Овертайми, дербі, апсети

Автор — vintagebasket
6 января, 08:25

Багато цікавого у Євролізі. 18й та 19 тури.

2го січня, майже одразу після Нового Року, були зіграні матчі першого ігрового дня 18го туру Євролігі.

І одразу міні апсет - на мою думку, Фенер значно сильніший і за ресурсом, і за складом, і за статусом ніж сербська Црвена Звезда, але турки відлетіли мінус 9. І це все проходило для них вдома. То ж саме тому Євроліга цікава як змагання. Найджел Хейс Девіс був кращим у Фенера за набраними очками - 21. Він же додав 9 підбирань. У сербів знову Джоель Боломбой на чолі, і його 24 очки допомагають команді перемогти. Рокас Гідрайтіс додає 7 підбирань, а ветеран Мілош Теодосіч набирає 8 асистів та 2 перехоплення.

Жальгіріс очікувано перемегає Альбу. Кінан Еванс набирає 13 очок проти 17ти від Тільмана у Альби. Еванс додає 5 підбирань та 4 перехоплення, то ж домінація над супротивником присутня у повній мірі й перетворюється у перемогу для Каунаса.

Криза монегасків продовжується і цього разу Макабі, які будь кому можуть нав'язати свою гру перемагають плюс десять клуб Майка Джеймса. Міцний форвард Бонзі Колсон набирає у матчі 27 очок. Стільки ж у Джеймса, й ще його 7 результативних передач не врутявали французів від поразки.

Олімпіакос вдома перемагає Мілан із різницею плюс 5. Мілан майже завджи демонструє гарну гру, особливо у захисті, але 16 очок Алекса Петерса проти 14ти від Діего Флакадорі переважують весь цей діфенсів майнд від Месіни.

АСВЕЛ очікувано програє Партизану Обрадовича. 22 очки Кевіна Пантера проти 24х від колишнього гравця Хоукс Майка Скота. Партизан перемагає 90 на 77.

Другий ігровий день - і тут були цікаві матчі, то ж дізнаємось - які результати у цьому турі нам принесли команди та гравці.

Цікавий колектив Алекса Мумбру здобуває перемогу над Ефесом, у якого здається, крім Ларкіна у нападі нічим бити. Перемога із невеликим рахунком плюс пять. Брендон Девіс 15 очок. У Ларкіна 20.

Баварія до кінця боролося із Віртусом, але програла лише 1 володіння. Плюс два для Болоньї, Шенгелія 18 очок. За Мюнхен 22 пункти набрав Карсен Едвардс. Ібака відзначився у графі підбори, зробивши 14ть.

І тут підходимо до найцікавішого. Тому що Басконія демонструє шалену гру із новим тренером. Продовжується гра у швидкий та гарячий іспанський стиль. Плюс завжди велика кількість трьох та саме влучних кидків. І цього разу гейм вінер проти команди Ерджіна Атамана. Плюс два і перемога Басконії у домашньому матчі.Чіма Монеке набирає 20. Кендрік Нанн за греків 25. Прикра поразка для Панатінаікоса.

І найгаряче на останок у цьому турі. Для мене це несподіваний результат. Барса вдома плюс пять здолала не будь кого, а сам Реал, який у фантастичній формі перебував. Дивлячись на хайлайти матчу, може сказати те, що Барса була заведена спочатку матчу, швидше та більше рухалася і була максимально заряджена на перемогу. Я не думаю, що зміна тренера на Ітудіса покращить результат для клубу. До речі, ця перемога додає інтриги у турнірне становище. Про нього трохи згодом.

Ян Весели набирає 27 очок, у Реала 8 передач у Кампацо, але вся боротьба продовжується й вона не зупиняється ні на крок. Весели додає 3 блоки! У Барси Лапровітола відповідає тією ж кількістю передач.

19й тур,і тут Фенер бере реванш за минулий раунд і трощить Макабі. Дивився повний матч. Під кошиком суперника Шанлі та Папаяніс із лави запасних робили все, що хотіли. У третій чверті відрив був ганебний, то ж всього турки набрали більше ста очок, що для цього турнурі дуже круто. 109-74, перемога команди характерного Шарунаса. Дорсі 21 пункт, Папаяніс підбирає 6 разів. Калатес віддає 7 результативних передач. У Макабі Уейд Болдуін набирає 13 очок.

АСВЕЛ здобуває перемогу над Жальгірісом. Це дуже рідке явише, тому апсет нас вітає і у цьому турі.93 на 79 і 21 пункт від Еванса не рятує Каунас. Луваву-Кабарот набирає за АСВЕЛ 27 і хочеться сказати оце прорвало! Юсуфа Фол підбирає всього 12 разів проти 5ти від Роланда Смітса. Привіт французському баскетболу, але дуже мало перемог у загальній кількості.

Шалене дербі, в якому не дивлячись на політичні гасла була шалена атмосфера. Фани Звезди стрибали у екстазі та у білих футболках горлопанили як єдине ціле. І звісно що такою підтримкою не могли не скористатися гравці клубу. Перемога у принциповому матчі 88-72 і тут, як у матчі із Барсою можна сказати, що андердог трощить ментально й за грою свого суперника. Неманья Недовіч був кращим за набраними очками - 23. Теодосіч продовжує роздавати асисти - 7, та давати інтервью. Кевін Пантер відповідає 17 пунктами, і Партизан чекає наступний тур для того щод відійти від такої емоційної поразки.

І ще один цікавий клатч був у матчі Олімпіакоса проти цього разу Монако. Тут перемога греків плюс два, і начебто вони повертаються до більш стабільних перемог. Дистанція покаже. Ісая Кенан набирає 16, а Томас Уолкап додає 9 асистів. Радість для команди Барцокаса. Афіни, привіт!

У наступному турі вважаю дуже цікавим матч Фенер-Партизан. Не менш, а може й більш активним та рухливим буде матч Монако - Басконія. Два атакувальних стилі зустрінуться й подивимось хто кого перекидає.

Матчі колишніх тренерів. Ласо проти Реала та Атаман проти Ефеса. Буде Емоційно. Мілан проекзаменує аутсайдера Альбу. Валенсія вдома приймає Каунас а АСВЕЛ вдома Звезду. Є шанси на апсети.

Барселона після Реалу вдома приймає Олімпіакос. Чи є шанси зачепитися у греків, чи їх просто зметуть? Макабі грає проти Віртуса, і це важка перевірка для клубу із Тель Авіву.

Ну і ось вона, родзинка родзинкова туру. Чотири, матінко рідна, овертайми у Мадриді.

Отакої! У мене нема слів. Лише емоції. Ефес зачепився у Мадриді, Томпсон продовжував колотити данки з алеупів, Хезонья відповідав своїми влучними кидками. Наприкінці матчу рахунок рівний 81-81, спочатку Ларкін не влучає трьоху, ну а у відповідь із центра поля в стилі кидка Йокіча Кампацо намагався зрівняти. Не вийшло, й ми переходимо до Овертайму.

ОТ1. Таварез колотить данк. У відповідь Ларкін на ньому ж знаходить контакт у нападі і два з фолом. Рахунок рівний 91-91. Хезонья з кута не влучає вирішальну трьоху. Ми ідемо далі! Вау!

ОТ2. Німецький центровий Тібор Пляйс трьохою зрівнює рахунок, 96-96, три хвилини ще грати. Кінцівка знову дарує емоції. 102-100 веде Ефес. Лічені секунди до завершення. Кампацо вривається по центру й скидує на ліво на Хезонью. Той міркує - кинути три чи зробити прохід, обирає друге, й у стилі крюка Каріма плюс подвійний европейський крок забиває два очки й зрівнює рахунок. Що коїться взагалі?

ОТ3. Знову ендінг із крейзі! Знову Ефес плюс два. 8,5 до сирени. З м'ячем Кампацо. Проходить до кошика, скидує на Тавареса. Той без фолу вколочує зверху. 5,3 до сирени, рівний рахунок. Після тайм ауту Ефес із м'ячем. Ларкіна залишають один в один, але його прохід та подвійний крок не призводить до успіху - м'яч облизує кільце й вистрибує. Ми йдемо далі! Мама мія! 111-111.

Хезонья робить рахунок влучною трьохою 126-122 і це вже серйозно, бо залишається 35 секунд. Всього він набирає 30ку, влучаючи 7 із 17ти з гри. Божевілля! Оце гра!

Барселона екзаменувала Басконію вдома. У четверту чверть команди заходили із перевагою Басконії плюс 6. То ж, хто ще кого екзаменував.

Ян Весели смачним данком зрівнює рахунок за 4 хвилини до кінця. 78-78. Він же й виводить команду вперед кидком із відхиленням. Плюс два для Блаугранас за 2 хвилини до кіцня. Кранч тайм. Басконію не вистачило на цю кінцівку, то ж перемога Барси 89-85. На характері, як то кажуть.

Ще одна іспанська команда Валенсія у цьому турi подарувала нам чарівну гру проти греків.

За рахунку 81-81гравці Валенсії у захисті сфолили на Лесорті й той влучивши лише один штрафний виводить команду впереде за 1,9 до кінця. Нажаль кидок Валенсії був не влучний, й вимучена перемога для команди Атамана.

Мілан проти Баварії. Любителі захисного стилю гри зустрічалися в Італії. У четверту чверть заходили із рахунком 50 на 47 на користь Мілану. В останній чверті більш вдало розкрилися у нападі, за що отримали нагороду перемогу 67 на 62.

Альба під двадцать очок різниці програла Віртусу. Данстон роздає інтервью й кажє, що важливо грати як команда, грати у захисті та обійтися без шалених непотрібних кидків. Перемога для італійців й крокуємо до таблиці.

Реал залишається першим. Болонья, яка потіснила Барсу друга. Далі іде сама Барса. Панатінаікос піднявся. У чотирьох команд показник 11-8. Макабі в зоні плей-ін. Басконія опустилася на 11 сходинку. Але вона дуже й дуже поруч. Нижче Мілан, Ефес, Баварія та Жільгіріс із Звездою, в котрих гра не дуже ладиться. Але дві перемоги це не така й вже прірва. Це був шалений етап у турнірі. І я бачу, що оберти набираються. До зустрічі.