Tribuna/Шахи/Блоги/Ви це бачили?/Обіграв «нейтрального» росіянина. 10-річний шахіст з України виграв чемпіонат світу

Крутий виступ від Олексія Наконечного у своїй віковій категорії.

3 травня, 10:53
1

В Албанії пройшов чемпіонат світу з рапіду серед дітей до 8, 10 та 12 років. Цікаво, що двоє представників Львівщини повернулися додому з турніру з нагородами: Олексій Наконечний здобув золото, а Лук'ян Гузела – срібло у своїх вікових категоріях.

10-річний Олексій Наконечний з Трускавця переміг із результатом 9 з 11 очок. Хлопцю довелося грати проти росіянина, якому FIDE надала нейтральний статус

«У цьому турнірі нам довелося зіграти з ворожою країною, а там проживає хлопчина, якому пророкують світове чемпіонство і якого називають найбільшим талантом сучасності в шахах серед молодих.

Я знав, що рано чи пізно ми з ним зустрінемося. Ми давно готувалися до цієї зустрічі: і психологічно, і технічно. Я до кінця вірив, що ми виграємо. І ми в нього виграли в чудовому стилі», – розповів «Українській правді» батько шахіста, Ігор Наконечний.

Після останнього туру в українця і «нейтрального» шахіста було по 9 очок, але, за регламентом змагання, першим став Олексій, бо здобув перемогу в очній зустрічі.