Tribuna/Футбол/Блоги/Динамо-Онлайн/Історія дебюту Ярмоленка в «Динамо»: не з першого разу потрапив до київського клубу, отримав прізвисько «Хлопчик зі 130-го кілометра» та забив у першому матчі

Тепер Андрій знову у футболці біло-синіх 🤍💙

4 лютого 2023, 09:19

27 червня Андрій Ярмоленко підписав контракт із «Динамо» і почав знову виступати за київський клуб після шестирічної перерви. Він уже встиг зіграти 9 ігор за киян, забити 4 голи й віддати 1 асист. Проте, наразі у футболіста травма і він переніс операцію на коліні та пропустить близько 4 місяців. Давайте згадаємо історію дебюту Ярмоленка в київському клубі.

У футбольній академії «Динамо» Ярмоленко закріпився не одразу. В 13 років вихованець чернігівського футболу перейшов до школи «Динамо», однак не витримав конкуренції та за рік поїхав додому. Через три роки Ярмоленка знову покликали до київського клубу, де він згодом почав грати за другу команду біло-синіх.

У своєму першому сезоні за «Динамо-2», під керівництвом Юрія Калітвінцева та Геннадія Литовченка, нападник забив чотири м'ячі в 15 матчах, за другу частину сезону. Тодішній наставник команди Анатолій Дем'яненко на одній із пресконференцій сказав:

«Мені нещодавно повідомили, що за 130 кілометрів під Києвом наші селекціонери знайшли хлопчика, якого фахівці вже зараз називають другим Шевченком». Відтоді Андрій отримав прізвисько «Хлопчик зі 130-го кілометра».

Проте під керівництвом Дем'яненка Андрій так і не дебютував у основній команді. Лише 11 травня 2008 року в останньому домашньому матчі сезону 2007/2008 проти «Ворскли» новий наставник команди Юрій Сьомін випустив 18-річного гравця на поле за 8 хвилин до фінального свистка за рахунку 1:1. Ярмоленку вдалося забити переможний м'яч у ворота суперників і принести перемогу своїй команді.

Але потім, після дебюту знову грав за другу команду, стабільне місце в основному складі Ярмоленко отримав із приходом до команди Валерія Газзаєва в травні 2009 року. Для цього Андрію довелося змінити амплуа. У тактичних схемах тренера Ярмоленку відводилося місце лівого атакувального півзахисника.

Після того, як пішов Валерій Газзаєв, Ярмоленко залишився гравцем стартового складу й за Олега Лужного, й за часів другої каденції Юрія Сьоміна, потім був лідером «Динамо» Блохіна та Реброва.

Історія Андрія Ярмоленка в «Динамо». Відео – тут.

Загалом у період з 2007 по 2017 рік Ярмоленко зіграв за Динамо 340 матчів, забив 137 голів та віддав 90 результативних передач.

28 серпня 2017 року Ярмоленко перейшов до дортмундської «Боруссії» за 25 млн євро, започаткувавши свій закордонний етап кар'єри. Але тепер Андрій близький до того, щоб знову одягнути футболку «Динамо».