Tribuna/Гімнастика/Блоги/Український спорт I Олімпіада/Радівілов зі сльозами на очах виграв свою першу за 3 роки нагороду ЧС. Навесні він втратив бабусю та дідуся в Маріуполі

Сьогодні український чемпіон святкує свій день народження.

6 листопада 2022, 18:49
1

30-річний Ігор Радівілов виграв єдину нагороду для збірної України зі спортивної гімнастики на чемпіонаті світу-2022. Він став третім у фіналі на опорному стрибку, отримавши за свій виступ високі 14.733 бали. Ігор поступився лише двом спортсменам: Артуру Давтяну з Вірменії (15,0502) та Карлосу Едріель Поквізу з Філіппін (14,950).

Після другого стрибка на очах українця можна було побачити сльози.

«Ця медаль дуже важлива для України, через війну і проблеми, які ми мали з підготовкою. Ця медаль допоможе підштовхнути мене до наступного ЧС та Олімпіади, і, можливо, у мене буде ще одна медаль», – сказав спортсмен.

***

Цей сезон – найважчий у кар'єрі Радівілова. Постійні зміни тренувальних баз через війну та нестабільна ситуація в збірній.

Проте важливіше згадати про те, що мала батьківщина одного з лідерів світової гімнастики – місто Маріуполь. Саме там Радівілов почав займатися гімнастикою у віці 5 років, а у 2012 році він став першим призером Олімпійських ігор, який народився у незалежній Україні.

Ігор вже давно тренується та будує своє життя у Києві, але повертався додому в кожну відпустку, щоб відпочити на узбережжі Азовського моря та навідати рідних.

У квітні Ангеліна Радівілова (дружина Ігоря) повідомила, що бабуся та дідусь її чоловіка померли в оточеному Маріуполі. Після цього всі свої виступи українець присвячує рідним. Спочатку для трагічно загиблих бабусі та дідуся він виграв медаль чемпіонату Європи, а тепер – і чемпіонату світу. До речі, першу з 2019 року.