», ніколи не боявся називати речі так як він їх бачив, використовуючи при цьому багаторічний досвід гри на льоду.

Його стиль завжди добре поєднувався з Торном, який починав свою роботу в НХЛ як диктор «Девілс» з 1987 по 1993 рік. Таким чином, ця серія була не тільки близькою і дорогою Торну, але також зіграла йому на користь.

«Така серія, з її талантами і тим, що було поставлено на карту, стала дуже важливою для розвитку спорту та ліги. Було таке величезне хвилювання, – сказав Торн. – Для нас це було питання відповідності цим стандартам. Чи зможуть [Рейнджерс] це зробити? Чи зможуть вони отримати Кубок? Чи можуть вони перервати свою серію? Або ця команда-вискочка з іншого берега річки все це зупинить? Це була справді чудова драма, і це полегшило нам завдання».

З 1992 по 2004 рік дует працював на майже всіх інтегральних серіях на ESPN, але важко знайти таку, яка б мала більше всього ніж ця між Нью-Йорком і Нью-Джерсі.

«Це було легко об’єднати, – сказав Клемент. – Це було неймовірно барвисто».

І у другому матчі все було червоним, білим та синім.

Другий період розпочався так само, як і перший — «Дияволи» були на п’ятах. Фактично, безкидкова посуха «Нью-Джерсі» сягнула 12 хвилин, без урахування перерви, перш ніж Стівенс нарешті зробив кидок з центрального зони, який Ріхтер з легкістю парирував.

У той час як «Рейнджери» не завжди тисли на суперника, «Дияволи» занадто часто перетримували шайбу і намагалися розміститися в нейтральній зоні. Здавалося, що лише питання часу, коли господарі завдадуть новий удар. Коли залишилося 15 хвилин, статистика за кидками все ще була на боці «Нью-Йорку» 13:6. Лемер у пошуках відповіді постійно повертався до четвертої ланки, щоб змусити суперника працювати трохи старанніше. У кінці періоду справи у «Девілс» стали ще гірше, оскільки Валерій Зелєпукін пішов з льоду з невідомою травмою.

Увесь цей час Кінен дотримувався своєї регулярної ротації, даючи своїм комбінаціям можливість збільшити перевагу. При цьому Ріхтер виглядав різким і добре відпочившим.

«У той час, коли ми продовжували вдосконалюватись як команда, він також вдосконалювався, – сказав Ріхтер про Кінена. – Його тренування були дуже, дуже важкими. І тому ми були в кращій формі, ніж будь-хто, з ким ми грали, тому в такому матчі у нас не було проблем. Ми могли  по-різному грати — ми могли йти вгору і вниз, або ми могли грати в жорсткому стилі з тією кількістю інструментів, що у нас були».

Другий поєдинок показав трохи того й іншого. Були часи, коли «Рейнджерс» влаштовували один зі своїх фірмових шквалів; були також моменти, коли вони відсиджувалися, дозволяли грі прийти до них і давали Ріхтеру можливість пограти. У будь-якому випадку, коли фани заспокоїлися у другому періоді, господарі увійшли у колію, з якої не мали наміру виходити. «Нью-Йорк» навіть спокійно нейтралізував 75-секундну перевагу «Девілс» 5 на 3.

«Ми все ще були впевнені у собі після першого матчу, і, чесно кажучи, якби ми її виграли, то все могло б бути по-іншому, – сказав Ліч. – Якби ми виграли перший матч, ми могли б продовжувати грати, як проти «Айлендерс» і «Кепіталс». То ж, перший поєдинок, думаю, багато у чому посприяв, щоб серія стала такою, якою вона стала. Це викликало б більше сумнівів у головах «Дияволів», після того, як ми переграли їх шість разів у регулярному сезоні. Але все закінчилося у першій грі, і нам потрібно було сфокусуватися, повернутися туди й перемогти».

Перекидавши «Девілс» з рахунком 25:11 за підсумками двох періодів, «Нью-Йорк» майже оформив перемогу на першій хвилині третього періоду, повівши у рахунку 2:0, коли Сергій Нємчінов відправив шайбу після відскоку у порожні ворота, поки Бродо був атакований Тікканеном. Данейко був на місці і майже заблокував кидок Ліча з кола для вкидання, але шайба потрапила прямо до Нємчінова, який забив свій другий гол у серії. Тікканен, якого Данейко залишив на шляху до воріт, по інерції врізався у Бродо, дозволивши відкрити ворота. Згідно з сьогоднішніми правилами перегляду відеоповторів, цей гол могли відмінити. Але в 1994 році взяття воріт зарахували... на превеликий жаль для Бродо.

Новачок «Девілс» часто уособлював образ самоконтролю між стійками. Бродо важко було вивести із рівноваги і завжди крізь тонкі смужки на масці проблискувала посмішка, здавалося, його ніколи не бентежило скандування у «Гардені». Після першого матчу, здавалося,  він  сприймав цю увагу як комплімент.

«Мені час від часу доводиться зупинятися й дивитися у різні сторони, — сказав він тоді. — І який кайф дивитися вгору й бачити знаки і вони мені про це говорять. Це чудово».

Але у другій грі  після другої шайби він не був задоволений, і це справедливо. Він розчаровано грюкнув пляшкою з водою об верх сітки, розуміючи, що Тікканен повинен був отримати вилучення за блокування. Це була перша ознака невдоволення з боку Бродо, який на той момент вже відбив 25 кидків.

Втім, цей виклик не надихнув гостей, і «Рейнджерс» продовжував побиття. Цієї ночі вони були провокаторами, а «Нью-Джерсі» вівся на це: Брайан Нунан в одному з моментів збив Стівенса, а той у відповідь був покараний двома хвилинами за грубість. «Дияволи» на цей раз вистояли, але результат здавався неминучим.

На шостій хвилині третього періоду Андерсон, від якого Кінен хотів активніших дій, створив гольовий момент з невеликою допомогою Данейка. Намагаючись зробити паузу — і, можливо, ризикуючи більше, ніж зазвичай, через дефіцит у дві шайби — Данейко спробував зробити розрізний пас від синьої лінії у своїй зоні, замість того, щоб передати шайбу по борту. Андерсон швидко розвернувся, прочитав пас, чисто відібрав шайбу і переграв Бродо без сторонньої допомоги.

«Рейнджерс» - 3, «Девілс» - 0.

Вечірка на арені тривала. Порядок був відновлений.

Андерсон довго чекав цього взяття воріт, здавалося це було як у старі часи. Це був його 89-й гол у плей-офф у кар’єрі, проте перший у 1994 році. Пам’ятаєте, «Рейнджерс» віддали Майка Гартнера, який врешті-решт став форвардом Залу слави і завершив кар’єру з 708 голами, за Андерсона – основного гравця титулованих «Ойлерс», який добре вписувався у команду з Мессьє, Лоу, Тікканеном і Ко.

Як зізнався Ніл Сміт це був не дуже вдалий обмін для «Рейнджерс». У тому сезоні Гартнер закинув шість шайб у 10 іграх за «Торонто» і грав ще чотири роки в НХЛ, перетнувши позначку в 30 шайб у наступних двох сезонах, перед виходом на пенсію. У 1995-96 роках з «Торонто» та 1996- 97 з «Фініксом» Гартнер провів усі 82 матчі, закинувши 32 шайби відповідно. У той час як Андерсон не зіграв більше 36 ігор в жодному наступному сезоні в НХЛ, і загалом забив лише 18 голів перш ніж закінчити кар’єру.

Але Кінену, звичайно, подобається те, що йому подобається, і не подобається те, що йому не подобається. І Гартнер йому не сподобався.

«Я дійсно не вважаю, що угоди в дедлайн були такими стратегічними як деякі люди їх уявляють, – сказав Сміт. – У багатьох випадках нам просто потрібні були різні гравці».

Це, звісно, було правдою. Андерсон за свою кар’єру виграв більше ніж Гартнер, і цей досвід допоміг у роздягальні. Після обміну він закинув чотири шайби в 12 іграх регулярного сезону за «Рейнджерс», а в постсезоні відзначився трьома голами та шістьма набраними очками. Так, пристойні цифри, але навряд це справедлива ціна за Гартнера.

Проте перемоги є перемогами, і «Рейнджерс» були на шляху до свого першого фіналу конференції.

«Якщо ви хочете знати визначення команди, то зараз воно знаходиться на лавці «Рейнджерс», — сказав під час трансляції аналітик ESPN Ел Морганті. — Як тільки той гол [Андерсона] був забитий, Мессьє і Кінен обнялися. Це доводить, що думають гравці про тренера».

У третьому періоді, коли команда впевнено лідирувала у рахунку, трибуни вдалися до непристойних дій. Як зазвичай відбувається з нью-йоркською публікою, вболівальники націлили свій вогонь на суперника, а не на свою команду. Скандування: «Де-вілс відстій! Де-вілс відстій! Де-вілс відстій!» пролунало по всьому «Гардену». «Нью-Джерсі» підіграв їм, коли з їхніх червоно-чорних майок почало просочуватися розчарування. Навіть четверта ланка, найефективніша у складі «Девілс», втратила контроль, коли Майк Пелузо вдарив Адама Грейвса, за що отримав дві хвилини за порушення і десять хвилин за неспортивну поведінку за 12:42 до закінчення гри.

«Рейнджерс» розпочали гру у більшості, знову влаштувавши шоу. Мессьє зупинився біля кола для вкидання, дозволяючи Лічу увірватися у вільну зону. Захисник продемонстрував свою граціозність, обійшовши Лемьє. Потім Ліч пройшов між Берні Ніколлсом і Лемьє, коли Стівенс нарешті наздогнав його. Але Ліч, у свою чергу, віддав гарний пас на Грейвса, який в один дотик прошив Бродо з п’ятачка і збільшив рахунок до 4:0. Цілити з п’ятачка перед  Бродо ставала тенденцією або проблемою, залежно від того, за яку команду ви вболівали.

«Є щось чого він не робить? -  сказав Торн про Літча під час гри. - Він ніколи не грав у хокей краще ніж у цьому плей-офф».

«Мені байдуже, хто у вас у захисті, — сказав Клемент. — Ви просто не можете захищатися у таких іграх».

Це була восьма закинута шайба Грейвса у постсезоні, що стало рекордом «Рейнджерс» у плей-офф. Коли до кінця періоду залишилося більше половини, скандування «Мар-ті, Мар-ті» поновилося, коли вболівальники на арені приготувалися до святкування. Через кілька хвилин Тікканен зробив кидок з центральної зони, щоб «Рейнджерс» змогли провести зміну. Коли Бродо зупинив шайбу після кидка з відстані в 90 футів, натовп на повний голос вітав його у Бронксі.

«Мені було цікаво чи зможуть «Рейнджерс» зіграти увесь матч так, як вони грали, — сказав Торн. — І вони це зробили».

Тим часом Зелєпукін не повернувся у гру, і до кінця періоду Лемер зняв Бродо, щоб дозволити Крісу Террері закінчити гру. Це, звісно, ​​дозволило б створити цікаву сюжетну лінію до третьої гри в Нью Джерсі. Террері грав у попередній серії проти «Бостона», і обидва голкіпери виступали під час регулярного сезону, коли «Девілс» встановили рекорд франшизи за кількістю набраних очок. Чи випустить Лемер у старті Террері після того як дозволив ветерану піднятися на ноги в заключні хвилини другого матчу? Чи він просто дав Бродо передихнути у той вечір, коли на нього впала відповідальність? Не можна сказати, щоб Бродо зіграв погано. Він зробив 36 сейвів, і «Дияволи» були впевнені, що повернуться додому на третій матч з рахунком 1:1 після серії у «Медісон Сквер Гарден». Звичайно, були й гірші ситуації.

Епізод був цікавим і типовим для Лемера. Чому він чекав до 4:0 у третьому періоді, щоб зробити зміну, коли гра вже була вирішена? Лемер, як це часто траплялося протягом усієї серії, дав дуже мало інформації і змушував ЗМІ гадати.

«Я збираюся розбирати матч за матчем», — сказав він.

Тим часом у Террері було не так багато шансів позбутися іржі, оскільки він зробив лише один сейв у заключному періоді. «Рейнджерс» часто викликали собак, завершивши частину з перевагою кидків 16:5 на свою користь та забезпечили собі першу перемогу в серії і підготувалися до поїздки на болота.

Фінальний рахунок: «Рейнджерс» - 4, «Девілс» - 0.

«До цього моменту ми знали, що це буде дика серія», — сказав Лармер. — І це було для нас щось нове, враховуючи те, як ми грали до цього».

Лармер та решта його партнерів по команді знали, що незалежно від стилю чи характеру наступних ігор, «Рейнджерс» надійно захищені. В одному з найбільш спокійних шатаутів, які ви коли-небудь бачили в постсезоні, Ріхтер спокійно відбив 16 кидків на шляху до перемоги. Для нього це був шостий сухий матч плей-офф у кар'єрі.

«Я думаю, що це одна річ, яка була втрачена в цій грі, - сказав Кенні Альберт. - Ріхтер був великою частиною цього».

«Він завжди був поруч», — сказав Ліч.

«Ви не виграєте чемпіонати без хорошого голкіперу. Вам потрібно зробити правильний сейв у потрібний час. Майк Ріхтер на той час був таким чудовим спортсменом, одним із найкращих з точки зору гнучкості, і просто чудовим конкурентом, – сказав Том Чорскі, один із найкращих штрафників «Девілс», який отримав мінус 2 у другому матчі. – Іноді він міг вигравати ігри сам. Зараз йому не так часто доводилося грати з такою талановитою командою. Але тієї ночі він грав дійсно надійно».

Таким чином, імпульс — хоч і швидкоплинний — перемістився до Нью-Йорка, коли сама серія перейшла до Нью-Джерсі. «Рейнджерс» зробили серію з п’яти ігор і з нетерпінням стрибнули в автобус, добре знаючи, що в Іст-Резерфорді їх чекає чудова підтримка серед очікуваної аудиторії в 19 040 глядачів.

Тим не менш, для того, щоб переконати Нью-Йорк у тому, що тут їх чекає щось особливе, знадобилося більше, ніж перемога з рахунком 4:0 вдома над командою, яку не поважають вболівальники.

«Послухайте, це була б катастрофа, якби вони програли цю серію, - сказав Джо Беніньо. - З усіма цими фішками на столі? А те, що до цього навіть не вийшли у плей-офф? Вони повинні були довести справу до кінця. Тому попереду був довгий шлях. Я відчував, що вони були найкращою командою, і вони повинні були виграти цю серію. Але я не можу вам сказати, що в мене була якась впевненість».

Тим не менш, команда завдання виконала. Маючи такий великий досвід у роздягальні, поразка у грі на початку серії — насправді в будь-якій серії — не був перешкодою, якою могло стати для більш молодої команди.

«Є так багато речей, які трапляються під час плей-офф, але я можу вам сказати, що ця команда ніколи не втрачала впевненості, — розповів Лідстер. — Ніколи. Це була точка наголосу і точка сили, і ми відштовхувалися від цього. Ти завжди знав, що робити. Не було жодних запитань. Ти мав свою роль. Протягом року було багато моментів, коли ми вигравали матчі, не контролюючи гру, і ви просто звикали до цього. Ми могли грати по-різному і вигравати по-різному, тому ми ніколи не витрачали занадто багато часу на те, щоб все розкласти по полицях».

На іншому березі ріки, більш за все, була інша історія. Після поразки в шостому матчі постсезону та з наближенням вирішального матчу серії на домашньому льоду, Лемер сконцентрував увагу, щоб виправити ситуацію, будь з Бродо чи Террері.

«У нас було правильне поєднання гравців, щоб система працювала, і ми ніколи не панікували, – сказав Чорскі. – У нас були молоді голодні хокеїсти, а також ветерани, які не обов’язково були старими, але знали, що їм потрібно зробити все необхідне для перемоги зараз. І всі підтримали нас. Ми завжди відчували, що тут є миттєва хімія».

У третьому матчі в Іст-Резерфорді, перед рідними вболівальниками все це повинно було вийти на поверхню.