Tribuna/Волейбол/Блоги/Перуджа - чемпіон! Ідеальний клубний сезон Олега Плотницького

Перуджа - чемпіон! Ідеальний клубний сезон Олега Плотницького

29 квітня, 20:23
1

Минулоріч Перуджа йшла на історичний успіх. Настільки унікальний, що нікому до цього таке не вдавалося. Команда Олега Плотницького спочатку взяла Суперкубок-2022, обігравши своїх основних ворогів із Лубе і Трентіно (по 3-2), а потім видала ідеальний регулярний сезон з результатом 22-0! Такого в конкурентній Італії ніхто не добивався!

Але як важкоатлет, що замовив непідйомну вагу, команда Олега банально не впоралася з темпом, який сама ж і задала. Як результат, в кінці сезону перуджійці втратили форму і програли всі вирішальні матчі (в півфіналі Кубку Пьяченці, в 1/4 Суперліги Мілану, а потім і за 5 (єврокубкове) місце Монці та в 1/2 ЛЧ Кендзєжин-Козьле), що стало невимовним розчаруванням для їхніх фанів.

Але сильні на те і сильні, що вміють тримати удар. Перуджа не потрапила в єврокубки цього сезону, і максимально сконцентрувалася на інших топових турнірах. Той випадок, коли крок назад став лише початком розбігу для більшого стрибка.

Сам Плотницький зміг вибороти місце у стартовому складі своєї мегазіркової команди (травма Леона цьому допомогла, але і без неї Олег мав місце у старті у більшості матчів), а також підписати новий довгостроковий контракт, ставши найбільшим старожилом клубу.

І трофеї посипалися, як із рогу достатку!

Листопад, Суперкубок Італії

Обігравши своїх найзапекліших суперників останніх років - Трентіно та Лубе - Перуджа взяла перший титул! На той момент Плотницький ще не мав залізного місця у старті, але свій значний внесок вніс. Фінал виграли на тоненького, програючи 0-2. Але ж виграли і задали позитивний тон на весь сезон! Є перший трофей, 1/1!

Грудень, Клубний чемпіонат світу

На цей турнір мали їхати фіналісти минулорічної ЛЧ - поляки з Кендзєжин-Козьле та Ястрембскі. Але Плюс-Ліга дуже насичений турнір (16 команд. Для прикладу, в італійській Суперлізі 12) і поляки давно вже відмовляються від поїздки в далекі країни посеред сезону (турнір проходив у Японії). Тож їх замінили півфіналісти Перуджа та Халкбанк.

Команда Олега дуже впевнено пройшла групу, а ще впевненіше стадію плей-оф і стала клубним чемпіоном світу! А сам Плотницький став МВП турніру! 2/2!

Січень, Кубок Італії

А ось і вирішальні внутрішні баталії. Спочатку в півфіналі подолали своїх минулорічних кривдників з Мілану 3-2, а в фіналі сенсаційну Монцу! Ходили навіть чутки, що Трентіно, яке націлилося на виграш Суперліги, спеціально злили півфінал, щоб не рубатися з Перуджею (а іншого б і не було). Як показали наступні події, Монцу сильно недооцінювали і Трентіно за це сильно поплатився і в Кубку, і в Суперлізі.

Перуджа ж бере ще один трофей - Кубок Італії! А Олег знову став МВП турніру! 3/3!

Квітень, Суперліга

Регулярний сезон Перуджа пройшла спокійніше, ніж минулоріч. 16 перемог і 6 поразок і друге місце з непоганою стартовою позицією на плей-оф.

У матчах на виліт у півфіналі вже остаточно помстилися Мілану, а в фіналі обіграли сенсаційну Монцу, яка знову вибила Трентіно. Можливо, дещо пощастило, що уникнули зустрічей з Лубе та Трентіно. Але це вже точно не проблеми Перуджи. Та й Італія настільки конкурентна, що тут кожен може зачепитися з кожним. Є титул чемпіона італійської Суперліги! 4/4!

Кращого сценарію для команди Плотницького та самого Олега важко і придумати. Поздоровлення українцю і сподівання, що в нього залишилися сили, щоб топово відіграти за збірну України. Бо нас чекає дуже важливий сезон збірних!