Tribuna/Футбол/Блоги/Найкращі та дивовижні моменти за всю історію Чемпіонату світу: викрадення трофею чемпіонату, розгромна перемога та інші

Автор — Катя Власова
10 грудня 2022, 11:48

Чемпіонат світу – головна спортивна подія року, на яку чекають мільйони вболівальників. За 92 роки турнір не тільки змінився, а й має низку цікавих моментів, про які я хочу розповісти в цьому дописі.

Нині проходить 22-ий ЧС, незважаючи на те, що кожен з них є пам'ятною подією для прихильників футболу. Турнір також має свої історії та світлини, які назавжди закарбувалися в нашій пам'яті. Давайте повернемося в минуле та згадаємо найкращі та дивовижні моменти, від яких кожен з нас був шокований

1) Трофей

Трофей - один із символів Чемпіонату світу. Був розроблений Лафлером. На ньому зображена грецька Богиня перемоги Нікі. Був зроблений із позолоченного срібла 900 проби. Спочатку трофей мав назву «Чемпіонат світу», пізніше називали «Золотою Богинею».

1966 рік. Англія приймає турнір, але за 4 місяці до старту трофей було викрадено з публічної виставки у Вестмінстерському центральному залі. Наступного дня Футбольна асоціація Англії отримала лист, у якому викрадач вимагав 15 000 фунтів стерлінгів за трофей,як доказ, що він у них в конверт було вкладено онікс з основи кубку. На щастя, все закінчилося на хорошій ноті, оскільки пес на ім'я Піклс знайшов трофей, його власник отримав винагороду в 6 000 євро. Грабіжником виявився Девід Корбетт, але він відмовився горориде де сховав троей. На сьогодні вважають, що його переплавили або він знаходиться у приватній колекції.

У 1974 було замовлено новий дизайн, а саме двух людей які тримають кубок, його було виготовлено з 5 кілограмів золота. Було б все добре як не одне АЛЕ ….. кубок був знову викрадений. Це сталося під час перевезення його в Бразилію. Трофей зберігався в спеціальному боксі, але задня стінка була зроблена з дерева, цим скористалися злочинці. Його так і не знайшли, але в 2015 р. були знайдені його лазуритні уламки.

Правила були змінені. Тепер переможець отримує позолочену капію трофею. В той час як оригінал залишається у ФІФА та використовуєтся тільки для урочистостей.

2) Перший трофей, який отримала збірна Уругваю

Чемпіонат світу був не завжди таким популярним, яким він є сьогодні. Повертаємося в 1930 рік. Тоді було важко знайти комади, які братимуть участь у змаганнях. Однак команда ФІФА знайшла, ті дванадцять команд, які здійснять подорож до Уругваю.

Ось і настав вирішальний день, фінал між збірними Аргентини та Уругваю в Монтевідео. 93 000 уболівальників зібралася на стадіон «Сентенаріо», щоб подивитися матч. Пролунав свисток, почався перший тайм. В ньому Уругвай відкрив рахунок на 12-й хвилині, але аргентинці відіграли голи та забили ще один до перерви, тим самим вийшли вперед. В другому таймі уругвайці забили три голи, останній був за Ектором Кастро на 89-й хвилині, який остаточно закріпив перемогу збірної Уругваю з рахунком - 4:2. Цей день увійшов в історію Чемпіонату світу, як початок нового етапу у футболі.

3) 10:1

Це ж не може бути фінальним рахунком Чемпіонату світу, там де змагаються кращі команди, правда ж? Але я мушу вас розчарувати. Це сталося у четвертому матчі, групового етапу, 1982 року. 23 000 вболівальників зібралися на стадіоні «Мануєль Мартинес Валеро» (Іспанія), щоб подивитися матч Угорщина – Сальвадор.

Гол Луїса Сапати залишається єдиним у історії збірної Сальвадора на ЧС. Після такої поразки над ними почали знущатися вболівальники та навіть пресса. Сальвадорці відновили б довіру глядачів в наступних двох матчах, але вони програли обидва.

Угорщина в наступних іграх здобула лише один бал, але цього було недостатньо, щоб вийти далі. Цей матч закарбувався в нашій пам'яті як поєдинок з найбільшою перемогою у фінальних стадіях чемпіонатів світу

Ви запитаєте: «Який найкращий момент Чемпіонату світу?». Звісно ж це забитий гол, найкращим гравцем в історії футболу. Дієго Марадона, він став зіркою турніру, п'ять голів і п'ять асистів. Загалом в історію увійшли два інцинденти: «Рука Бога» та «Гол століття». Ці дві події трапилися у чвертьфіналі ЧС-1986 року, Аргентина грала проти збірної Англії. Згадаємо як це сталося. Це був другий тайм, голів не було, і команда Аргентини перекидала м'яч біля меж штрафного Англії. І тут Дієго забиває. Спочатку здавалося, що Марадона перекинув м'яч головою, але на повторах чітко видно, як він торкнувся м'яча стиснутим кулаком. Перевірити це було неможливо адже це відбувалося за три десятиліття до використання VAR, у футболі. Після матча Дієго сказав: «un poco con la cabeza de Maradona y otro poco con la mano de Dios», що в перекладі означає: «трохи головою Марадони, а трохи — рука Бога». Через чотири хвилини після того, як був забитий гол рукою, він забив, мабуть, найкращий гол за всю історію чемпіонату світу. На 55-й Ектор Енріке накинувся на втрачений м'яч і віддав його на Марадону, який перебував на своїй половині поля.

5) Стадіон, якій зібрав 200 000 вболівальників на Чемпіонаті 1950 року.

Офіційно на матчі зібралося 173 850 вболівальників, але глядачів було значно більше від 199 800 до 200 000. Всі вони зібралися на стадіоні «Маракана» в Ріо-де-Жанейро, щоб подивитися фінал Чемпіонату світу між Бразилією та Уругваєм. Цей матч сумно відомий самогубствами бразильських вболівальників, оскільки їхня команда програла, а відомий радіожурналіст Арі Баррозу пішов на пенсію. З'явився такий термін «Привид 50-х». Це означає страх, який бразильці та їхня збірна відчувають перед командою Уругваю. І кожного разу, коли ці дві команди сходятся на футбольному полі на стадіоні «Маракана», то відразу згадуються події ЧС-1950.

6) Джаст Фонтейн

Для когось число 13 може бути нещасливим, але не для Джаста Фонтейна. Французький футболіст забив 13 голів під час Чемпіонату світу в Швеції 1958 року. На сьогодні це досі залишається рекордом за кількістю голів, забитих в одному турнірі. ЦІкавим фактом було те, що футболіст навіть не мав власних бутс, він позичив пару у свого друга по корманді Стефана Бруї. Фонтейн більше не зміг повторити подвиг адже через чотири роки після ЧС-1950, йому довелося завершити кар'єру через травму.

7) Перший зимовий Чемпіонат світу

Кожен чемпіонат світу до 2022 року проводився в травні, червні або липні, але цього року турнір відбувся в листопаді та грудні, щоб уникнути сильної літньої спеки в Катарі. а також перший на Близькому Сході. Турнір був перенесений через те, що мінімалізувати ризики для здоров’я для футболістів та вболівальників у таку спеку. На сьогодні це є найдорожчим ЧС, за даними Bloomberg Катар витратив 300 мільярдів доларів на організацію. Economic Times повідомляє, що будівництво нових стадіонів коштувало 6,5 мільярдів доларів.

Цей Чемпіонат світу надовго запам'ятається кожному, оскільки останній для Мессі. Аргентинець у жовтні підтвердив, що Катар-2022 буде для нього останнім.

Головне фото посту: instagram@matchpicture