none
Tribuna/Баскетбол/Блоги/Rim Protection/Шей Гілджес-Алексклатчер! Лідер Канади філігранно розібрався у важливий момент та витягнув свою збірну в плей-оф ЧС
Відео

Шок дня: у клатчі закинув навіть Діллон Брукс 😱

Блог — Rim Protection
3 вересня, 19:45

Збірні Канади та Іспанії очним протистоянням закривали другий груповий етап ЧС-2023. У матчі вирішувалася доля останнього вакантного місця у плей-оф, причому без будь-яких закруток, а із максимально простим правилом – хто переміг, той і пройшов далі.

Іспанці були лідерами протягом більшої частини матчу, а останню чверть розпочинали із перевагою в рахунку «+12».

Але канадці зуміли відігратися, затягнути чинних чемпіонів світу та Європи у клатч, де і довели матч до перемоги і стали восьмими чвертьфіналістами чемпіонату світу-2023. Підсумковий рахунок матчу – 88:85.

Головним героєм Канади, безумовно, став Шей Гілджес-Александер, який і розпочав своєрідний камбек своєї команди на останніх хвилинах. Розхитав суперника та закинув надважливий кидок.

Гілджес-Александер завершив матч із 30 очками (7/12 з гри, 14/16 штрафних), 4 підбираннями, 7 асистами та 3 перехопленнями.

Та чи не найбільший шок дня – триочковий у клатчі закинув навіть Діллон Брукс, який взагалі став другим найкращий після Шея – 22 очки, 5 підбирань, 2 асисти, 3/3 триочкових кидків. На контрасті із матчем проти Бразилії – просто таки елітний перформанс.

Канада у чвертьфіналі зіграє проти збірної Словенії Луки Дончича, яка 3 вересня зазнала своєї першої поразки на турнірі, поступившись Німеччині.