Tribuna/Футбол/Блоги/Ретро/58 років тому клуб з України вперше зіграв у єврокубках. «Динамо» рознесло «Колрейн» 6:1

Але з афішею вийшла біда 😅

Блог — Ретро
Автор — Semen Novikov 🤠
2 вересня, 20:46
2

2 вересня 1965 року – цього дня клуб з України провів перший матч у єврокубках. «Динамо» в 1/16 фіналу Кубка володарів кубків розгромило в Північній Ірландії місцевий «Колрейн» з рахунком 6:1.

Пам'ятний перший гол на 14 хвилині забив півзахисник Андрій Біба. У другому таймі він зробив дубль, як і Віктор Серебряніков. Також відзначилися Олег Базилевич та Віталій Хмельницький.

«Спочатку нам північноірландський «Колрейн» попався. Відвантажили їм за тайм у гостях чотири м'ячі, Маслов каже: «Хлопці, годі. Народ у Києві не прийде».

«Наш заробіток залежав від кількості глядачів. Якщо повний стадіон – премія 800 рублів. Потім ми винесли «Русенборг». У Норвегії за рахунку 4:1 Маслов з лави носовою хусткою махав – мовляв, більше не забивайте», – згадував Віктор Серебряніков.

Цікаво, що господарі представили афішу того матчу, де «Динамо» Київ зазначалось, як «Kneb Anhamo».

Як так сталося? Відповідь на це запитання не знає навіть віцепрезидент «Колрейна» Хантер МакКлелланд.

«Навіть сьогодні я не можу зрозуміти звідки це взялося. Все, що ми знали: «Динамо» Київ або Київ «Динамо». І, можливо, ми б написали її якось інакше, але назва на програмці виглядає наче її писала дитина», - згадував МакКлелланд.

Але чому лише 1965 року? Все просто. Керівник СРСР Нікіта Хрущов вважав єврокубкові турніри космополітичними змаганнями, а також боявся, що можливі поразки вдарять по престижу радянської держави.

У жовтні 1964-го Хрущова змістили – і вже за рік відбувся дебют радянської команди в офіційному клубному турнірі Європи. Почати вирішили з Кубка володарів кубків.