Tribuna/Футбол/Блоги/Футбольний дайджест/🤯 Сан-Марино не виграє 130 матчів поспіль – рекорд! Хотіли перервати серію з рівними собі командами – і все одно не змогли

Одна перемога в історії.

20 червня, 14:47
14

Відійшли від важкої перемоги України над Мальтою – четвертою з кінця європейською збірною у рейтингу ФІФА? Одночасно з нами страждала одна із трьох команд, слабших за Мальту – Сан-Марино.

Команда з однієї з найдавніших держав Європи (незалежна з 301 року) у цей час продовжила свою серію без перемог до 130 – програла Фінляндії 0:6.

Єдина перемога Сан-Марино в історії – над Ліхтенштейном у 2004-му. Після неї не перемагали довше, ніж до

Важливо зазначити: хоч у Сан-Марино федерація існувала ще з 1931-го, збірної не існувало узагалі до 1986-го. У ФІФА державу прийняли у 1988-му, і з 1990-го вона почала грати офіційні матчі. Саме про них і піде мова.

Першу перемогу команда здобула 28 квітня 2004-го над Ліхтенштейном у товариському матчі – з 64-ї спроби (до того були лише три нічиї).

Саме з того часу і йде відлік найдовшої в історії серії без перемог серед усіх збірних команд у світі – 130 матчів.

З них:

🔴 лише 5 разів зіграли внічию – з Естонією (2014-й), Ліхтенштейном та Гібралтаром (2020-й), Сейшелами та Сент-Люсією (2022-й);

🔴 видали серії з поразок, які складали 61, 39 та 17 матчів поспіль;

🔴 отримали найбільшу поразку в історії – 0:13 від Німеччини у 2006-му в рамках відбору на Євро-2008.

🔴 Останній гол станом на зараз у матчах з турнірним значенням Сан-Марино забив у 2020-му – у поразці Польщі (1:7).

З позитивного – саме у цей період команда вперше узяла заліковий пункт у матчі відбору на Євро (з Естонією), уперше взяла очки та уперше не пропустила у двох матчах з турнірним значенням поспіль (у дивізіоні D Ліги націй сезону 2020/21 з Ліхтенштейном та Гібралтаром).

Збірна України теж грала з Сан-Марино у межах їхньої серії – здобула найбільшу перемогу у власній історії

Збірній України пощастило лише раз потрапити в одну відбіркову групу з Сан-Марино – у кваліфікації на ЧС-2014. У першому матчі у Львові на «Арені Львів» команда Михайла Фоменка перемогла з рахунком 9:0 – забивали Марко Девич, Євген Селезньов, Едмар, Євген Хачеріді (дубль), Євген Коноплянка, Роман Безус, Артем Федецький та Ярослав Ракицький.

Це найбільша перемога збірної України в її історії:

Той матч увійшов в історію й скандалом – через расистські ухання на адресу Едмара, а також ніби помічені організацією з боротьби з расизмом FARE банери з логотипом «СС-Галичина» та числом «88», що сталися саме на цьому матчі. Збірна України провела наступний поєдинок проти Польщі без глядачів.

На виїзді до повтору львівського результату не вистачило зовсім трохи – виграли 8:0. Хет-трик Девича, дубль Селезньова, голи Ярмоленка, Безуса та Віталія Мандзюка.

У 2022-му Сан-Марино відчайдушно намагався товариськими матчами перервати серію – не вийшло

У невдалій серії Сан-Марино у 2022-му році зʼявилася нова деталь – команда уперше в історії зіграла товариський матч з командою з-поза меж Європи. Першою пробою була збірна Кабо-Верде у березні 2022-го – поразка 0:2:

У вересні була спроба зі 198-ми у рейтингу ФІФА Сейшелами – нічия 0:0. Останньою на цей момент спробою було двоматчеве товариське протистояння з Сент-Люсією, 169-ю (зараз) у рейтингу ФІФА напередодні ЧС-2022 (грали 17 та 20 листопада, у день відкриття турніру). У першому матчі команда змогла врятуватися від поразки лише на 90+4-й...

У другому – програла, пропустивши єдиний гол з пенальті:

***

Команда з князівства на Аппенінському півострові – остання, 211-та, у рейтингу ФІФА. Відстань до найближчого конкурента, Анґільї, складає 27,59 очка.

У відборі на Євро-2024 Сан-Марино грає у групі з Фінляндією, Словенією, Казахстаном, Данією та Північною Ірландією. Здається, їхня серія без перемог триватиме й далі.