Tribuna/Футбол/Блоги/DV Blog/Україна знову провела хороший матч на Євро U-21. Страждала з реалізацією (Кащук змарнував три вбивчих моменти!), але дотиснула Румунію

Прохід Брагару наблизив нас до плей-оф.

Блог — DV Blog
24 червня, 22:50
16

Молодіжна збірна України U-21 під керівництвом Руслана Ротаня здобула свою другу поспіль перемогу на Євро-2023 – наприкінці матчу мінімально здолала Румунію завдяки автоголу (1:0).

Оперативно розбираємо, як команда стала максимально близькою до виходу в плей-оф.

Зміна у складі була лише одна – але вона багато що давала в плані гнучкості

Руслан Ротань після першого успішного матчу проти хорватів прогнозовано не вдавався до експериментів. Зміна була лише одна – замість Максима Брагару зі старту вийшов Георгій Судаков.

Але навіть ця мінімальна ротація теоретично мала вплив на структуру гри команди, особливо в плані гнучкості. Ще у вівторок ми згадували, що Ротань у 2023-му вимушено відмовляється від звичного для себе ромба, який складається з опорника та трійки Бондаренко-Судаков-Криськів, бо Георгія викликають у дорослу збірну, а у молодіжці знову з’явилися номінальні вінгери.

Це розташування проти румунів натомість дуже нагадало стики зі Словаччиною восени – воно дозволяє використовувати Судакова у ролі вільного художника, а також у певні моменти перелаштовуватися на 4-4-2, коли правий вінгер йде в пару до форварда. Враховуючи, як пасивно в захисті проти Хорватії відіграв герой того матчу Олексій Кащук, то це досить корисна опція, бо його функції на фланзі на себе міг взяти умовний Артем Бондаренко.

Михайла Мудрика та Владислава Ваната в основі знову не опинилося – якщо відсутність вінгера «Челсі» точно пояснюється пошкодженням, то динамівець просто міг програти конкуренцію Данилу Сікану, який забив у першому турі.

Румуни несподівано затиснули, перекривши основні шляхи виходу з оборони

Стартові хвилини виявилися дуже нервовими – румуни почали не просто тиснути, а перекрили майже усі лінії для передач (окрім діагоналей, на які українці рідко наважувалися).

Це переросло у небезпеку біля власних воріт. Поки підопічні Ротаня розбиралися, як проходити цей високий блок з 6 гравців, суперник пару разів вийшов на удар. Допомагали як власні комбінації, так і обрізки України – зокрема Бражка, який в одному епізоді віддав неточний пас, а в іншому пішов в дриблінг на куті карного (невдало).

Втім, Володимир, як і вся команда, досить оперативно прокинулися та зрозуміли, що робити на полі.

Україна швидко адаптувалася – між лініями добре працювали Бражко та Судаков, але Кащук змарнував 3 моменти

Той же Бражко на пару з Судаковим почали класно пропонувати себе, віддаючи потім в темп передачі вперед на вільних партнерів. Якщо акцентувати увагу на хавбеку «Шахтаря», то його роль вільного художника підтвердилася – він був всюди:

Бражко ж після невпевненого старту почав виконувати те, що вміє найкраще – відбирати м‘ячі та своєчасно помічати зони.

Наприклад, ось такий прихований пас на Бондаренка він видав у компенсований до першого тайму час:

Але найяскравіший момент за участі опорника «Зорі» – ця розрізна передача на Кащука після відкривання у досить вузькому коридорі:

Кащуку натомість судилося стати антигероєм першого тайму. На схожу ударну позицію його виводили ще двічі, але усі шанси вінгер змарнував.

Спочатку від Судакова:

А потім від Криськіва:

Загалом в атаці вдавалося багато чого, окрім найголовнішого – реалізації.

Реалізація підводила й в другому таймі – ситуацію врятував прохід Брагару

Після перерви ситуація не змінилася – Україна володіла ініціативою, однак знову не скористалася декількома шансами.

Спочатку Бондаренко та Сич розвинули звичну для цього матчу атаку правим флангом, але Сікан впритул влучив у перекладину після прострілу:

За 10 хвилин до кінця зустрічі чергову «цукерку» видав Бражко, знову відклеївшись від опонентів, але Ванат не переграв голкіпера:

Хоч у другому таймі українці робили акцент на правий фланг, однак переможний гол на 89-й хвилині прийшов зліва – сольний прохід Брагару увінчався зрізкою у власні ворота:

І як тут не згадати, що у травневому звіті CIES (Міжнародного центру спортивних досліджень) Максим потрапив у топ-50 за показником індексу дриблінгу серед гравців до 23 років?

У другому матчі на турнірі змінилися герої

Якщо в грі проти Хорватії виділяли Таловєрова, Бондаренка (хоча в Артема теж хороший матч) та Кащука, то сьогодні на авансцену вийшли інші футболісти:

Георгій Судаков – 87 з 99 виконаних пасів (88% точності), 4 ключових передачі, 6 з 8 діагоналей, 4 з 6 успішних спроб дриблінгу, 8 виграних єдиноборств з 11, три зароблених фоли;

Володимир Бражко – 86 з 89 виконаних пасів (97% точності), 3 ключових передачі, 3 з 4 діагоналей, 9 з 14 виграних єдиноборств, 3 відбори, 3 перехоплення, 1 винос м’яча;

Максим Брагару – за 20 хвилин виграв 3 з 4 єдиноборств, виконав ключову спробу обіграшу та навіть встиг заблокувати удар в захисті й зробити відбір.