Tribuna/Легка атлетика/Блоги/Стара Школа/Головні претенденти на медалі для України на Олімпійських іграх у Парижі

Головні претенденти на медалі для України на Олімпійських іграх у Парижі

Блог — Стара Школа
Автор — Valentyn Shulepa
30 червня, 01:19
2

392 дні залишилося до початку XXXIII Олімпійських ігор у Парижі. Загалом це вже 3 раз коли столиця Франції приймає у себе Олімпійські ігри, за цим показником вона зрівнялася з Лондоном (якщо не брати до уваги скасовані XIII Олімпійські ігри у 1944 році).

На остатніх Олімпійських іграх у Парижі (на момент церемонії відкриття буде 100 років), не було представників з України, але в новітній історії у 2024 році наша збірна підходить у досить сильному складі. Давайте я розкажу Вам на мою думку головних претендентів на медалі для України.

Отже, розпочнемо з тих хто вже виборов для себе ліцензію.

Михайло Романчук (Плавання)

Звичайно, без Михайла не міг відбутися цей рейтинг. Уродженець Рівного показав на Олімпіаді-2020, що може боротися за найвищі результати, здобувши срібну та бронзову медаль на дистанції 1500 та 800 метрів вільним стилем відповідно. Цього року Михайло один із перших здобув 3 ліцензії з плавання 400, 800 та 1500 метрів вільним стилем, до речі, він вперше буде виступати на Олімпіаді на дистанції 400 метрів.

Олена Костевич (Стрільба. Пневматичний пістолет 10 м)

Ще одна спортсменка, яка вже має ліцензію на олімпіаду. Олена досвідчений спортсмен, Олімпіада в Парижі вже буде для неї шостою у кар’єрі. Цього року має досить непогані результати виграла срібло на етапі Кубка світу в азербайджанському Баку, бронзу в кульовій стрільбі та золото у складі жіночої команди на Європейських іграх-2023. Вважаю, що Олена зможе якнайкраще підготуватися до Олімпіаді і на досвіді здобути декілька медалей для нашої країни.

Олександр Хижняк (Бокс)

«Полтавський танк» перший український боксер який отримав ліцензію на Олімпіаду-2024. Срібний призер минулої Олімпіади, зараз змагається на Європейських іграх де пробився до півфіналу в вазі до 80 кг. На Олімпіаді-2020 в Токіо "Полтавський танк" здобув срібло. Після цього він отримав пропозицію перебратись на профі-ринг, однак вирішив залишитись в аматорах ще на один олімпійський цикл, аби привезти в Україну золоту нагороду, що ж будемо вболівати за золото.

Ольга Харлан (Фехтування)

Ольга Харлан - українська фехтувальниця на шаблях, олімпійська чемпіонка 2008 року та бронзова призерка Олімпійських ігор 2012 та 2016 років. Ольга одна з найтитулованіших спортсменок України. Цього сезону наша фехтувальниця здобула вперше у кар’єрі в індивідуальному заліку золото Європейських ігор. На мою думку, Ольга Харлан зможе підкорити у Парижі подіум у особистому заліку.

Дар’я Білодід (Дзюдо)

Дар’я одна з молодих учасниць нашої збірної, але вже бронзова призерка Олімпійських ігор 2020 року. Цього сезону наша спортсменка виступаючи у новій ваговій категорії до 57 кг, здобула бронзу на Грендслемі в Парижі, але отримала дискваліфікацію за заборонений прийом у півфіналі. Поки, що Дар’я немає ліцензії, ми не сумніваюся, що вона її отримає, але ліцензії може не вистачити, так як Федерація дзюдо України прийняла рішення про бойкот чемпіонату світу з дзюдо, де виступатимуть росіяни та білоруси. Якщо нічого не зміниться дзюдоїсти нашої країни можуть взагалі не поїхати на Олімпіаду, але будемо надіятися на краще.

Олена Старікова (Велотрек)

Олена Старікова розпочала дуже вдало цей сезон, вперше в сезоні стала переможницею етапу Ліги чемпіонів. Це сталося в четвертому раунді чемпіонату, що відбувся у столиці Великої Британії Лондоні, також здобула перемогу на міжнародних трекових змаганнях у місті Генті, Бельгія. Вона виборола золото у спринті. Враховуючи досвід на Олімпійських Іграх у Токіо в індивідуальному жіночому спринті фінішувала другою, Олена може здобути перемогу на майбутній Олімпіаді.

Марина Бех-Романчук (Легка атлетика)

Одна з найяскравіших і найвпізнаваніших легкоатлеток України. Марина немає вдалих виступів на Олімпіадах, але враховуючи технічно складний вид який вона виконує, це не дивно, конкуренція велика. Після Олімпіади в Токіо, Марина вирішила спробувати свої сили у потрійному стрибку, на початку не дуже вдало, але цього сезону 5 у рейтингу, а також здобула своє перше золото на Європейських іграх-2023. Вболіваємо за Марину, щоб вона змогла здобути дві ліцензії та поїхати на Олімпіаду в Париж і показати свої вміння.

Ярослава Магучіх (Легка атлетика)

Молода українська легкоатлетка, що спеціалізується на стрибках у висоту, бронзова призерка літніх Олімпійських ігор 2020 року. Цього сезону Ярослава виграла четвертий поспіль старт один з яких Європейська ліга. На даний момент знаходиться 2 у рейтингу цього сезону з результатом 2,01, хоча ми всі знаєм, що Магучіх повторила рекорд України 2,05, а тому очікуємо на побиття цього рекорду саме на Олімпіаді у Парижі.

Людмила Лузан (Веслувальниця-каноїстка)

Уродженка Івано-Франківщини срібна та бронзова призерка Олімпійських ігор 2020 року, чемпіонка світу, дворазова чемпіонка Європи Людмила Лузан, претендентка на подіум у Парижі, як самостійно так і в парі. Цього сезону змінила партнера і здобула "золото" на дистанції 500 метрів у каное-двійці в парі з Валерією Теретою. Додатково у каное-одиночці посіла перше місце на 500 метрів та друге місце на 200 метрів. Будемо вболівати за Людмилу, а також за Валерію.

Михайло Кохан (Легка атлетика)

Мабуть досить не очікувано, що Михайло опинився у цьому рейтингу, але на мою особисту думку посівши 4 місце на Олімпіаді-2020 у 20 років, досить не поганий результат. Михайло цього сезону тільки починає свою підготовку, але вже посів другу сходинку на Європейських іграх у Польщі. Враховуючи вік його потенційних суперників у Михайла все попереду, бажаємо отримати ліцензію і здобути медаль Олімпіади.

Хотів би на цьому закінчити, але не відмітити прогрес молодого легкоатлета не можна. Владислав Шепелєв спеціалізується у стрибках в довжину та потрійному стрибку. Цього сезону показав дуже хороший старт у потрійному стрибку здобувши бронзову медаль на Європейських іграх. Давно представників України у потрійному стрибку серед чоловіків не було на Олімпійських іграх, особисто я буду слідкувати і вболівати за Владислава.

Підсумовуючи, ми маємо досить непогані шанси на золоті медалі, а ще більше на подіум. До цього списку не увійшли багато супер спортсменів України котрі вже навіть отримала ліцензії, але цей мій особистий топ.

Слідкуємо і вболіваємо за всіх наших спортсменів! Перемоги, Слава Україні!