Tribuna/Футбол/Блоги/Телевізор/Сумнівне рішення VAR на користь Катару, дубль Валенсії та вболівальники, що вимагали пива. Яким був перший день ЧС-2022

Еквадор впевнено переміг господарів першості.

20 листопада 2022, 23:45
12

Еквадор здолав Катар у матчі-відкритті ЧС-2022 з рахунком 2:0, розвіявши усі чутки про можливу «здачу» поєдинку господарям турніру.

🔹 Катар пропустив уже на 3-й хвилині, постраждавши від Еннера Валенсії. Однак гол було скасовано через офсайд у еквадорця.

Причому спочатку він викликав багато питань через захисника, який знаходився помітно ближче до воріт, аніж Валенсія, та завислого в повітрі воротаря.

Однак напівавтоматична система офсайду розібралася: офсайд справді був. Адже нога Валенсії й справді була ближчою до воріт, аніж другий останній гравець суперника.

Але сумніви все одно лишаються – адже стоп-кадр фіксується не в момент передачі, а при отриманні мʼяча.

🔹 Утім, довго Еннеру Валенсії чекати на свій гол не довелося. Вже на 16-й хвилині він відкрив рахунок з пенальті.

Воротар Катару Саад Аль-Шіб дуже грубо руками збив еквадорця.

Таким чином ЧС-2022 став першим в історії, де дебютний гол турніру було забито з пенальті.

🔹 На 31-й хвилині Еннер Валенсія подвоїв перевагу південноамериканської збірної: пробив головою під стієчку з передачі Анхело Пресіадо.

Так Еннер Валенсія став автором пʼяти (!) останніх голів Еквадора на ЧС.

🔹 Наприкінці першого тайму Катару увірвався терпець – і вони вирішили будь-що зламати Валенсію. Критичним ледь не став удар півзахисника Каріма Будіафа, через який еквадорцеві навіть довелося надавати медичну допомогу.

🔹 У другому таймі головні події відбувалися на трибунах. 5 тисяч еквадорських фанатів (яких доволі часто було чутно краще, ніж вболівальників господарів) на якомусь етапі почали просто співати «Ми хочемо пива».

🔹 Окремо подякуємо українським трансляторам, «Суспільному» та MEGOGO, за ноу-хау – матч без інформаційного табло. Так, це навряд чи провина ФІФА: на різноманітних скриншотах з матчу у твіттері помітно, що за кордоном воно дуже навіть було.

Щоб не пропустити найголовніші новини напередодні турніру та під час самого ЧС, підписуйтеся на наші оновлені під головну подію року соцмережі:

А також встановлюйте наші додатки:

Фото: скриншоти трансляції, REUTERS/Amr Abdallah Dalsh, REUTERS/Molly Darlington, REUTERS/Kai Pfaffenbach, REUTERS/Kim Hong-Ji, Naoki Morita/AFLO/Globallookpress.com