Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Україна здолала Північну Македонію завдяки дальнім ударам Судакова та Караваєва – 2:0
ВІДЕО

Хоча могло бути й більше.

14 жовтня, 19:55
42

В матчі 7-го туру кваліфікації Євро-2024 збірна України перемогла Північну Македонію 2:0 в номінально домашньому матчі у Празі.

Все вирішили голи Георгія Судакова та Олександра Караваєва – по мʼячу в кожному з таймів. Хоча моментів у матчі було куди більше в обох команд.

Україна: Трубін – Миколенко, Матвієнко, Забарний, Конопля – Зінченко (Сидорчук, 76), Степаненко (к) – Мудрик (Караваєв, 87), Судаков (Сваток, 87), Зубков (Маліновський, 68) – Довбик (Яремчук, 76)

Північна Македонія: Димитрієвський – Мусліу, Серафимов, Манев (Чурлинов, 46) – Атанасов (Адемі, 62), Елезі (Дорієв, 74), Ашковський (Димоський, 46) – Аліоський, Барді (к) – Міовський (Трайковський, 84), Елмаз

🔹 Перший тайм зустрічі ділиться на частини до забитого голу України та після нього.

До 30-ї хвилини команда Сергія Реброва контролювала гру та володіла ініціативою, здебільшого перебуваючи у позиційних атаках. Македонці вирішили грати на стримання суперника. Це давало свої плоди, хоча Михайло Мудрик регулярно загострював ситуацію в карному гостей зі свого лівого флангу.

🔹 Але не Мудрик відкрив рахунок зустрічі. Допомогла подвійна помилка македонців.

Це Судаков підстеріг невдалий прийом мʼяча від Атанасова в фазі виходу з оборони в атаку прямо перед штрафним, скористався лінивим асистом Зінченка та пробив з-за меж карного суперників. Мʼяч зрикошетив від коліна Серафимова – і відлетів у протилежний від Димитрієвського бік воріт.

Це дебютний гол Судакова за збірну України.

🔹 Після пропущеного Північна Македонія різко перемкнулась на агресивний футбол попереду. Міовський, Ашковський, Барді, Елмаз — одразу кілька македонців ще до перерви небезпечно пробивали по воротах Трубіна, але або Анатолій (частіше), або його партнери по обороні нівельовували загрозу.

Втім, такі дії гостей зумовили подальший характер зустрічі, адже й Україні стало легше загострювати. Наприклад, Довбик перед свистком на відпочинок міг подвоювати перевагу України після удару головою, але мʼяч розминувся із дальньою штангою.

🔹 Малюнок гри не змінився по перерві. Підопічні Милевського продовжили нагнітати, що вилилось у момент Чурлинова, який зʼявився на полі по перерві і згодом отримав змогу пробити з близької відстані по воротах Трубіна – Анатолій знову парирував.

Однак, саме українці стали авторами дійсно небезпечних моментів. Втім, нереалізованих.

Спочатку Довбик змарнував вихід віч-на-віч із Димитрієвським, пробивши повз ворота:

Потім Мудрик в схожій ситуації пробив у голкіпера:

А згодом і Матвієнко влучив у перекладину після подачі Зінченка з кутового:

Під кінець матчу парад змарнованих моментів продовжив і закінчив Яремчук, удар якого відбив кіпер гостей:

🔹 Попри ці втрачені нагоди, Україна таки змогла створити ще один гольовий момент. Все це заслуга Караваєва, який вийшов в кінці зустрічі замість Мудрика.

Олександр, коли до фінального свистка залишались лічені секунди, пройшов по лівому флангу, дотепно обіграв суперника та пробив здалеку по воротах, які необачно залишив Димитрієвський.

В підсумку важлива перемога України в непростому поєдинку з прямим конкурентом за вихід з групи.

***

Ця перемога дозволила нашій команді вийти на другу сходинку у групі, але Італія гратиме сьогодні з Мальтою сьогодні о 21:45.

Наступний матч наша збірна зіграє 17 жовтня (вівторок) – проти Мальти.