Tribuna/Футбол/Блоги/Стара Школа/"ЗАМІНИ - ЦЕ ДОБРЕ: ЯК ЛІВЕРПУЛЬ ВИКОРИСТОВУЄ СВОЇХ ЗАПАСНИХ У ЦЬОМУ СЕЗОНІ"

"ЗАМІНИ - ЦЕ ДОБРЕ: ЯК ЛІВЕРПУЛЬ ВИКОРИСТОВУЄ СВОЇХ ЗАПАСНИХ У ЦЬОМУ СЕЗОНІ"

Блог — Стара Школа
Автор — ÜBERFOOTBALL
25 березня, 09:26

Юрген Клопп був великим прихильником введення правила про п’ять замін в Прем’єр-лізі, і він повністю використовує можливість міняти своїх гравців.

Щоб відзначити запуск продукту "Супер Запасний" від Paddy Power, ми розглянемо цифри за Ліверпульськими запасними, які мають апетит до голів.

Прем'єр-ліга була останньою серед великих європейських ліг, яка дозволила робити до п'яти замін у грі. Це сталося на початку сезону 2022-23 року. Раніше це було дозволено лише на короткий період під час пандемії COVID-19 у сезоні 2019-20.

Менеджер Ліверпуля, Юрген Клопп, сильно підтримував ідею повернення правила про п'ять замін, навіть коли інші клуби були проти цього. Він стверджував, що це було необхідно для добробуту гравців. Незважаючи на протистояння деяких клубів, він активно виступав за це правило, і коли воно було урешті затверджено, він вміло скористався можливістю робити п'ять замін.

Гол Дарвіна Нуньєза у 99-й хвилині матчу проти "Ноттінгем Форест" став 43-м голом, за участі запасного гравця Ліверпуля у всіх змаганнях цього сезону, і їхнім 22-м у Прем'єр-лізі. Домінік Собослай додав 44-й гол у всіх змаганнях у перемозі 5-1 у Лізі Європи проти "Спарти Прага".

Гол Собослай став 22-м голом, забитим запасним гравцем для Ліверпуля у всіх змаганнях цього сезону - тепер Ліверпуль має рекордну кількість голів, забитих запасними гравцями за один сезон, перевершивши 21 гол у сезоні 2005-06 років.

Гол Нуньєза допоміг Ліверпулю утримати перше місце в турнірній таблиці Прем'єр-ліги і привів їх на два голи від рекорду за участю запасних гравців у сезоні. Тільки "Манчестер Сіті" у сезоні 2011-12 (24) і "Арсенал" у сезоні 2009-10 (23) мали більше голів, забитих запасними гравцями за один сезон Прем'єр-ліги.

Голи, забиті запасними гравцями: Окремі сезони Прем'єр-ліги

Ще залишилося 11 матчів до кінця сезону, і є всі підстави вважати, що "Ліверпуль" поб'є рекорд за кількістю голів, забитих запасними гравцями. Треба враховувати, що попередні досягнення "Манчестер Сіті" та "Арсеналу" були досягнуті у сезонах, коли команди могли використовувати лише три заміни на матч.

З 11 голів, забитих запасними гравцями "Ліверпуля", 11 були результатом передач, що дорівнює рекорду Прем'єр-ліги, встановленому "Лестером" у сезоні 2019-20.

У Прем'єр-лізі "Ліверпуль" випереджає на чотири голи найближчу конкурентну англійську команду ("Арсенал" - 18), а також очолює список у всіх п'яти великих європейських лігах. Він випереджає "Аталанту" (21) на один голевий інцидент, і на п'ять голів випереджає "Атлетіко Мадрид", "Жирону", "Рому" та "Кальярі" (17).

Голи запасних гравців Топ-5 європейських ліг у сезоні 2023-24

Не дивно бачити італійські команди близько до вершини списку. Неймовірні 19,3% голів у Серії А цього сезону (за винятком автоголів) забиті запасними гравцями, при цьому італійські команди в середньому роблять найбільше замін (4,7 на гру).

У Прем'єр-лізі цього сезону 13,8% голів (за винятком автоголів) забиті запасними гравцями, це найбільше в історії змагання і трохи вище, ніж 12,7% минулого сезону, що свідчить про те, що менеджери починають краще розуміти, як використовувати п'ять замін на гру на свою користь.

Потужність Ліверпуля не залежить лише від збільшення кількості замін використовуваних Клоппом. В середньому він робить 4,5 замін на гру в цьому сезоні у всіх змаганнях, так само, як і минулого сезону, хоча в Прем'єр-лізі цього сезону ця цифра трохи зросла з 4,3 до 4,4. У Прем'єр-лізі цього сезону лише Брайтон (128) і Бернлі (122) використали більше замін, ніж Ліверпуль (119), тоді як минулого сезону більше замін використали лише чотири команди.

У порівнянні, Манчестер Сіті цього сезону використовував найменше - лише 74 заміни. Арсенал зробив 112 замін.

Заміни у Ліверпуля не лише відіграли свою роль, але й зробили вирішальні внески. Гол Нуньєза у матчі з Форестом був самий пізній переможним голом Ліверпуля в історії Прем'єр-ліги (98 хвилин, 37 секунд), і це вже третій раз, коли "червоні" забили переможний гол у додатковий час у цьому сезоні. На попередні два випадки автором голу також був запасний (Нуньєз проти Ньюкасла, Гарві Елліот проти Крістал Пелас).

Відмінність між першим і другим таймами у виступах Ліверпуля у Прем'єр-лізі цього сезону була дуже виразною і знову показує, наскільки важливі зміни Клоппа.

На перерву вони переважали лише в дев'яти з 27 матчів, менше, ніж навіть Брайтон (11) і Вест Хем (10), тоді як у 14 випадках були в нічиєї. Лише Евертон (16), Крістал Пелас, Ноттінгем Форест і Челсі (усі по 15) були у нічиєї у першому таймі частіше. Арсенал (30), Астон Вілла (29), Манчестер Сіті (25) і Ньюкасл Юнайтед (24) всі забили більше, ніж їхні 22 голи у першому таймі.

Проте, у другому таймі вони випереджали супротивників у 20 з 27 матчів, принаймні на два голи більше, ніж будь-яка інша команда. Вони також забили принаймні на чотири голи більше у другому таймі (42), ніж будь-яка інша команда.

У всіх змаганнях між ними і іншими лідерами відкривається досить велика різниця, оскільки Ліверпуль також добре використовував запасних гравців у кубкових матчах. Їхні 44 голи від запасних гравців загалом на 15 більше, ніж наступні найкращі великі п'ять європейських ліг (Атлетіко Мадрид - 29).

Це вже драматичне поліпшення порівняно з минулим сезоном, коли Ліверпуль мав лише 24 голи від запасних гравців у всіх змаганнях.

Якщо говорити тільки про голи, забиті запасними гравцями в усіх змаганнях командами у п'ять найкращих європейських ліг, Ліверпуль забив 21 гол, що принаймні на шість більше, ніж будь-яка інша команда.