Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/🔥 Круте дербі Північного Лондона: Зінченко почав гольову атаку, Сака потролив Меддісона, у Сона дубль
Відео

Але без переможця.

24 вересня, 20:20
11

«Арсенал» та «Тоттенгем» видали шалене дербі Північного Лондона в матчі 6-го туру АПЛ.

Олександр Зінченко провів на полі увесь матч, який завершився з рахунком 2:2.

• Вперше мʼяч опинився у воротах вже на 3-й хвилині – Сон Хин Мін відправив його у ворота Давіда Раї. Однак його скасували – кореєць опинився в очевидному офсайді.

• Рахунок на 26-й хвилині відкрив «Арсенал». Гольова атака почалася завдяки Олександру Зінченку – той відібрав мʼяча у Деяна Кулушевського та протягнув його лівим флангом.

Далі українець віддав пас Едегору, той – на Сака.

Сака пробив по воротах «Тоттенгема», Вікаріо ніби і вгадав з напрямом, однак Крістіан Ромеро коліном «підправив» мʼяча у власні ворота.

Окремий момент цього голу – святкування Букайо Сака. Англієць відсвяткував забитий гол так, як це зазвичай робить Джеймс Меддісон. Ух.

• На 38-й хвилині «шпори» мали один із найгостріших моментів тайму – Бреннан Джонсон, здавалося, бив у вільний кут воріт, однак Давід Рая дивом дотягнувся до мʼяча.

• А на 42-й «Тоттенгем» все ж зрівняв рахунок: Рая знову відбив удар Джонсона впритул, але «Тоттенгем» зберіг мʼяча. Меддісон виграв боротьбу у Сака, прострілив у штрафний – Сон Хин Мін замкнув цей простріл.

Цей гол, до речі, став першим пропущеним для Давіда Раї за «Арсенал». Ба більше – Арон Ремсдейл уперше у сорочці «канонірів» також пропустив від «Тоттенгема», і забив йому також Сон.

• Вже невдовзі по перерві головний арбітр матчу Роберт Джонс мусив звертатися до ВАР-асистентів. Мʼяч у ході атаки влучив у руку Крістіана Ромеро у власному штрафному.

Арбітр після перегляду ВАР власними очима призначив пенальті – однак йому відеоасистенти не показували момент з можливим фолом на Меддісоні до того, який переглядали самостійно.

Крістіан Ромеро став лише 11-м гравцем в історії АПЛ, який привіз пенальті та забив автогол в одному матчі, і першим таким – в історії свого клубу.

Хай там як, а 11-метровий Букайо Сака реалізував.

• Святкувати «Арсеналу» довго не вдалося: Жоржиньйо, який вийшов на заміну в перерві замість Деклана Райса (Артета того раніше ніколи не знімав цього сезону), впустив мʼяча Меддісону – той асистував на Сона. Два голи для нього, два асисти для Джеймса.

«Жахливий момент для Жоржиньйо, що він робив як гравець з таким досвідом», – написав для SkySports про цей епізод Гарі Невілл.

Тим часом це був 150-й гол для корейця за «Тоттенгем» в усіх турнірах, а сам він став першим з 1993-го гравцем «шпор», який оформив дубль проти «Арсенала» на виїзді в АПЛ.

• Ще один суперечливий епізод стався на 68-й хвилині – Нкетія з усієї сили влетів у ногу Вікаріо. Арбітр розцінив лише на жовту, ВАР не втручався. А як ви б оцінили цей епізод?

• В 10 компенсованих хвилин «Арсенал» тис, Рішарлісон теж мав свою нагоду, однак команди переможця так визначити і не змогли.

• Статистика Зінченка у матчі за даними SofaScore: 1 винос мʼяча, 1 перехоплення, 5 відборів мʼяча, 6 виграних єдиноборств з 6, 1 виграна верхова дуель з 1, 5 втрат мʼяча, 1 зароблений фол, 47 точних пасів з 51 (92%), 1 неточний навіс, 3 точні довгі передачі з 4.

Оцінка за версією SofaScore – 7.1 (друга в команді), WhoScored – 6.7 (четверта в команді).

• «Тоттенгем» та «Арсенал» зіграли між собою внічию вперше з 2019-го року. Тоді також на «Емірейтс», також на старті сезону (4-й тур) команди також зіграли 2:2.

• «Шпори» не можуть виграти матч АПЛ на «Емірейтс» з 20 листопада 2010 року.

• Однак Анге Постекоглу став першим тренером «Тоттенгема», який не програв «Арсеналу» Мікеля Артети на «Емірейтс».

• Обидві команди зберегли свої серії без поразок цього сезону АПЛ – мають по 4 перемоги та 2 нічиї, відповідно й 14 очок. «Тоттенгем» обходить команду Артети за додатковими показниками.

Тим часом відрив від першого «Ман Сіті» для обох складає вже 4 очки.