Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/💥 «Бенфіка» феєрично прорвалась у євровесну: із «сухим листом» Ді Марії та вирішальним п'ятою на 90+2
Відео

Трубін не пропустив зайвого.

13 грудня, 07:30
6

В передостанній ігровий день групового етапу ЛЧ було кілька лобових протистоянь за вихід у євровесну. Серед них і матч «Бенфіки» з Анатолієм Трубіним у складі та «Зальцбурга», які в очній боротьбі зʼясовували, хто з них фінішує третім та вийде в плей-оф ЛЄ.

До стартового свистка розклади в групі D означали одне – останні в таблиці португальці відстають від третіх австрійців на три бали, отже їх влаштує лише перемога.

Та оскільки перший матч цього протистояння виграв 2:0 «Зальцбург», «Бенфіці» потрібна була виключно перемога з різницею у два і більше голів – щоб обійти «биків» за кращою різницею мʼячів.

🔹 І вже за підсумками першого тайму матчу в Австрії «орли» таки досягнули бажаного. Все почалось з ефектного голу Ді Марії на 32-й хвилині – Анхель закрутив у ворота прямо з кутового:

🔹 А на першій доданій до тайму хвилині потрібну для гостей різницю в рахунку встановив гол Рафи Сілви, який відклеївся від захисників та пробив низом у дальній кут так, що Шляґер так і не дотягнувся:

Гольова передача, до речі, в активі того ж Ді Марії, який дуже не хотів залишатись без єврокубків у другій частині сезону.

🔹 По перерві ця ж парочка мала змайструвати й третій гол, але цього разу Рафа після передачі Анхеля примудрився пробити у кіпера з цієї позиції:

🔹 І за це господарі покарали негайно. 57-ма хвилина, і гол Луки Сучича. Хорватський хавбек пробив Трубіна невідпорним ударом з лінії штрафного за допомогою рикошету від захисника:

🔹 Після цього почались гойдалки. «Бенфіка» далі марнувала хороші моменти (той таки Рафа Сілва мав робити щонайменше хет-трик, а то й взагалі покер, Ді Марія полоскотав стійку ефектним дальнім ударом), а «Зальцбург» засмутив Трубіна вдруге, але з очевидного офсайду – щоб його зафіксувати, не знадобилося навіть втручання VAR.

І все ж беззаперечно гостріша та настирливіша команда Рогера Шмідта добилась свого. Аж на другій доданій хвилині. Але ж яким красивим голом!

Артур Кабрал, який тільки-но вийшов на поле за хвилину до цього, замкнув ефектним ударом пʼятою простріл з флангу:

🔹 Таким чином «Бенфіка» першою та водночас останньою перемогою на груповому етапі врятувалась від вильоту з єврокубків взагалі. Хоча перед грою мала лише один бал в активі. Вау!

Та перемога ця абсолютно заслужена. Хоч обидві команди завдали однакову кількість ударів у створ воріт (по 6), у гостей моменти були гостріші. Показник xG це підтверджує – 3.07 проти 1.79.

Втім, рівень драматизму матчу неможливо переоцінити. Лише подивіться, як змінювалась турнірна ситуація у групі:

🔹 Варто відзначити і Трубіна. Анатолій хоч і пропустив раз, але решту ударів по своїх воротах відбив, здійснивши пʼять сейвів. Тоді як у Шляґера всього три.

🔹 Ну а виграв групу «Бенфіки» «Реал Сосьєдад»: розкатавши у заключному турі безгольову нічию із «Інтером», іспанці за додатковими показниками випередили фіналіста попереднього розіграшу ЛЧ.