Tribuna/Футбол/Блоги/Динамо-Онлайн/Шовковський наздогнав Лобановського за перемогами на старті кар'єри в «Динамо»: ми склали топ-10

Потужний початок кар'єри тренера.

Автор — Tymur Koval
2 березня, 22:05
33

Минулої осені, після відходу Мірчі Луческу, виконувачем обовʼязків головного тренера «Динамо» став Олександр Шовковський. Після чотирьох поспіль перемог керівництво киян позбавило колишнього голкіпера приставки в. о. і 49-річний СаШо офіційно був представлений як головний тренер столичного клубу.

З того моменту, вже у другій половині сезону, кияни провели два матчі під керівництвом Шовковського та збільшили свою серію перемог до 6 поспіль. Лише два тренери в історії «Динамо» за часів незалежності здобували більше перемог поспіль на початку своєї кар'єри:

Також ми прослідкували дещо наперед, щоб побачити, хто з тренерів «Динамо» показав найкращий результат на довшій дистанції – в перших 10 матчах. Адже можна раз зіграти внічию на початку серії, а потім показати стабільно високий результат. І таким чином визначили топ-10, яку, скоріше за все, цього сезону суттєво змінить Шовковський.

Чи зможе повторити ідеальний результат Йожефа Сабо?

Декілька найцікавіших моментів з серій нових головних тренерів «Динамо».

Шовковський – лише 4-й тренер «Динамо» з 6 перемогами на старті

Наразі серія нинішнього коуча киян складається з 6 перемог поспіль. Він ділить 3-4 позиції з періодом Валерія Лобановського (6), другий – Валерій Газзаєв (7), а абсолютний рекордсмен з 10 перемогами Йожеф Сабо (2004-05).

Шовковському достатньо здобути перемоги у наступному матчі, аби обійти Лобановського та вийти на друге місце.

15 очок у 5 матчах – найкращий початок з часів Сьоміна

Жодному з попередніх 5 тренерів киян до Шовковського не вдавалося виграти навіть і чотирьох поспіль перших матчів. Найближчим до цього був Олег Блохін, але його серію з 3 матчів перервала нічия з «Порту» (0:0).

Цікаво, що у Сергія Реброва, який має найкращий показник середньої кількості очок за матч (2,20) за останні 15 років, початок на чолі «Динамо» задався відносно не дуже – 4 очки у 3 матчах, хоча потім були 4 перемоги поспіль.

Луческу ж втратив залікові пункти вже у третій грі проти «Десни» (0:0), а Хацкевичу та Михайличенку взагалі не вдалося стартувати з перемог.

Шести перемог поспіль взагалі не було з часів Лобановського.

Рекордні 10 перемог поспіль Сабо у 2004-му

Обидва рейтинги зі 100% показниками очолює Сабо, а саме його період роботи у «Динамо» у 2004-05 роках.

Уродженець Ужгорода прийняв команду у серпні 2004-го після відставки Михайличенка та видав феноменальну серію у 10 перемог, серед яких були й два тріумфи у груповому етапі ЛЧ проти «Роми» (3:0) та «Баєра» (4:2). Тоді за місце у воротах якраз боролися та грали по черзі Шовковський і Віталій Рева, а попереду виступав Максим Шацьких.

Перервати переможну ходу столичної команди на чолі з Сабо зміг лише «Реал» на власному полі – 1:0.

Як починав Лобановський

Легендарний Метр втретє очолив «Динамо» вже за часів незалежності – у 1997-му – і набрав 18 очок за 6 матчів. Потім послідувала поразка від тернопільської «Ниви» (0:1) та ще 3 поспіль перемоги.

Лобановський разом з Сабо та Газзаєвим йде у топ-5 обох рейтингів. З Валерієм Васильовичем кияни видали серію з 6 перемог поспіль та 27/30 очок.

Неймовірні 24 матчі без поразок Демʼяненка

Якщо брати до уваги кількість набраних очок у стартові 10 ігор, то Анатолій Демʼяненко ділить 2-3 сходинку з Газзаєвим. До того ж і перша втрата очок сталася вже у 4-му матчі проти «Металіста» (2:2).

Але тут цікаве інше – Демʼяненко, який очолив киян у серпні, вперше втратив очки лише у квітні! З ним «Динамо» за 24 матчі здобуло 22 (!) перемоги, а перша поразка сталася у грі з «Дніпром» (0:2).

Перспективи Шовковського з оглядом на найближчі матчі

Для побиття рекорду Сабо Шовковському необхідно здобути максимум очок у наступних 5 матчах. Чисто теоретично – це можливо. Суперники «Динамо»: «Верес», «Зоря», «Ворскла», ЛНЗ та «Олександрія». Календар «Динамо» – тут.