Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Вольова та нервова перемога збірної України над Мальтою – у Мудрика дебютний гол та зароблений пенальті
Відео

Михайло постарався найбільше для важкої перемоги.

18 жовтня, 00:40
38

Збірна України у своєму передостанньому матчі кваліфікації Євро-2024 зі скрипом перемогла Мальту 3:1, першою пропустивши у цій грі.

Виправити ситуацію вдалось зокрема завдяки діям Михайла Мудрика, який заробив пенальті, з якого Україна забила переможний гол, а згодом і сам встановив остаточний рахунок дебютним голом за синьо-жовтих.

Мальта: Бонелло - Камензулі, Ж. Борг, Пепе, С. Борг (к), Д. Мбонг (Аттард, 79) - Янкам, Мускат (Крістенсен, 68), Гійомʼє - П. Мбонг, Нвоко (Сатаріано, 68)

Україна: Трубін - Миколанеко, Матвієнко (Сваток, 76), Забарний, Караваєв (Зубков, 77) - Зінченко (к), Сидорчук - Мудрик, Судаков (Назарина, 67), Ванат (Конопля, 67) - Довбик

🔹 Перший тайм матчу видався очікувано результативним, але точно не з тим перебігом подій, якого чекали українські вболівальники.

Саме Мальта відкрила рахунок зустрічі, шокувавши прихильників збірної України уже на 12-й хвилині зустрічі. Господарі провели різку атаку у дві передачі, яку ефектним забігом та ударом закінчив Пол Мбонг.

Відзначимо слабку гру і центрбеків збірної Матвієнка та Забарного, і воротаря Трубіна, який, схоже, міг зіграти краще в цьому моменті.

🔹 Втім, ще до перерви підопічні Сергія Реброва не лише відквитали цей гол, але й вийшли вперед у рахунку. Але на ділі це було важче, ніж може здатись із цього тексту.

Мальта очікувано ще більше перемкнулась на гру від захисту, зупиняючи атаки українців лише у себе в штрафному. Це суттєво ускладнювало життя гостям, але, як і в суботній грі з македонцями, допоміг рикошет після удару Судакова.

Хоч й ударом назвати те, що на 38-й хвилині вийшло у Георгія, не вдасться. Це радше був пас на загострення на дальню штангу. Там не виявилось нікого з його партнерів, але був захисник Камензулі, який незграбно зрізав мʼяку передачу суперника у власні ворота.

🔹 На піднесенні Україна швидко забила вдруге. Це Мудрик, який знову був одним з найактивніших на полі (перший гол стався після його проходу та передачі в карний мальтійців), на дриблінгу увірвався в штрафний суперника, де його й збили.

Пенальті на 43-й хвилині реалізував Довбик, але пробив так, що кіперу Мальти Бонелло зовсім трохи бракнуло фарту, аби відбити мʼяч, який проскочив під ним.

🔹 Слідом за третім голом у зустрічі міг статись і четвертий, але зрівняти рахунок Мальті завадила перекладина воріт Трубіна після удару Гіомʼє.

Після голу це був найнебезпечніший момент у мальтійців за весь матч. Та це не означає, що у них більше не було нагод — навпаки, по перерві господарі ще активніше почали діяти в атаці й навіть заволоділи ініціативою в грі. Тоді як Україна зосередилась більше на грі в обороні з виходами в контратаки.

Та в підсумку саме українській збірній це принесло користь. На 85-й хвилині стався довгоочікуваний дебютний (якщо не рахувати голи в спарингах, результати яких не входять в статистику ФІФА) гол Мудрика за збірну.

Михайло, звісно, забив його в індивідуальному стилі, пройшовши з мʼячем та пробивши з-за меж карного у дальній кут воріт Бонелло, який до цього непогано справлявся з пострілами вінгера збірної України.

🔹 Статистика матчу:

🔹 Підсумок — четверта перемога України у кваліфікації Євро-2024, завдяки якій команда повернулась на друге місце в групі С. Далі — тільки вирішальний матч з Італією в Леверкузені 20 листопада.