Tribuna/Футбол/Блоги/Ви це бачили?/Не Жіру єдиним: згадали ще 5 випадків, коли польовий гравець ставав на ворота
ВІДЕО

Не Жіру єдиним: згадали ще 5 випадків, коли польовий гравець ставав на ворота

Кейн, Вокер та врятована серія пенальті захисником «Лудогорця».

Автор — Danylo Syrotiuk
8 жовтня, 12:16

Олівʼє Жіру продемонстрував свою майстерність в матчі проти «Дженоа», чим шокував футбольний світ. І наче, виглядає попереднє речення не дивно, але нюанс заключається в тому, що француз вимушено став голкіпером у поєдинку Серії А.

Втім, це вже не перший випадок у футболі, коли польовому гравцю доводиться ставати на ворота замсість вилученого або травмованого голкіпера. Пригадуємо футболістів, яким доводилось відчути себе на мить воротарями:

Кайл Вокер

Відносно нещодавній випадок трапився в розіграші ЛЧ 19/20 у матчі між «Аталантою» й «Манчестер Сіті». Воротар англійців Клаудіо Браво був вилучений за грубе порушення правил, замін у «Сіті» вже не залишилося, тож на ворота став Кайл Вокер.

Оборонець відбив два удари по воротам, зміг втримати переможний результат для клубу з Манчестера (2:1), але найбільше запам'ятався завдяки тому, як тягнув час на останній хвилині.

Гаррі Кейн

У 2017 році в матчі Ліги Європи проти кіпрського «Атромітоса» Гаррі Кейн виступив на позиції воротаря наприкінці поєдинку після вилучення Льоріса. На той момент англійці вже вигравали з рахунком 5:0. Гаррі Кейн забив три з п'яти голів у цьому матчі, тому питання про переможця було зняте. Проте він не зміг утримати свої ворота недоторканими, пропустивши прикрий гол зі штрафного після удару гравця «Атромітоса».

Філ Джагелка

У заявці на матч з «Арсеналом» у Шефілд Юнайтед» не було запасного воротаря, і коли на 60-й хвилині Педді Кенні отримав травму, у ворота став захисник Філ Джагелка, а замість Кенні вийшов польовий гравець. У підсумку «Шефілд» сенсаційно переміг 1:0, а Джагелка відстояв на нуль. Матч проходив 30 грудня 2006 року.

Младен Петрич

23 листопада 2006 року, наприкінці заключного матчу в груповому етапі Кубка УЄФА проти «Нансі», голкіпер «Базеля» Франко Костанцо був вилучений за фол останньої надії і був призначений одинадцятиметровий штрафний удар. Ліміт замін у швейцарців був на той час вичерпаний, у ворота став Младен Петрич і зумів відбити пенальті, тим самим принісши своєму клубу нічию — 2:2. На жаль, ситуцію це не врятувало, адже «Базель» не пройшов у плей-оф турніру, зайнявши останнє місце. «Нансі» ж у свою чергу кваліфікувались з другої позиції, але у підсумку вилетіли в 1/16 фіналу від «Шахтаря».

Космін Моці

І схоже, що найепічніший виступ польового гравця на воротах відбувся у 2014 році, в матчі за вихід до групового етапу ЛЧ між «Стяуа» та «Лудогорцем». Моці довелося стояти на воротах у серії пенальті в такому відповідальному протистоянні. Усе через те, що на останніх хвилинах овертайму воротар «Лудогорця» був вилучений з поля. То ж доля виступу у ЛЧ була повністю в руках Косміна, і він впорався: захисник відбив два удари з пенальті від гравців «Стяуа» й уперше в історії вивів «Лудогорець» у груповий етап ЛЧ. А президент «Лудогорця» навіть пропонував назвати одну з трибун домашнього стадіону клубу в честь Косміна Моці - настільки епохальною була його гра.