Tribuna/Баскетбол/Блоги/Rim Protection/США вперше програли на ЧС – неймовірним литовцям. Пропустили 110 і весь турнір страждають проти габаритів (навіть чорногорських!)
Відео

Тепер вже не виглядають настільки очевидними фаворитами, еге ж?

Блог — Rim Protection
3 вересня, 18:35
4

Збірна молодих талантів НБА, яку Стів Керр привіз до Азії на чемпіонат світу у складі збірної США, зазнала першої поразки на турнірі. У матчі, який нічого особливо не вирішував, і тоді, коли це ще можна зробити, тобто до плей-оф.

Ціна цієї поразки, звісно, не така висока, якою могла би бути у зустрічах на виліт, але від американців завжди очікують максимального результату та чемпіонства без поразок. Так от, констатуємо факт – у цієї збірної США цього зробити вже точно не вийде.

Американці програли збірній Литві в останньому матчі другого групового етапу. Обидві команди вже гарантували собі місце у чвертьфіналу турніру і грали лише за те, хто ж вийде туди з першого, а хто з другого місця.

США розпочали матч просто жахливо та ганебно, а першу його чверть вже програли із рахунком, близьким до розгромного – 12:31. Усе, що відбувалося в наступні 30 хвилин – класична баскетбольна адаптація усім відомого мультфільму «Том та Джері». У ролі Тома, звісно, збірна США, яка увесь матч намагалася дістати Литву (Джері), але та в останній момент влучала свої трійки, двійки, штрафні та так і не дала себе спіймати.

У підсумку Литва перемогла 110:104, а остання чверть стала справжньою перестрілкою і завершилася із рахунком 39:39. Але найцікавіше тут навіть не це, а колосальна різниця у підбираннях між збірною США та збірною Литви – 43 на 27 на користь литовців.

Один лише Тадас Седекерскіс зібрав більше ребаундів, ніж усі фактичні чи номінальні центрові американців. Джексон – 1, Банкеро – 2, Кесслер – 1, Портіс – 5. І навіть якщо допишемо сюди два підбирання Інґрема, все одно отримаємо лише 11 – стільки ж у одного Седекерскіса.

І ця проблема для американців зовсім не нова. Вони увесь турнір виють та страждають на підбираннях. Мали проблеми навіть проти греків (бігмени США регулярно програвали на щитах Георгіосу Папаяннісу та іншим грецьким «великим», а найкращим ребаундером команди Керра тоді взагалі став Джош Гарт, який вгризався у кожен м'яч у нападі), з тріском програли щит Чорногорії (31 проти 49) і ось тепер вперлися у цю ж стіну в грі з литовцями.

Литва ж закріпилася у статусі чи не головної снайперської команди цього чемпіонату світу. Якщо вас не здивували 12/16 триочкових у другій половині матчу з Грецією, то 56% реалізації дальних кидків і підсумкові 14/25 з-за дуги, що і принесли перемогу над США – аргумент, який немає чим перекрити.

Ну і просто погляньте, які саме триочкові примудрялися закидати литовці у цьому матчі. Ледь не спиною до кошика, через головну зірку команди Ентоні Едвардса – точно в ціль.

До речі, сам Ентоні Едвардс, якого перед турніром нарікли одним із головних претендентів на нагороду MVP, видав елітний матч: 35 очок (14/26, де 5/13 – триочкові), 2 асисти, 3 перехоплення, блок-шот та участь у ледь не кожній атаці США у клатчі. Але цього, як бачимо на табло, виявилося замало.

У литовців усі зіграли доволі рівно, а одразу семеро гравців набрали 10+ очок (і ще двоє завершили матч із дев'ятьма очками у активі). А найефективнішим став Вайдас Каріняускас, який за трохи більше ніж 17 хвилин набрав 15 очок, зробив 4 підбирання та віддав 2 асисти.

Хоча ФІБА найкращим у матчі визнала Йонаса Валанчюнаса, на рахунку якого 12 очок, 7 підбирань та 2 блок-шоти.

Литва, яка, до речі, розпочинала підготовку до цього ЧС товариським матчем проти збірної України (перемогли команду Віталія Степановського із рахунком 100:72, але ж тепер сотня пропущених у тому матчі сприймається зовсім інакше), у підсумку фінішувала першою в групі та у чвертьфіналі зіграє проти збірної Сербії, що виборола перепустку у плей-оф в очному протистоянні проти Домініканської Республіки. А США зустрінуться зі збірної Італії, яка стала переможцем свого квартету на другому груповому етапі.