Tribuna/Баскетбол/Блоги/Rim Protection/🏆 Німеччина – новий чемпіон світу з баскетболу! Виграли вперше в історії, дотиснувши сербів у драматичному фіналі

Відтепер Денніс Шрьодер – легенда.

Блог — Rim Protection
10 вересня, 20:46
6

Попри усі сподівання на зірок НБА, які приїхали на чемпіонат світу-2023 у складі збірних США та Канади, головний матч турніру вийшов винятково європейським – Німеччина у яскравому фіналі здолала Сербію із рахунком 83:77 та вперше у своїй історії стала чемпіоном світу з баскетболу.

Ба більше, німці взагалі вперше грали у фіналі ЧС – праймовий Дірк Новіцкі діставався лише поєдинка за бронзові нагороди. І стали четвертою командою в історії, яка за таких умов зуміла одразу ж здобути золоті нагороди (раніше це робила Аргентина на першому ЧС в історії, збірна СРСР та збірна Іспанії – усі інші команди, які вигравали ЧС, спершу хоча б раз у фіналах програвали).

Хоча без зірок НБА не обійшлося і тут – Денніс Шрьодер зробив усе, що від нього залежало, щоб привести команду до історичного золота – 28 очок (9/17 з гри), 2 підбирання та 2 асисти у фіналі.

Шрьодер став найрезультативнішим гравцем останнього матчу турніру і закинув надважливий кидок у клатчі, який, фактично, і зняв всі питання щодо того, хто буде переможцем.

🔹 У підсумку захисник збірної Німеччини та новачок «Торонто» був визнаний MVP чемпіонату світу-2023.

Але Шрьодер, для якого було дуже важливо знову якісно зіграти за збірну після абсолютно ганебного перформансу у чвертьфіналі (0/8 з-за дуги проти Латвії) та півфіналу зі США, де він був далеко не головною зіркою Німеччини, не єдиний герой цього фіналу.

🔹 MVP саме фінального матчу став інший НБА-шник – Франц Вагнер. Проти Сербії він відзначився 19 очками, 7 підбираннями, 2 асистами та 3 перехопленнями.

Допоміг і Йоханнес Фойгтманн, який став найефективнішим – 12 очок, 8 підбирань, 3 асисти та блок-шот.

🔹 Найбільше для перемоги на цьому чемпіонаті світу Німеччина зробила у третій чверті, яку виграла із рахунком 22:10, змусивши сербів видати свою майже найгіршу 10-хвилинку в історії ЧС. Гірше серби грали лише в останній чверті матчу проти Бразилії на ЧС-2014, тоді вони набрали 9 очок.

🔹 Для Сербії (саме для Сербії, якщо не брати до уваги спадок Югославії) цей фінал був другим в історії. Перший вона також програла – у 2014-му суперзірковій збірній США.

🔹 Це чемпіонство стало для Німеччини другою перемогою на великих міжнародних турнірах. До сьогодні найкращим результатом німців була перемога на Євробаскеті в 1993 році – під керівництвом Светіслава Пешича, який програв фінал цього ЧС у якості головного тренера збірної Сербії.

На чемпіонаті світу найкращим результатом була бронза у 2002-му – тепер є ще й золото 2023-го.

Емоції головного тренера німців Гордона Херберта після фінальної сирени чудово описують важливість цієї події:

🔹 І найцікавіше – Німеччина так і залишилася непереможною на цьому чемпіонаті світу. Німці виграли усі 8 матчів, здолавши на шляху до заповітного золота і Словенію Луки Дончича, і сенсаційну Латвію, і зіркову США, і чи не найстабільнішу збірну турніру – збірну Сербії у фіналі.