Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/😱 Епічний КАН: Єгипет пропустив на 90+9 і не виграв жодного матчу у групі. Але йде далі – завдяки Мозамбіку!
Відео

Провалилася Гана – отримала два голи в компенсований час.

Автор — Danylo Syrotiuk
23 січня, 00:20
2

Якщо ви думали, що перемога Екваторіальної Гвінеї над збірною Кот-д'Івуара із рахунком 4:0, що поставила господарів Кубка Африки на межу вильоту – єдине, чим здивує старт третього туру групового раунду турніру, то дуже сильно помилились.

Розвʼязка у групі B, де грали Кабо-Верде, Єгипет, Гана та Мозамбік, вийшла ще більш епічною.

До третього туру у квартеті ситуація була наступна: збірна Кабо-Верде мала у своєму активі 6 очок, йшла першою і достроково гарантувала собі путівку в плей-оф. В той же час Єгипет, Гана та Мозамбік мали усі шанси боротися за другу позицію, маючи у своєму активі 2, 1 та 1 очко відповідно.

Почнемо з протистояння між Кабо-Верде та Єгиптом:

Станом на 50-у хвилину поєдинку рахунок був 1:1, що не зберігало для Єгипту шансу потрапити у плей-оф напряму через те, що ситуація у поєдинку між Ганою та Мозамбіком пропускала вперед саме Гану (фаворити зустрічі вели 2:0 завдяки дублю Джордана Айю з пенальті). На 90+3-й хвилині у воротах Кабо-Верде відзначився Мостафа Мохамед, який відсвяткував гол з футболкою Салаха, таким чином підтримавши капітана збірної, який напередодні отримав травму і був змушений дивитися зустріч з трибуни.

Але до перемоги, що гарантувала другу позицію незалежно від результату паралельної зустрічі, єгиптяни трішки не дотягнули. На 90+9-й хвилині кабовердійці зрівняли рахунок і матч завершився внічию – 2:2. Ба більше, в епізоді із другим пропущеним єгиптяни ще й втратили основного воротаря Мохамеда Ель-Шенаві: він пошкодив руку настільки серйозно, що її довелося одразу фіксувати, а останню заміну замість підсилення атаки витрачати на вихід на поле резервного голкіпера.

Але буквально за кілька секунд з'ясувалось, що рахунок, який нібито мав залишати Єгипет третім у групі у нервовому очікуванні результатів розв'язок в інших квартетах (чотири з шести третіх місць також проходять в 1/8 фіналу), робить їх другими – і виводить в плей-оф напряму навіть попри те, що жодного поєдинку у своїй групі єгиптяни не виграли!

Бо із Ганою трапився просто-таки епічний колапс.

Ганці, маючи перевагу у два м'ячі у грі з аутсайдером, спокійно йшли до необхідного результату. Здавалося, що така іменита збірна не впустить свій шанс потрапити напряму до плей-оф Кубка Африки, але Мозамбік створив справжнє диво – не для себе, бо так і залишився останнім у групі, а для єгиптян.

На 90+1-й хвилині поєдинку було призначено пенальті у ворота Гани (і загалом третій у матчі: лівійський суддя Ібрагім Мутаз ні в чому собі не відмовляв), який вдало реалізував нападник «Спортінга» Катаму. Гані залишалося протиматись ще зовсім трошки, але не вийшло. Вже через 3 хвилини, а саме на 90+4-й, Мозамбік зрівняв рахунок у матчі! Це дозволило Єгипту напряму потрапити у плей-оф, а от у Гани справи тепер зовсім кепські – для виходу з групи їй потрібно, щоб ще бодай дві команди завершили груповий раунд третіми із двома набраними очками (теоретично це ще реально, але є дуже багато «але»).

Таким чином, Кабо-Верде та Єгипет виходять у плей-оф зх 1 та 2 місця, маючи у власному активі 7 та 3 пункти відповідно.