Tribuna/Футбол/Блоги/Динамо-Онлайн/Ярмоленко знову в УПЛ після 2179 днів паузи – заробив червону для воротаря, побачив привози Біловара та дебютне пряме вилучення Попова

А «Динамо» перемогло «Минай» у яскравому стартовому матчі сезону.

30 липня, 21:40
15

«Динамо» у яскравому протистоянні здобуло вольову перемогу над «Минаєм» у 1-му турі УПЛ сезону 2023/24 – 4:1.

Разом з тим відбулася одна з найочікуваніших подій ігрового вікенду – Андрій Ярмоленко повернувся в український чемпіонат та провів свій перший офіційний матч після вояжів у дортмундську «Боруссію», «Вест Гем» та «Аль-Айн».

🔹 востаннє Ярмоленко грав в УПЛ 6 років тому – 11 серпня 2017-го проти «Зірки», коли його дубль допоміг здобути перемогу 3:0;

🔹 з моменту останнього матчу Андрія в УПЛ пройшло 2179 днів;

🔹 зі складу на ту зустріч у команді залишилися лише Сергій Сидорчук, Віталій Буяльський, Георгій Бущан, Володимир Шепелєв, Микола Шапаренко та Денис Гармаш (досі у клубі, але на збори не їздив);

🔹 загалом остання гра вінгера за «Динамо» була у символічну дату – у День Незалежності України (24 серпня) 2017-го проти «Марітіму» у кваліфікації Ліги Європи, тоді він у статусі капітана оформив асист, а кияни перемогли 3:1 та вийшли у групу;

🔹 сьогодні Ярмоленко провів свій 341-й матч за клуб та 228-й в УПЛ.

Повернення результативними діями у відведені 75 хвилин відсвяткувати не вдалося – таким чином ювілейний 100-й гол в УПЛ та гонитва за рекордом чи то Максима Шацького, чи то Сергія Реброва відкладається на пізніше (зараз 99 проти 123-124).

Проте Андрія став свідком справжнього видовища на футбольному полі.

***

Матч розпочався з привозу Крістіана Біловара та диво-голу Віталія Вітенчука. Центрбек киян двічі за хвилину відзначився незрозумілими діями, а у цьому епізоді віддав вкрай погану передачу:

Ярмоленко сходу став найактивнішим гравцем на полі, взявши на себе ініціативу: пробивав, прострілював, знаходив забігання Олександра Тимчика у карному, виконував стандарти, навіть відпрацьовував у захисті.

Втім, участь у перших двох голах камбеку не брав – Владислав Ванат зробив дубль, забивши спочатку після помилки Володимира Одарюка, а потім з паса Віталія Буяльського.

Президенту клубу Ігорю Суркісу такий розвиток подій наче сподобався:

Однак «Динамо» й декількох хвилин не протрималося без проблем – на 32-й максимально необов’язкову пряму червону картку отримав Денис Попов.

За даними Transfermarkt, для нього це друге видалення у кар‘єрі та тільки перше пряме.

***

У другому таймі склади вирівнялися – Ярмоленко заробив червону для голкіпера «Миная» Олександра Бандури, який невдало зіграв на виході.

Щоправда, спокійніше не стало. Причина – регулярні провали в обороні та чергові індивідуальні помилки Біловара зокрема. Тут, наприклад, ніхто не накрив Олега Вишневського при навісі:

Кияни попри це таки змогли довести гру до переможного результату – активність в останні хвилини привела до пенальті за фол на Владиславі Дубінчаку. Удар реалізував Буяльський:

Крапку та остаточний рахунок 4:1 встановив Олександр Караваєв, хоча впевненим для команди цей старт нової кампанії складно назвати.

***

«Динамо» ж вперше в історії пропустило від «Миная» в УПЛ, але продовжило домінування над суперником в очних зустрічах:

🔹 всього 9 перемог у 9 матчах із загальним рахунком 23:2;

🔹 7 перемог у 7 матчах в УПЛ із загальним рахунком 18:1;

🔹 4 перемоги у 4 домашніх матчах із загальним рахунком 11:1;

У «Миная», до слова, перервалася рекордна безпрограшна серія з 4 ігор поспіль – 3 перемоги та одна нічия у заключних турах минулого сезону.