Tribuna/Футбол/Блоги/Parimatch/7 культових матчів «Челсі» та «МЮ» у XXI столітті: дощовий фінал ЛЧ, промах Торреса та рекорди Моурінью
Спецпроєкт

Згадуємо найпам’ятніші моменти.

Блог — Parimatch
22 жовтня 2022, 19:01
10

Протистояння «Манчестер Юнайтед» та «Челсі» в Англії вважають одним з найбільш культових попри те, що серйозна боротьба розпочалася відносно недавно – на початку ХХІ століття, коли у лондонський клуб почали вливатися гроші, а манкуніанці під керівництвом сера Алекса Фергюсона постійно тримались серед лідерів. За останні 20 років команди подарували немало крутих матчів, а у багатьох з них вирішували долю престижних трофеїв.

У суботу, 22 жовтня, відбудеться чергова очна зустріч в АПЛ. Її можна буде подивитися абсолютно безкоштовно! Це стало можливим завдяки партнерству лідера індустрії розваг Parimatch Ukraine та спортивної OTT-платформи Setanta Sports.

Parimatch Ukraine, як один з головних меценатів спорту в Україні, знає та підтримує любов українських вболівальників до якісного та професійного спортивного контенту, та як бетінг-партнер одного з найтитулованіших клубів Англії «Челсі» прагне залучити українську футбольну спільноту до нової культури перегляду гри та вболівання.

Тому заплануйте собі: пряма трансляція матчу «Челсі» – «МЮ» безкоштовно на YouTube-канал Setanta Sports Premier League.

Зараз же разом згадуємо найпам’ятніші дуелі між «МЮ» та «Челсі» цього століття.

7. «Челсі» – «МЮ» 1:0. Кубок Англії, сезон 06/07. Пізня драма Дрогба

Вирішальний матч того розіграшу Кубка Англії був дійсно історичним. Лише втретє за 126 фіналів долю трофея вирішували команди, які посіли 1-ге та 2-ге місця у чемпіонаті. Вперше фінальна гра проводилася на оновленому «Вемблі», де був побитий рекорд відвідуваності, який тримався з 1988 року (98,203 глядачів).

Утім, шахова партія Моурінью та Фергюсона видалася доволі нудною в основний час, а весь екшн розпочався уже в екстратаймах. Спочатку Гіггз апелював, що Чех закотився разом із м’ячем за лінію воріт, а буквально після цього в гру по-справжньому ввімкнувся Саломон Калу, що стало вирішальним фактором. Івуарієць активно тиснув на захист «дияволів» та допоміг розпочати атаку, яку на 116-й хвилині завершив голом Дрогба.

6. «МЮ» – «Челсі» 1:3. АПЛ, сезон 04/05. Рекорд лондонців за набраними очками в АПЛ

За 2 роки до того, у 2005-му, «Челсі» приїжджав на «Олд Траффорд» вже без жодної турнірної мотивації. На ту мить лондонці гарантували собі чемпіонство у дебютному сезоні Моурінью, проте Жозе хотів досягти ще як мінімум однієї цілі – побити рекорд за набраними очками в АПЛ. В активі «синіх» було 92 пункти за 2 тури до фінішу, а орієнтиром став саме «МЮ» з ідентичним показником у кампанії 93/94.

Масла у вогонь перед стартовим свистком підлив коридор пошани від гравців «МЮ» для лондонської команди, що не надто сподобалось манчестерській публіці.

Здалося, що плани Моурінью розіб’ються досить швидко. Ван Ністелрой відкрив рахунок, а манкуніанці домінували на полі. Проте переломним моментом став неймовірний дальній удар Тіагу – зараз такі голи рідко побачиш.

Справу до логічного завершення довели Джо Коул та Гудйонссен, а в останньому турі «Челсі» зіграв внічию з «Ньюкаслом», зупинившись на відмітці у 95 очок. Цей рекорд тримався досить довго, поки його вперше не перевершив «Ман Сіті».

5. «Челсі» – «МЮ» 3:0. АПЛ, сезон 05/06. Друге поспіль чемпіонство Моурінью

Ще більше розчарування вболівальників «МЮ» спіткало через рік. Їхня команда подарувала «Челсі» другий поспіль титул АПЛ в очному протистоянні. Для того, аби гарантувати перше місце в таблиці, підопічним Моурінью було достатньо зіграти внічию з головним конкурентом на «Стемфорд Брідж» у передостанньому турі.

Це завдання футболісти перевиконали на 5 з плюсом – розгромна перемога 3:0 примусила гравців з Манчестера спостерігати за черговим святкуванням синьої частини Лондона. Щоправда, гіркий присмак після матчу залишився. Арбітр не зафіксував порушення Лемпарда на Роналду на 5-й хвилині зустрічі в атаці, яка призвела до кутового та першого голу Галласа.

4. «МЮ» – «Челсі» 3:1. АПЛ, сезон 11/12. Шоу імені Фернандо Торреса

Четвертим у рейтинг став матч сезону 11/12, коли «наступник Моурінью», Андре Віллаш-Боаш, вперше відправився з «Челсі» на «Олд Траффорд». Тільки от головним героєм судилося стати все ж не молодому португальському фахівцю, а нападнику Фернандо Торресу, якого клуб придбав за пів року до цього у «Ліверпуля» за 50 мільйонів фунтів.

На авансцену іспанець вийшов у дебюті другого тайму, коли лондонці вже горіли 0:3 після голів Смоллінга та Руні, а також неймовірного пострілу Нані. Спочатку Фернандо скоротив відставання, перекинувши Де Хеа, а пізніше створив легендарний момент, завдяки якому ця гра надовго засіла у головах вболівальників – обіграв голкіпера та промахнувся з декількох метрів по пустих воротах.

Хвилинами раніше «МЮ» встиг влучити у перекладину (знову Нані) та не реалізувати пенальті (Руні), то ж цей епізод, по суті, міг перевернути хід матчу. За Торресом натомість закріпився статус лузера, що пізніше стало передумовою для мемів та критики на адресу Фернандо.

3. «Челсі» – «МЮ» 3:3. АПЛ, сезон 11/22. Говард Вебб та камбек «дияволів» після 0:3

Символічно, що наступним протистоянням у списку є матч-відповідь все того ж сезону АПЛ 11/12 у 24-му турі.

На 50-й хвилині здавалося, що лондонці спокійно помстяться «МЮ» за поразку у першому колі – підопічні Віллаша-Боаша вели 3:0. Зрізка Еванса, гол-красень Хуана Мати на 25-й секунді другого тайму, коли манкуніанцям навіть не дали доторкнутися до м’яча, а також рикошет від Фердінанда у третьому взятті воріт ознаменувалися солідною перевагою «синіх». Нічого не передвіщало біди, якби… не арбітр зустрічі Говард Вебб, відомий «друг» Фергюсона :)

У ворота «Челсі було призначено 2 пенальті впродовж 10 хвилин – якщо до другого 11-метрового питань немає, то падіння Евра в епізоді з першим фолом виглядало дуже театрально. Обидва вироки виконав Руні, а камбек завершив Чічаріто з передачі Гіггза. До слова, «МЮ» у тій кампанії поступився титулом «Ман Сіті» за різницею голів, маючи однакову кількість очок. Так-так, та сама розв’язка з голом Агуеро.

2. «МЮ» – «Челсі» 2:1. Ліга чемпіонів, сезон 10/11. Останній успіх «МЮ» у найпрестижнішому турнірі Європи

У Лізі чемпіонів «МЮ» та «Челсі» перетиналися лише двічі. Другий випадок трапився у сезоні, коли манкуніанці востаннє по-справжньому успішно виступили у цьому турнірі. «Дияволи» дійшли до фіналу, де програли «Барселоні», а на своєму шляху в 1/4 здолали саме «Челсі».

Дивлячись на підсумкові результати обох зустрічей можна подумати, що та дуель склалася для «МЮ» доволі спокійно та впевнено. Частково – так воно і є, якби не заключні 15 хвилин матчу-відповіді на «Олд Траффорд», куди лондонці приїхали після мінімальної домашньої поразки 0:1.

На 43-й хвилині команда Анчелотті пропустила від Чічаріто, а на 70-й другу жовту отримав Рамірес. Майже ніхто вже не вірив, що інтрига у грі відродиться. Ніхто, окрім Дрогба – івуарієць на 77-й відквитав один м’яч та пробудив усіх глядачів за екранами телевізорів. На жаль, прихильники «Челсі» могли повертатися до сну вже менш як через хвилину – саме стільки знадобилося Пак Чжі Суну, щоб швидко відновити перевагу «МЮ» та остаточно вбити віру гостей у чудо.

Матч-відповідь – з 6.38.

1. «МЮ» – «Челсі» 1:1 (6:5 пен). Ліга чемпіонів, фінал сезону 07/08. Промах Террі та сльози Роналду

У цьому фіналі було ідеально все (окрім місця проведення). «МЮ» та «Челсі» видали не просто найкращий матч за всю історію свого протистояння, а одну з найкрутіших ігор за час існування Ліги чемпіонів.

Пам’ятних моментів команди подарував вдосталь. А по-іншому й бути не могло: на поле під проливним дощем вийшли справжні зірки – праймовий склад «МЮ» з Роналду у топовій його формі на позиції вінгера, який за підсумками року отримав «Золотий м’яч», та «Челсі» з Лемпардом, Баллаком, Макелеле, Чехом, Террі та Дрогба.

Перший в історії англійський фінал ЛЧ розпочинався за сценарієм Фергюсона – Кріштіану головою відкрив рахунок на 26-й хвилині. «Челсі» відновив паритет перед перервою завдяки Лемпарду.

Друга половина зустрічі та стартові хвилини екстратаймів стали затишшям перед бурею. У додатковий час лондонці могли виходити вперед, але удар Лемпарда на себе прийняла перекладина, а потім взагалі ризикували навіть не дотягнути до 11-метрових – Дрогба отримав пряму червону за ляпас Відичу.

Та серія пенальті – справжній витвір мистецтва, неймовірний спектр емоцій. Роналду цього вечора допустився однієї з трьох найвагоміших помилок з позначки у своїй кар’єрі (2 інших – півфінал ЛЧ з «Баварією» за «Реал» та промах у ворота Ірану на ЧС-2018, коли Португалія мала шанс уникнути гри з Уругваєм в 1/8 фіналу).

Кріштіану настільки близько взяв це до серця, що залився сльозами після вирішального сейву ван дер Сара. До Анелька ж черга могла й не дійти – 5-м у «Челсі» пішов бити капітан Террі, але замість того, щоб принести перемогу лондонцям, Джон послизнувся та подарував один з найбільш культових футбольних спогадів в ЛЧ.

***

На жаль, матчі «МЮ» та «Челсі» вже давно не тішать схожими емоціями. На серйозних стадіях у єврокубках команди не перетинаються через періодичні проблеми лондонців та регулярні труднощі манкуніанців, а в Англії обмежуються не надто цікавими протистояннями – останні чотири матчі завершилися внічию, двічі 1:1 та двічі 0:0.

Залишається сподіватися, що завтра клуби виправлять становище та видадуть гру, яку через 10 років можна буде включити у цей рейтинг.

Фото: Getty Images/Alessandro Sabattini, Standard Sport, сайт АПЛ, Bradley Omisher/The Times, AFP/Paul Ellis, Getty Images, Chris Coleman/Manchester United via Getty Images