Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/📺 Збірна U-21 з Мельгосою стартувала у відборі Євро – витиснула мінімальну перемогу над Північною Ірландією
VIDEO

На гравця «Руха» асистував форвард «Оболоні».

12 вересня, 21:30
2

Збірна України U-21 розпочала новий цикл – з новим ростером футболістів під керівництвом нового головного тренера, іспанця Унаї Мельгоси.

Декілька днів тому команда поступилася Німеччині у спарингу (0:2), а сьогодні стартувала з перемоги (1:0) над Північною Ірландією у дебютній офіційній грі – у рамках кваліфікації Євро-2025.

***

Якщо проти німців вийшов трохи експериментальний склад на деяких позиціях, то з ірландцями – здається, найсильніші з викликаних.

Місце у воротах цієї збірної майже напевно стабільно діставатиметься Руслану Нещерету з «Динамо». Лінія захисту – Артем Смоляков («Полісся»), Арсеній Батагов («Зоря»), Володимир Салюк («Чорноморець») та Віталій Роман («Рух»). Тут варто зазначити, що перед збором відбулися певні зміни у заявці, зокрема не приїхав Костянтин Вівчаренко.

В опорній зоні – капітан Володимир Бражко («Динамо»), інсайди – Єгор Ярмолюк («Брентфорд») та Валентин Рубчинський («Дніпро-1»).

У лінії атаки ставка зараз на Максима Брагару («Чорноморець») та Назара Волошина («Динамо»), форвард – Богдан В’юнник («Шахтар»).

Змін у порівнянні з колективом Руслана Ротаня немало, але як мінімум половина основних виконавців вже грала на цьому рівні.

***

Першого хоча б напівмоменту довелося чекати аж до 12-ї хвилини – Ярмолюк заробив кутовий, після розіграшу якого незграбно пробив Батагов:

Дебютний акцентований удар натомість відбувся на 20-й хвилині – Брагару скористався обрізкою суперника, протягнув м’яч та цілив у ближній кут, але впорався голкіпер:

Через 2 хвилини у Брагару був ще один шанс – після удару лівою м’яч пролетів трохи повз дальню штангу:

Єдиний момент до перерви біля наших воріт виник у середині тайму – Салюк невдало скинув м’яч, а ірландець перекидав Нещерета. Підстрахував Роман:

Під кінець тайму нарешті відкрити рахунок міг Смоляков, але воротар знову перекрив ближній кут:

Спостереження першого тайму:

🔷 Українці впевнено та більше контролювали м’яч – але в плані матеріалізації у конкретні шанси це був швидше контроль заради контролю, який не міг зламати глибоку оборону ірландців;

🔷 Бражко намагався бути активним та демонструвати лідерські якості, однак допустив декілька помилок, особливо коли йшлося про просування вперед;

🔷 Північна Ірландія небезпечно контратакувала після 20-ї хвилини – оборона не завжди перекривала вільні зони.

***

Дотиснути суперника вдалося у середині другого тайму – на 70-й хвилині Роман розпочав атаку, а потім скористався скиданням форварда Ігоря Краснопіра з «Оболоні», який вийшов на заміну:

На 75-й здалеку подвоїти перевагу намагався Рубчинський – неточно:

А на 78-й у руки голкіпера зі штрафного пробив Бражко – це був останній більш-менш гострий момент у зустрічі (удар суперника з офсайда на 90-й до уваги не беремо):

Інші хайлайти були хіба що після фінального свистка – на полі виникла сутичка:

Спостереження другого тайму:

🔷 Найактивнішим у матчі став Ярмолюк – виділявся та креативив, проте створити якийсь момент для партнерів не вдалося;

🔷 Заміни гру точно не послабили (Квасниця, Краснопір та Лосенко), хоча за іменами виглядали не надто рівноцінними основній одинадцятці;

🔷 Перемога виявилася вимученою – але це лише початок роботи в такому складі з новим коучем, на який припав матч проти компактного захисту ірландської збірної.

***

Інші суперники України по групі: Англія, Люксембург, Азербайджан та Сербія.

Наступні матчі у жовтні – проти Люксембурга на виїзді та з Англією на номінально домашньому стадіоні.