Tribuna/Футбол/Блоги/5 головних перемог Руді Гарсії

5 головних перемог Руді Гарсії

Поговоримо про Руді

23 червня, 14:07
1

Головним тренером чемпіона Італії "Наполі" наступного сезону буде Руді Гарсія. Французький фахівець ще у квітні тренував Кріштіану Роналдо в "Аль-Наср" і з чуток саме невдоволення португальця було одним із приводів його звільнення. Кріштіану вважав, що команда здатна грати у більш видовищний та ефективний футбол.

Але давайте згадаємо найзначніші перемоги у ролі тренера Руді Гарсії.

1. Ам'єн – Діжон 0:1. Кубок Франції 2003-04, 1/4

У травні 2002 року Руді очолив Діжон і допоміг клубу піднятися до Ліги 2 у 2003-2004 роках. Цього ж сезону команда змогла дійти до 1/2 Кубка Франції, де поступилася Шатору 2:0. Матч чвертьфіналу, в якому Діжон з National 1 (3-й за рівнем турнір у Франції) обіграв на виїзді Ам'єн (представляв на той момент Лігу 2), можна подивитися у повному обсязі на YouTube. Єдиний гол забив французький нападник Себастьєн Хайтцманн на 87' хвилині.

Зазначимо, що наступного сезону Гарсія посів 4-е місце у Лізі 2 і ледь не вивів команду до топ дивізону французького футболу.

2. ПСЖ – Лілль 0:1. Кубок Франції 2011. Фінал

2011 року Лілль вперше з 1955 року вийшов у фінал Кубка Франції. Суперником "догів" (прізвисько клубу) став ПСЖ, у складі якого грали Клод Макелеле, Людовік Жюлі та Грегорі Купе.

Кумедно, що матч склався майже 1 в 1 з попереднім у нашому рейтингу. Переможний гол команда забила на 89 хвилині зусиллями польського атакуючого півзахисника Обраньяка.

3. ПСЖ – Лілль 2:2. Чемпіонат Франції 2010-11. 37 тур

У тому ж 2011 команда стала чемпіоном країни. Вперше з 1954 року та втретє в історії. Оформила довгоочікуване чемпіонство команда Гарсії саме у грі з ПСЖ, у передостанньому турі. У воротах тієї команди стояв Мікаель Ландро, у захисті був Аділь Рамі відомий своїм романом з Памелою Андерсон, а в атаці сяяли Жервіньо та Еден Азар. Відео матчу тут.

4. Зальцбург – Марсель 2:1. Ліга Європи 2017-18. 1/2

У жовтні 2016 року Руді Гарсія був призначений головним тренером Марселя. Головним успіхом тієї команди був вихід до Фіналу Ліги Європи у 2018 році. Який, на жаль, команда програла 0:3 Атлетіко Мадрид Дієго Сімеоне та Антуана Грізманна.

У півфіналі суперником французів був австрійський Зальцбург. У першому матчі Марсель на Велодромі здобув впевнену перемогу 2:0. Але у грі відповідь примудрився програти з таким же рахунком і гра перейшла в ОТ. Справа йшла до серії пенальті, але за 4 хвилини до фінального свистка після подачі з кутового, м'яч у ворота відправив португальський захисник Роландо. Відео матчу тут.

5. Манчестер Сіті – Ліон 1:3. Ліга чемпіонів 2019-20. 1/4

Останнім у цьому списку по хронології йде гра 15 серпня 2020 року. Унікальна Ліга Чемпіонів, яка якраз починаючи зі стадії 1/4 фіналу, проходила в одне коло і на нейтральному полі. Причина — пандемія COVID. На попередній стадії Манчестер Сіті двічі обіграв Реал Зідана, вже у статусі триразового чемпіона ЛЧ у ролі тренера. Ліон створив першу сенсацію на стадії 1/8, за рахунок виїзного гола пройшов Ювентус Мауріціо Саррі. Але головна сенсація чекала на всіх на стадії 1/4. Усі були впевнені у перемозі команди Гвардіоли, але Руді Гарсія створив диво.

На стадії півфіналу Ліон поступиться майбутньому переможцю турніру мюнхенської Баварії 0:3