Tribuna/Теніс/Блоги/Теннисный дайджест/За це ми і любимо Костюк: впевненість, нерви та видовищна гра проти росіянки

За це ми і любимо Костюк: впевненість, нерви та видовищна гра проти росіянки

Як українка вийшла до дебютного півфіналу на турнірах WTA 1000.

14 березня, 22:23
3

21-річна Марта Костюк залишилася єдиною українкою на турнірі WTA 1000 в Індіан-Веллс. Вона вперше в кар'єрі дійшла до півфіналу на такому рівні.

Тенісистка проводить дуже впевнений сезон. Вона вже дійшла до чвертьфіналу на Australian Open та зіграла за титул на турнірі WTA 500 у Сан-Дієго.

Українка зіграла всього 2 матчі на шляху до чвертьфіналу. Як так сталося

Свій шлях в Індіан-Веллс Марта розпочала з другого кола, розгромивши у двох сетах японку Маї Хонтаму (№120 WTA) - 6:4, 6:2.

Далі українка повинна була зіграти проти грізної переможниці торішнього «Вімблдона» Маркети Вондроушової, але та знялася з матчу.

В 1/8 фіналу Костюк дуже впевнено обіграла «нейтральну» Анастасію Павлюченкову - 6:4, 6:1. Зауважимо, що Марта втретє (!) з початку 2024-го грала проти цієї тенісистки з російським паспортом.

Цікаво, що на шляху до чвертьфіналу українка зіграла всього 2 матчі замість чотирьох. Сили повинні залишатися з Мартою!

Костюк вперше в кар'єрі вийшла до півфіналу на «Мастерзі», обігравши «нейтральну» тенісистку. Місцями було дуже нервово

У першому в кар’єрі чвертьфіналі такого рівня на Марту, який сюрприз, також чекала «нейтральна» спортсменка Анастасія Потапова.

Такі матчі завжди надемоційні для наших тенісисток. Але, здається, Марті вони даються найважче.

Гра для Костюк розпочалася фантастично. Вона під нуль забрала перший сет, провівши на корті всього 23 хвилини. До речі, подібне вдалося їй вперше з вересня 2023-го.

Перші 3 гейми другої партії також залишилися за українкою. Здавалося, що до перемоги залишилося зовсім трохи, але Потапова зібралася і почала вигравати гейми.

Гра дійшла до рахунку 5:5 і в деяких моментах вже було видно, як Костюк програє нескладні м'ячі через надмірні емоції.

Але Марта не дала перевести другий сет на тай-брейк та забрала 2 останні гейми. 6:0, 7:5 - такий підсумковий рахунок матчу.

Марта 1 раз подавала навиліт, зробила 4 подвійні помилки і використала 7/10 брейкпойнтів.

Після перемоги ні Марта, ні її чоловік та тренерка Сандра Занєвська не стали стримувати емоцій. На це можна дивитися вічно.

За вихід до дебютного фіналу такого рівня Костюк зіграє проти першої ракетки світу Іги Швьонтек.

За будь-яких розкладів на нас чекає дуже цікава гра.