Tribuna/Волейбол/Блоги/7-годинний матч і старт єврокубкових невдах. Волейбольна Суперліга. Тиждень 2

7-годинний матч і старт єврокубкових невдах. Волейбольна Суперліга. Тиждень 2

13 листопада, 17:20
11

Продовжую стисло писати про події в українській волейбольній Суперлізі, надаючи майданчик для обговорення внутрішнього чемпіонату.

На цьому тижні було зіграно 6 матчів. Насправді, це був не повноцінний спарений тур, а догравання пропущених матчів попереднього. Все через участь (невдалу) в єврокубках Епіцентр-Подолян та Житичі-Полісся. Також, два свої матчі наперед зіграла чернівецька Буковина, адже ця команда являється базовою для гравців U-20, які на початку січня 2024-го року візьмуть участь у турнірі під егідою EEVZA.

10 листопада

Буковина – Юридична академія 3-2 (25:16, 21:25, 29:31, 25:22, 15:10)

Найрезультативніші гравці: Едуард Штерик 22, Андрій Челеняк 21 – Віталій Сухінін 20, Микита Арбузов 15

Як і в першому матчі цих команд, знову виграли буковинці. І знову 3-2, і знову камбек з 1-2. Різницю зробила вдала гра першим темпом (23-11), який не цурався активно задіювати Сергій Рябов.

Епіцентр-Подоляни – Житичі-Полісся 2-3 (19:25, 19:25, 25:19, 25:11, 13:15)

Найрезультативніші гравці: Міхал Фінґер 21, Артем Смоляр 15 – Ален Дідовіч 24, Віктор Шаповал 20.

Зустріч наших представників в єврокубках, які вилетіли звідти минулого тижня, видалася на славу. Незважаючи на невдачі на євроаренах, обидва клуби мають топові склади для нашої Суперліги, і відповідні амбіції. Всі легіонери грали, матч був принциповим. Житомиряни краще почали, впевнено забрали дві стартові партії, і здавалося, що сенсаційно закриють матч всуху. Але Бізони зібралися і повернулися в гру, а в кінці вже почали відверто перегравати суперника. Зрівняли по сетах 2-2 і вели на тай-брейку 7:4. Однак Житичі не склали руки, зарубилися, і вирвали вирішальну партію 15:13! Класний видався матч.

11 листопада

Юридична академія – МХП-Ладижин 3-2 (25:19, 26:28, 25:18, 23:25, 15:12)

Найрезультативніші гравці: Павло Плотнік 18, Богдан Татаренко 13 – Михайло Якушенко 20, Денис Гуршал 16

Харків’ян треба вже перейменовувати в «Юристи 3-2». Третій матч із чотирьох зіграних завершився саме з таким рахунком. Але цього разу, на відміну від двох попередніх, Юракадемія змогла виграти на тай-брейку. Весела команда.

Цей матч продовжувався майже 7 (!) годин через повітряну тривогу (почали о 12:00, а закінчили майже о 19:00).

Поліція охорони – Епіцентр-Подоляни 1-3 (26:24, 9:25, 18:25, 12:25)

Найрезультативніші гравці: Володимир Мірчев 13, Артем Рязанов 8 – Олександр Наложний 18, Данило Уривкін 12

У цьому матчі фаворит був очевидний, але тернополяни змогли здивувати в першому сеті. Подоляни дуже довго розкачувалися у першій партії, але в кінці, здавалося, змогли-таки переломити її хід. 24:22, подвійний сет-бол. Але Поліція охорони спочатку знялася з прийому, а потім шикарний стрік подач видав Мірчев (два ейси і фрі-бол). Подальші три партії Епіцентр забрав спокійно (вдала заміна Євгенія Кісілюка на Наложного), але перша партія запам’яталася. Чимось схоже на матч Буревісник-Прометей.

12 листопада

Житичі-Полісся – Поліція охорони 3-0 (25:14, 25:16, 25:15)

Найрезультативніші гравці: Ален Дідовіч 16, Віктор Шаповал 11 – Володимир Мірчев 11, Ілля Глабай 5

Спокійний матч для Житичів. Житомиряни стартували з 2-0.

МХП-Ладижин – Буковина 1-3 (25:22, 21:25, 16:25, 21:25)

Найрезультативніші гравці: Михайло Якушенко 15, Олександр Лук’янець 12 – Олександр Томілін 17, Едуард Штерик 15

Вінничани поборолися, але Буковина набрала непоганий хід і наразі очолює турнірну таблицю (при різній кількості зіграних матчів, але все ж).

Турнірна таблиця наразі має такий вигляд:

Що там наші основні легіонери?

Олег Плотницький відіграв хороший матч в Серії А.

Перуджа – Модена 3-1 (14:25, 25:18, 25:20, 25:18)

Перуджа камбекнулася проти команди Бруно і Хуанторени, а Плотницький був одним із кращих і став МВП матчу. 17 очок (більше тільки у Бен Тари – 18): 13 в атаці (62%), 3 блоки, 1 ейс, 44% позитивного прийому.

Юрій Семенюк разом з Проєкт Варшава продовжує лідирувати у польські ПлюсЛізі (5-0).

Проєкт Варшава – Купрум Лубін 3-0 (25:19, 25:20, 25:21)

Юрій набрав 9 очок: 5/8 в атаці, 4 блоки.

Барком-Кажани здобули свою другу перемогу у ПлюсЛізі, обігравши команду, яка йшла 3-1. Наразі у Баркома 2 перемоги (5 очок) у 5 матчах.

Барком-Кажани – Слепск Сувалькі (25:23, 22:25, 25:18, 27:25)

Василь Тупчій був найрезультативнішим із 22 очками: 18 в атаці (18/38), 3 блоки, 1 ейс. Ілля Ковальов був другим за очками – 14: 11/25 в атаці, 2 блоки, 1 ейс, 84% позитивного і 58% ідеального прийому. Владислав Щуров не вразив – 2 очки: (1/3 в атаці + 1 блок за дві партії).