Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/«Ганьба і несправедливість, м‘яч перетнув лінію»: у «Барселони» палає через сейв Луніна та ВАР

Є претензії й до пенальті.

22 квітня, 13:20
60

Драматична перемога у компенсований час Ель Класіко не могла не завершитись без чергового скандалу – «Барселона», програвши «Реалу» (2:3), сильно незадоволена суддівством, роботою ВАР та технологіями Ла Ліги.

Основна претензія – незарахований гол, коли м‘яч з лінії воріт вибив Андрій Лунін.

Тер Стеґен та Хаві назвали епізод «ганьбою» – Тебас все одно виступив проти автоматичної системи визначення голів

Цей епізод трапився на 29-й хвилині за рахунку 1:1 – каталонці розіграли кутовий передачею на ближню штангу, де Ламін Ямаль скорегував його у напрямку воріт. Лунін зреагував на зрізку:

Проблема у тому, що у Ла Лізі немає системи автоматичного визначення голів – на її використанні економить президент Хав‘єр Тебас, який одразу опублікував твіт із заголовками іноземної преси про недоліки цієї технології (помилки в інших чемпіонатах). І додав: «Без коментарів».

У полі ж арбітру допомагав ВАР – жодного нормального стоп-кадру, який розвіяв би сумніви, під час трансляції не було. Як і після неї з боку офіційних акаунтів ліги.

Тому представники «Барселони» очікувано підійняли тему у своїх коментарях. Марк-Андре тер Стеґен назвав «ганьбою»:

💬 «Не маю слів, щоб це описати. Не зараховувати такий гол – справжня ганьба для футбольного світу. У них (у Ла Ліги – прим.) є купа грошей, але не для найважливішої речі».

Хаві ж попри те, що почав спіч зі слів «не говоритиму про суддівство, бо всі все бачили, а мене можуть потім оштрафувати», все ж згодом не стримав емоцій:

💬 «Повністю погоджуюся з тер Стеґеном. Це справжня ганьба, що немає системи визначення голів. Всі бачили, що м’яч перетнув лінію. Ми заслужили на 3 очки, але з огляду на обставини, які поза нашим контролем, втратили їх. Ганьба.

Це максимальна несправедливість. Повторюся, велика несправедливість, всі це бачили. Ліга, яку ми вважаємо однією з найкращих у світі, не має цієї технології».

Що цікаво, «Барса» не вперше виступає фігурантом ідентичної ситуації – є як мінімум три приклади, коли каталонцям раніше не зараховували подібні голи. Щоправда, у тих випадках все значно зрозуміліше:

Графіка каже, що рішення правильне – але у «Барси» свій стоп-кадр

Після матчу з табору «Барси» розповсюджувалися скріни, якими, схоже, й керувався Хаві на пресконференції, говорячи про «докази».

Це два стоп-кадри з-за спини Луніна, з яких справді здається, що м‘яч міг повністю перетнути лінію:

Втім, це заперечує більш спеціалізована графіка та аналіз. Одразу кілька джерел визнали рішення суддів ВАР правильним.

BeIn Sports намалювали проєкцію, за якою видно, що від голу каталонців відділили міліметри:

Графіка від Canal+ свідчить про те саме:

А от журналісти Relevo пішли простішим шляхом – однак теж дійшли до висновку, що український воротар встиг врятувати «Реал»:

Альтернативну думку мають Mundo Deportivo – друкований випуск їхньої ранкової газети вийшов із заголовком «Це був гол»:

У соцмережах видання опублікувало карикатуру, як мадридці «крадуть» титул Ла Ліги завдяки ВАР.

Переклад: «Нумо, зроби щось».

Момент з Луніним – не єдиний. «Барсі» не подобається пенальті в їхні ворота

Ще один суперечливий епізод – призначення пенальті у ворота «Барси» на 16-й хвилині. Лукас Васкес увійшов у карний, де прибрав 17-річного Пау Кубарсі – і впав на газон після підніжки від захисника

Формально усі підстави для 11-метрового були. Інша річ, що фулбек «Реала» дійсно шукав цей контакт, навмисне залишаючи свою ногу:

Щось схоже до того, що зробив Сака проти Ноєра у нещодавньому чвертьфіналі Ліги чемпіонів. Васкес просто виконав все правдоподібніше, елегантніше та розумніше:

Тер Стеґен, власне, відзначив хитрість Лукаса: «Він зіграв розумно, але я вважаю, що він намагався знайти цей фол».

Хаві ж продовжив свою промову про арбітрів:

💬 «Сьогодні рефері не зробив жодного правильного рішення та не зміг залишитися непоміченим. Це була єдина річ, про яку я вчора просив на пресконференції. Судді не прийняли ні єдиного правильного рішення. Два матчі, які ми мали виграти – і ми поза боротьбою. Ці 6 очок з «Реалом» є ключовими».

Чергова претензія з боку аудиторії «Барси» – падіння Ферміна у карному «Реала» у другому таймі, але тут підстав для конкретних дискусій мало:

З боку Мадриду натомість є відповідь щодо ймовірної симуляції Ямаля, коли Едуардо Камавінґа зіграв у м‘яч, а 16-річний вінгер вирішив впасти на газон без контакту і попросити пенальті:

Подібні звинувачення лунали й у випадку заробленої жовтої для Камавінґа хвилинами пізніше – але тут «Реал» не правий, бо француз зачепив ногою суперника та сам навіть не сперечався:

Карло Анчелотті все коментував лаконічно – заявив, що голу не було, бо «немає чіткого доказу, що м’яч перетнув лінію», а пенальті за фол проти Васкеса назвав «досить чистим».

Учасники місцевого шоу El Chiringuito не погодилися – описали матч як «крадіжка століття» та звинуватили «Реал» у тому, що він нечесно відібрав у «Барси» титул.