Навчально-тренувальні збори – це завжди шанс для молодих гравців спробувати свої сили у першій команді, відчути темп і швидкості дорослого футболу. Традиційно на зборах, до роботи з «основою», залучають кращих гравців юнацьких та молодіжних...

Автор — Dmytro Kl
10 лютого 2021, 18:57
6

Навчально-тренувальні збори – це завжди шанс для молодих гравців спробувати свої сили в першій команді, відчути темп і швидкості дорослого футболу. Традиційно, на зборах, до роботи з «основою», залучають кращих гравців юнацьких та молодіжних складів. Не винятком стала зима 2021.

У цій статті піде мова про молодих гравців, яких залучили до роботи тренери перших команд українських клубів. Багато імен стануть новими для футбольної спільноти. Імовірно, кількох із них ми побачимо на полі в другій частині чемпіонату. Отож, шукайте ваш улюблений клуб і дізнавайтесь про нові імена в його складі. Можливо, серед них є майбутні зірки УПЛ.

Рух

Команда відправилася на закордонний збір 20 січня й займалася до 6 лютого. За цей час львів’яни провели сім контрольних поєдинків (п’ять перемог, дві поразки). У складі делегацій чимало молодих гравців:

Словенський центральний захисник Девід Зец (21 рік) перейшов у «Рух» на початку жовтня. До того виступав за другу команду португальської «Бенфіки». Грав за молодіжну команду львів’ян (7 ігор, 1 гол). У чемпіонаті України вийшов на заміну в матчі з «Дніпром-1»

Нападник Микола Кухаревич (19 років) уже гравець основного складу. Зимою мав би перейти в бельгійський «Андерлехт», але трансфер зірвався.

19-річний опорний півзахисник Олексій Сич першу половину сезону провів у клубі «Карпати» Галич, на правах оренди. На зборах намагався закріпитися в основному складі. Зіграв 312 хвилин у п’яти контрольних матчах. М’ячів не забивав.

Фланговий півзахисник Ростислав Лях (20 років) також провів першу половину сезону в команді з Галича. Зіграв у п’яти контрольних поєдинках, забивши м’яч команді «Акжаїк» (4:1).

Атакувальний півзахисник Остап Притула (20 років) вважається гравцем першої команди, але багато ігрового часу не отримував. У поточному сезоні лише 5 виходів на заміну. На зборах зіграв п’ять ігор, забивши 3 м’ячі.

Воротар Юрій-Володимир Герета в Туреччині відсвяткував своє 17-річчя. Він є третім воротарем «Руха» та одночасно основним у команді U-19. Уже встиг дебютувати за першу команду, вийшовши на поле в матчі проти луганської «Зорі» на декілька хвилин, під кінець гри. У контрольних матчах не виходив.

Одночасно з основною командою, до Туреччини відправився незвичний молодіжний склад. Керівництво вирішило змішати кращих гравців команд U-21 та U-19. У молодіжній делегації було 22 футболісти. Це дало можливість спостерігати за розвитком молоді та залучати більше гравців у першу команду, що і зробив її тренерський штаб. Свої шанси отримали наступні гравці:

Чемпіон світу U-20 Олег Веремієнко (21 рік). З переходом у «Рух» не зміг виграти конкуренцію в основному складі. Центральний захисник виступав за дубль. На зимових зборах отримав багато ігрового часу – 5 поєдинків.

Ще один центральний захисник Денис Слюсар (18 років) в ході сезону перейшов у «Рух» з іншого львівського клубу – «Карпати». Виступав за команди U-21 та U-19. У зимових матчах зіграв три гри, з них дві повні.

18-річний нападник Ярослав Карабін перейшов у «Рух» на початку жовтня, теж із «Карпат». На зимових зборах провів чотири поєдинки. Відзначився голом у ворота казахстанського «Акжаїка».

Дебютувати за основу вдалося півзахиснику Івану Варфоломєєву (16 років). У грі з «Акжаїком», тренерський штаб дав хлопцю 25 хвилин ігрового часу.  Він, як і попередні сім футболістів, перебрався в стан команди з «Карпат». Першу половину сезону грав за U-19.

19-річний Іван Литвиненко літом перейшов до львів’ян із «Дніпра-1». За першу команду зіграв 8 хвилин у чемпіонаті та один тайм у кубку України. Грає на позиції центрального півзахисника. Зимою провів два повні матчі і відзначився прекрасною гольовою передачею. (Початок відео 0.01)

Динамо

Перший зимовий збір київської команди тривав в Об’єднаних Арабських Еміратах з 13 до 25 січня. У складі команди відправились: воротар Руслан Нещерет (19 років); захисники Ілля Забарний (18), Олександр Сирота (20), Денис Попов (21), Віталій Миколенко (21); нападник Владислав Супряга (20). Але ці футболісти вже є гравцями основного складу, тому зайвий раз представляти їх не потрібно.

З нових облич – 18-річний нападник Владислав Ванат. Юний форвард у першій половині сезону забив 12 м’ячів за молодіжну та 6 м’ячів за юнацьку команди. За основну команду дебютував у контрольному матчі проти солігорського «Шахтаря», відігравши 4 хвилини. Опісля, виходив ще на 26 хвилин проти збірної Йорданії. На другому зборі – 73 хвилин за три гри. М’ячів не забивав.

Валентин Моргун (19 років) – четвертий голкіпер. Проводить перший навчально-тренувальний збір з основним складом. Восени, через спалах коронавірусу в стані киян (Бущан і Бойко захворіли), деякий час був другим кіпером. Потрапляв у заявку першої команди на ігри чемпіонату й Ліги Чемпіонів. У контрольних матчах зіграв 5 хвилин проти «БАТЕ» (5:2).

Другий збір «динамівців» розпочався 29 січня і проходив у Туреччині. Окрім усіх вищезгаданих гравців, головний тренер Мірча Луческу залучив двох нових виконавців з академії:

17-річний правий вінгер Назар Волошин вважається одним із найперспективніших вихованців киян. Зіграв 11 ігор за команду U-19 киян, три рази відзначався забитими м’ячами, а також декілька матчів за молодіжний склад, де теж встиг забити. Уперше вийшов на поле в грі проти «Лудогорця», провівши 15 хвилин.

Другим гравцем став однофамілець Назара – Вікентій Волошин (19 років). Виступає на позиції центрального півзахисника. У поточному сезоні провів 12 ігор та забив 6 м’ячів за молодіжний склад. У грі з «Динамо» Тбілісі отримав перші ігрові хвилини від Мірчі Луческу. Загалом, зіграв 25 хвилин за два матчі.

Дніпро-1

Обидва зимові збори клуб провів у Туреччині. Список гравців на обох зборах теж не змінювався. З командою працювали півзахисники: Олександр Назаренко (21), Арсеній Бататов (18), Єгор Ярмолюк (16) – гравці основного складу, а також кілька гравців «дубля».

Мирослав Зновенко (18 років) – основний воротар команди U-21. Восени вважався третім воротарем дніпрян, двічі був у заявці на матчах чемпіонату. На зборах зіграв другий тайм проти «Чукарички» (2:0)

18-річний Валентин Рубчинський перебуває в складі «Дніпра» ще з початку 2019 року, коли клуб виступав у Другій лізі. Півзахисник не грав увесь минулий рік. У зимових матчах також не виходив.

Сергій Заєць (19 років) – номінальний захисник, проте може зіграти на інших позиціях. Восени зіграв 11 матчів за «дубль». У складі першої команди зіграв кілька хвилин проти «Зорі». На зборах – виходив 4 рази.

Максим Соловйов (18 років) – центральний та опорний півзахисник. Зіграв 12 ігор за молодіжний склад. На зимових зборах виходив 4 рази.

Костянтин Домарацький (20) – номінально центральний півзахисник, але також грав на флангах півзахисту. До зборів встиг дебютувати в чемпіонаті України. У матчі проти «Зорі» вийшов на поле на заключні 20 хвилин. Також зіграв п’ять хвилин із «Рухом». Тренерський штаб довіряє Костянтину на зимових зборах, даючи йому багато ігрового часу. Він відіграв 5 поєдинки та забив 2 м’ячі. Хлопець потроху завойовує місце в основній обоймі «спортклубівців» і вже отримав публічні схвальні відгуки від тренерського штабу.

Зоря

Команда провела один великий зимовий збір у Туреччині, який тривав цілий місяць – із 7 січня до 7 лютого. Луганчани провели сім контрольних ігор: 2 перемоги, 3 нічиї, 2 поразки. Тренерський штаб узяв п’ятьох молодих гравців:

20-річний Дмитро Мацапура – третій воротар луганчан. Минулого сезону грав за молодіжний склад луганчан, але через травми відразу трьох партнерів, дебютував за основну команду в чемпіонаті, зігравши 3 матчі. У поточному сезоні виступав лише за молодіжний склад. На зборах зіграв 45 хвилин із нігерійським «МФМ» (2:1), пропустив із пенальті.

Антон Жилкін (17 років) - воротар «Зорі U-19». Виконує роль четвертого кіпера. Ігрового часу не отримував.

20-річні Сергій Демченко й Артем Мильченко  – півзахисники, яких тренерський штаб випускав у традиційний для тактики команди «ромб» у центрі поля. Обоє зіграли по три матчі.

Нападник Даниїл Алефіренко, восени, у восьми матчах за «молодіжку», відзначився 5 разів. На зимових зборах виходив досить часто. Гравцю довірили зіграти 6 матчів. В останньому спарингу, проти тбіліського «Динамо» (2:1), забив перший м’яч за основну команду, який виявився переможним. За підсумками зборів футболіст може претендувати на місце в обоймі першої команди.

18-річний півзахисник Максим Хлань приєднався до «Зорі» по ходу зборів. Його купили в «Карпат». Для адаптації в команді, гравцю дали зіграти 2 хвилини в останньому спарингу з «Динамо» Тбілісі.

Ворскла

Закордонний збір полтавців тривав з 12 січня, а закінчився 6 лютого. За такий довгий відтинок часу команда провела лише чотири товариські матчі (2 перемоги, нічия, поразка). У делегації 24 гравці, серед яких молоді: африканські легіонери Ібрагім Кане (20), Набжееб Якубу (20), орендований у «Динамо» Георгій Цитаішвілі (20), півзахисник Артем Челядін (21) – усі гравці основної обойми.

А також 20-річний правий півзахисник (латераль) Даніїл Сємілєт. Восени відіграв тайм за основу в матчі чемпіонату, ще три просидів на лаві запасних. Викликався в молодіжну збірну України. На зборах відіграв дві гри, у кожній по 45 хвилин.

Центральний нападник Данило Кравчук (20 років). У першій половині сезону подекуди грав за основну команду. Він сім разів виходив на заміну в УПЛ. Як і Сємілєт, викликався в молодіжну збірну. На зборах – два повні матчі та один забитий м’яч.

Третій воротар – Павло Ісенко (17 років), який одночасно основний кіпер молодіжного складу. Про нього вже розповідалося в попередніх статтях автора. Цей хлопчина минулого сезону, у серії пенальті, вивів «Ворсклу» у фінал кубка та став наймолодшим капітаном в історії чемпіонатів України. На зборах – один тайм із командою «Балкани» (1:2)

Новачок полтавців – Альмікар Коджові (18 років). Англієць виступає на позиції лівого півзахисника. Відомий завдяки своєму аканту в мережі «ТікТок». Відіграв по тайму у двох зимових поєдинках.

18-річний центральний захисник Євген Павлюк. Дебютував за першу команду минулого сезону в матчі чемпіонату проти «Дніпра-1». Згодом провів ще три поєдинки та забив 1 м’яч. Цього сезону грав лише за молодіжні склади. На зборах – 2 повні гри. У матчі проти «Младості» вивів команду на гру з капітанською пов’язкою!

Колос

Свій закордонний збір ковалівці розпочали 12 січня, а закінчили 3 лютого. Зіграли сім спарингів, чотири з яких – переможні. З основної обойми виконавців до Туреччини полетіли 21-річні воротарі Владислав Кучерук та Євгеній Кучеренко, орендований у «Динамо» нападник Євгеній Ісаєнко (20) та сенегальський атакувальний гравець Мамаду Данфа (19).

Також відправився з основною командою атакувальний півзахисник Станіслав Сорокін (20 років). Першу частину сезону він грав на правах оренди в складі першолігового «Кременя». Ці збори – шанс для нього залишитися в команді Руслана Костишина. Прийняв участь у трьох зимових поєдинках. Зробив переможний дубль у ворота команди «Вождовац» (2:0)

З гравців дублюючого складу свій шанс отримав Станіслав Мораренко (19 років). Капітан молодіжної команди зіграв матч у кубку та декілька разів потрапляв до заявки на чемпіонат. Виступає в центрі півзахисту, хоча використовували його й на інших позиціях. Зіграв у шістьох зимових спарингах, голів не забивав.

Нападник Станіслав Коваль (18 років), який забив 6 м’ячів за молодіжну команду. У грудні дебютував за «Колос» у матчі 1/8 кубка України з «Нивою» й одразу ж відзначився першим голом. У спарингах виходив на поле чотири рази. Мав близько 20 хвилин у кожній грі, м’ячів не забивав.

Основний голкіпер команди U-19 – Іван Пахолюк (16 років). Гравець 2004 року народження, який міг ще грати за академію, отримав великий аванс від тренерів першої команди. Зіграв проти «Сілекса» та «Марибора», 28 і 15 хвилин – відповідно.

Маріуполь

«Азовці» провели за кордоном два збори. Загалом зіграли п’ять товариських ігор (перемога, 3 нічиї, поразка). Примітною стала нічия 2:2 з донецьким «Шахтарем». На обох зборах із командою працювало багато молодих. Та це й не дивно, тому що «Маріуполь» включили в список наймолодших команд Європи.

У складі делегації відправились: захисники Назарій Муравський (21), Кирило Меліченко (21); півзахисники Микита Петерман (21), Максим Чех (22), Олексій Кащук (20), Артем Бондаренко (20), Олег Очеретько (17); нападники Данило Сікан (19) й Андрій Кулаков (21) – усі гравці основного складу.

Гравці, які в ході сезону почали залучатися до ігор першої команди – півзахисники Ярослав Доброхотов (20) та Ельдар Кулієв (18). Обоє зіграли декілька ігор у чемпіонаті та кубку. На зборах виходили на поле в кожному матчі.

Воротар Павло Кравцов (21 рік), який тепер виконує роль третього кіпера. До зими, брав участь у тренуваннях основної команди та потрапляв у заявку на матчі чемпіонату. У спарингах не грав.

19-річний лівий захисник Олександр Драмбаєв зимою перейшов у «Маріуполь» на правах оренди. До того, був основним гравцем молодіжного складу донецького «Шахтаря». На зборах зіграв по тайму в кожній грі.

Олімпік

Клуб провів один великий закордонний тренувальний збір, який тривав з 15 січня до 5 лютого. Донеччани зіграли сім спарингів (чотири перемоги). Молодих гравців у складі відправилося не багато. З таких лише французький захисник Ісса’яр Дріме (21), український захисник Ігор Снурніцин (20) та бельгійський нападник Ібрагім Каргбо (21) – всі гравці основної команди.

З неосновних гравців – третій воротар Андрій Чекотун (18 років). Одночасно грає за молодіжну та юнацьку команди. Минулого сезону провів дебютний поєдинок у чемпіонаті проти СК «Дніпро-1» (0:2), пропустивши два м’ячі. Восени потрапляв у заявки на ігри. На зборах виходив у чотирьох матчах.

Шахтар

Чемпіон України розпочав перший збір 13 січня, зігравши три спаринги (перемога, дві нічиї). 29 січня команда відправилася на другий збір, де зіграла ще чотири контрольні гри (перемога, дві нічиї, поразка). З основного складу до Туреччини полетіли наступні гравці: воротар Анатолій Трубін, захисники Віктор Корнієнко, Валерій Бондар, Сіпріано, Вітао; півзахисники Маркос Антоніо, Манор Соломон, Тете; нападник Фернандо.

На перші в кар’єрі збори з основним складом також поїхали найкращі гравці молодіжного складу – атакувальний півзахисник Георгій Судаков (18) та нападник Богдан В’юнник (18). Обоє вже дебютували в чемпіонаті України та Лізі Чемпіонів. Богдан, до того ж, із неймовірним показником, 13 голів за 6 матчів, очолює таблицю бомбардирів молодіжного чемпіонату. Судаков на зимових зборах зіграв 120 хвилин у чотирьох матчах, голів не забивав. В’юнник не зміг зіграти в жодній грі через травму.

Черговий шанс закріпитися в складі гірників отримав Михайло Мудрик (20 років). Лівий півзахисник першу половину сезоні провів в оренді в «Десні». Загалом, тренери «Шахтаря» дали зіграти Михайлу 150 хвилин за п’ять ігор. Голами не відзначався, проте зробив гольову передачу.

На другому зборі «Шахтар», традиційно, залучив ще кількох молодих гравців. Центральний захисник Марк Мампассі (17 років) дебютував за першу команду в спарингу з «Маріуполем», відігравши 34 хвилини. На жаль, дебют хлопця видався не найкращим чином – гравець «привіз» пенальті. До зборів Мампассі вже тренувався з основним складом та потрапляв у заявки на ігри.

У тій же грі з «Маріуполем» дебютував ще один центральний захисник Данило Удод. Основний гравець команди U-19 відіграв 25 хвилин. Для футболіста це великий аванс, адже йому лише 16 років.

Третім дебютантом став 17-річний атакувальний півзахисник Денис Шостак (на фото). Він, на відміну від двох попередніх партнерів, зіграв у двох матчах: 34 хвилини з «Маріуполем» та 25 хвилин зі «Борацом». На лаві для запасних були присутні захисник Дмитро Капуніс (17), півзахисник Михайло Хромей (17) та нападник Едвард Кобак (18)

Минай

На закордонний збір тренерський штаб узяв лише трьох молодих гравців. Центральний захисник Владислав Чушенко (20 років) був лідером молодіжного складу. На зборах відіграв три матчі, по тайму в кожному.

Третій воротар – Ілля Таран (20 років). Одночасно основний голкіпер молодіжного складу. Потрапив до заявки першої команди на ігри чемпіонату. На зборах – один тайм.

20-річний атакувальний півзахисник Орест Панчишин приєднався до команди цієї зими. Першу половину сезону грав у «Карпатах». Від тренерського штабу отримав ігровий час у двох матчах.

Десна

Перший збір команда провела в Чернігові, зігравши контрольний матч із «Діназом»(4:2). Закордонний тренувальний збір команди розпочався 22 січня і триває досі. «Десна» вже провела шість спарингів (3 перемоги). Готуються до другої частини сезону захисник Юхим Конопля (21) та нападник Ілля Шевцов (20) – футболісти першої команди. Крім них, головний тренер Олександр Рябоконь узяв ще кілька молодих виконавців.

20-річний нападник Денис Дем’яненко вже другий сезон займається з основною командою й навіть потрапляв у заявки на ігри. Але шансу дебютувати поки не отримав. У першій частині сезону забив 4 м’ячі за молодіжний склад. На зборах зіграв у трьох матчах.

Півзахисник Євгеній Белич (20 років) не вперше проходить підготовку з першою командою. Він із 17 років тренується з основним складом. У поточному сезоні грав лише за молодіжний склад. На зборах зіграв у трьох матчах та забив один м’яч.

Павло Шостка (18 років) вдало виступав за молодіжні команди, за що й отримав запрошення на збір першої команди. Фланговий захисник зіграв 20 хвилин проти «Рудара» та перший тайм із "Вентспілсом".

21-річні захисник Костянтин Діма та опорник Богдан Білошевський приєдналися до складу «Десни» цієї зими. Румунський футболіст Діма куплений у команди «Астра», що теж із Румунії. Білошевський перейшов із «Динамо» і виступатиме на правах оренди. Обоє зіграли в кількох спарингах.

На початку січня клуб оголосив про оренду 21-річного атакувального півзахисника Владислава Вакулу. Футболіст зіграв тайм проти «Партизана», після чого покинув команду.

Львів

Команда провела три підготовчі цикли, зіграла велику кількість матчів, у яких, до слова, ні разу не програла. Розповідаємо лишень про тих футболістів, яких залучав головний тренер.

18-річний лівий захисник Максим Комарець час від часу виходив за першу команду в чемпіонаті. На його рахунку три матчі, два з яких розпочинав у стартовому складі. Одночасно виступав за молодіжну та юнацьку команди.

Півзахисник Борис Крушинський (18 років) грав за молодіжний і юнацький склади. Ще один півзахисник Сергій Топчій (19) відзначився трьома голами за молодіжку. Обоє по одному разу потрапляли в заявку першої команди на гру чемпіонату.

17-річний голкіпер Максим Серватяк грав за команду U-19. На зборах виконує роль третього воротаря, але свої ігрові хвилини отримав.

Нападник Артур Ременяк (20 років) у першій частині сезону вдало виступав за молодіжну команду. На його рахунку 7 голів у 12 матчах. Встиг дебютувати за головну команду в грі з «Десною» (0:1), вийшовши на заміну в компенсований час. Опісля вийшов проти «Олімпіка» в стартовому складі.

Олександрія

Зимовий збір клубу розпочався 21 січня і триватиме до 11 лютого. Тренерський штаб схоже взяв курс на тотальне омолодження складу, адже залучив велику кількість молоді. З командою продовжують тренуватися нападник Денис Устименко (21) та правий захисник Олександр Мельник (20). Обоє восени з’являлися на полі в матчах першої команди.

21-річний нападник Андрій Новіков потрапив у символічну збірну півріччя молодіжного чемпіонату. Відзначився за «молодіжку» 5 разів. На зимових зборах першої команди забив два м’ячі.

19-річний захисник Валерій Самар також потрапив у символічну збірну молодіжного чемпіонату. Гравець, із ростом 192 сантиметри, має прекрасні фізичні дані. Зіграв по тайму в кількох зимових спарингах.

Кирило Дришлюк (21 рік) попередній рік провів в оренді в латвійському «Спартаку». Цей збір є черговим шансом для нього боротися за місце в першій команді. Виступає на позицій центрального півзахисника. На зборах поки зіграв у трьох поєдинках.

Півзахисник Андрій Глоба (22) увесь сезон чекав свого шансу, граючи за молодіжний склад. За першу команду зіграв 10 хвилин у матчі з «Динамо».

Ще один півзахисник молодіжного складу – 20-річний Іван Петренко. За першу команду в офіційних матчах ще не грав, але залучався до тренувань і потрапляв у заявки на ігри.

Опорний півзахисник Микита Дудка (20 років) дебютував за «Олександрію» в грі з «Інгульцем» (4:3). Дебюту посприяла епідемія вірусу в клубі, що змусило тренерів залучати дублерів. У першому матчі відзначився забитим м’ячем. Після цього ще зіграв матч із «Динамо».

Голкіпер В’ячеслав Борисенко (18 років) тепер виконує роль третього стража воріт. Дебютував за першу команду восени. У вже згаданому матчі проти «Інгульця», три партнери В’ячеслава не могли грати, тому ворота довірили йому. Борисенко здійснив чотири сейви й допоміг команді здобути перемогу. На зборах зіграв 1 поєдинок.

Варто відзначити прекрасне молоде покоління олександрійців. Команда йде третьою в турнірній таблиці молодіжного чемпіонату. Кожен зі згаданих гравців може претендувати на місце в заявці та вихід на поле.