Tribuna/Баскетбол/Блоги/На уровне и под эгидой/Син Багатскіса вибухнув за молодіжку Латвії проти Албанії – за 20 хвилин набрав 40+ та закинув більше «трійок», ніж вся команда суперників
Відео

Але це, на жаль, не допомогло його збірній вийти у плей-оф.

13 липня, 13:30
3

Молодіжна збірна Латвії на Євробаскеті U20 у Дивізіоні Б була потенційним суперником збірної України у чвертьфіналі, але взагалі не змогла вийти з групи на турнірі.

Головна зірка цієї латвійської команди – Фредс Багатскіс, який є сином того самого Айнарса Багаткіса – колишнього головного тренера «Будівельника», «Київ-Баскета» та збірної України.

У останньому матчі групового етапу, в якому Латвія впевнено перемогла Албанію з рахунком 99:57, Багаткіс видав просто геніальний перформанс.

За трохи менше, ніж 20 хвилин, він набрав 41 очко, зробив 2 підбирання, асист, 2 перехоплення та блок-шот.

Фредс Багатскіс реалізував 12/17 з гри, зокрема 7/8 штрафних та, увага, 10/14 триочкових, що більше, ніж вся збірна Албанії (6) та усі інші гравці латвійської збірної разом (6).

Латвія посіла третє місце в групі D, здобувши дві перемоги (90:66 проти Фінляндії та 99:57 проти Албанії) та двічі поступившись суперникам, які у підсумку і вийшли до плей-оф (85:96 проти Нідерландів та 57:65 проти Швейцарії).

Багаткіс на груповому етапі феєрив у матчах, де Латвія перемагала, та показував погану гру в тих, які його збірна програла. Проти Нідерландів, наприклад, дав 8 очок із рейтингом ефективності «-4», 3/16 з гри, де 1/10 триочкові. А проти Швейцарії – 6 очок та 2/11 з-за триочкової лінії.

Зате накидав 29 очок фінам, реалізувавши 8/13 «трійок» та гучно закрив груповий етап перформансом проти Албанії.

Сезон-2022/23 Фредс провів у NCAA в університеті Джорджия Тек.