10 видів спорту, у які, виявляється, грають в Україні

Футнет, мотобол, сквош та інші – в підбірці блогу «Про все крім футболу» на конкурс «Лучший блогер Украины».

1. Бейсбол

Про бейсбол в Україні знають переважно із американських фільмів середини 90-х років. Цей вид спорту мегапопулярний за океаном. Бейсбол – вид спорту №1 у США. Гравці – кумири мільйонів дітей і мають мільйонні контракти. Дістати квиток на омріяний матч – справжнє свято. Фінальні поєдинки Світової серії відвідує понад 40 тисяч людей.

А от в Україні бейсбол немає стільки прихильників. Зараз у чемпіонаті України виступають 12 команд. Столицею українського бейсболу можна вважати місто Кропивницький. На матчі українського чемпіонату ходить від сили 200 чоловік. Але і в нас є свої здобутки. У 2016 році молодіжна збірна України перемогла на чемпіонаті Європи. Правила бейсболу не дуже прості, можливо тому і прихильників у цього виду спорту не так багато. Пітчер, кетчер, хоум-ран – для українців просто таки незрозумілі слова. Та й і висидіти на стадіоні 4-5 годин (саме стільки в середньому йде бейсбольний поєдинок) не так і просто.

baseball

2. Американський футбол

Ще один вид спорту, який захмарно популярний за океаном. Історія виникнення американського футболу в Україні схожа до бейсболу. Про цей вид спорту також всі дізнались із американських фільмів, от і з’явились ентузіасти, які розповсюдили його в Україні. Зараз в Україні існує понад 20 команд. Відвідуваність стадіонів невелика – 100-200 чоловік. Для порівняння у фіналі Національної футбольної Ліги, який називається Супербоул, цього року зібралось 70 тисяч глядачів. Тим не менше, цей вид спорту розвивається. Так, львівську команду тренує американець, який не тільки по книжках знає всі тонкощі американського футболу. Як і в бейсболі, розібратися з правилами американського футболу не дуже просто. Проблема популярності цього виду спорту також і у часі. 3,5 – 4 години перегляду матчів на стадіоні із постійними паузами не дуже захоплює українських уболівальників.

American football

3. Водне поло

Водне поло трохи більш популярний вид спорту в Україні. Хоча це все відносно, якщо порівняти із Сербією, Чорногорією, Хорватією, Італією чи Австралією. Водне поло найбільш популярне у Львові, Харкові та Маріуполі. Представники саме цих міст перемогли майже в усіх чемпіонатах України. Зараз в українському водному поло проходить протистояння львівського і харківського клубів. В Україну час від часу, навіть, запрошують легіонерів із інших країн. Деякі матчі чемпіонату транслюють у прямому ефірі в інтернеті та на локальних каналах. За чемпіонатом України з водного поло потрібно стежити навіть через те, що деколи тут є дуже навіть цікаві новинки. Наприклад, нещодавно матч між лідерами чемпіонату завершився перемогою однієї із команд у один гол, але після скарги у федерацію, було вирішено через місяць переграти останню хвилину матчу. А ще однією із причин слідкувати за ватерполо є його динамічність і швидкоплинність. Матч триває всього 4 періоди по 8 хвилин. А голи можна побачити не менш красиві, ніж у футболі.

water polo

4. Флорбол

Про такий вид спорту ви могли нічого і не чути. Флорбол – це різновид хокею в залі, у якому потрібно ключкою забити м’яч у ворота. Гра відбувається на звичайному паркетному покритті, а розміри майданчика – 20 на 40 метрів. Грають, як і у хокеї, три періоди по 20 хвилин. Завдання кожної із команд, що складається із 5 польових гравців та воротаря, забити м’яч ключкою у ворота. Цікаво, що у флорболі можна грати й ногами. Найпопулярнішим цей вид спорту є в Скандинавії. Швеція і Фінляндія перемагали на всіх чемпіонатах світу. Україні до цього поки далеко, але деякі кроки ми вже робимо. У вищій лізі чемпіонату України виступає 7 команд, переважно із західного регіону. Є також жіночі і дитячі чемпіонати України. А літній турнір у Львові збирає понад 50 команд усіх вікових категорій, в тому числі в Україну приїжджають команди і з Швеції та Фінляндії.

floorball

5. Бенді

Ще один різновид хокею, який дуже популярний у Скандинавії і Росії. Бенді або хокей з м’ячем – це такий собі футбол на льоду або хокей на футбольному стадіоні. Грають тут, як і у футболі, 11 на 11 на великому футбольному полі, яке залите льодом. Завдання гравців ключкою закинути м’яч у ворота. Як розумієте, такий вид спорту складно провести в організаційному плані, адже потрібно заливати льодом ціле поле або мати спеціалізовані великі льодові арени. Тому й в Україні у вищій лізі грає лише 4 команди. З цих хлопців зібрали кістяк збірної, яка нещодавно виступала на чемпіонаті світу. А гегемонами цього виду спорту у світі є Швеція та Росія, які традиційно з року в рік зустрічаються у фіналі світової першості.

bandy

20 автоголов в одном матче: самая позорная игра в истории хоккея с мячом

6. Хокей на траві

Що тільки люди не видумують, але у своїй популярності жоден вид спорту не зможе потіснити хокей. Так, ще одним похідним спортом від найшвидшої гри у світі є хокей з м’ячем. Грають у нього на спеціальному полі зі штучним покриттям. Розміри поля приблизно такі ж, як і у футболі. Грають 11 на 11 гравців 4 тайми по 15 хвилин. Цей вид спорту дуже популярний у Пакистані, де вважається національною грою, також у Австралії, Німеччині, Голландії, Іспанії, Індії.

В Україні центрами хокею з м’ячем є Вінниця і Суми. Вінницька команда «Колос-Секвойя» з року в рік виступає у європейських кубках. Складність розвитку цього виду спорту полягає у специфічному покритті, на якому проводяться матчі. Таке покриття не підходить для проведення інших видів спорту, тому й потрібно мати окремі поля саме під хокей із м’ячем.

field hockey

7. Сквош

Сквош – перший вид спорту у нашому списку не командний, а особистий. Сквош схожий на теніс. Тут також є ракетка, є м’яч і є два гравці, але замість сітки, є стіна, у яку кожен гравець по черзі має влучити м’ячем так, щоб суперник не зміг відбити. Грають у сквош у спеціальних закритих приміщеннях, приблизно 10 на 7 метрів. Хто переможе у трьох сетах – перегмагає у грі, а сет триває до 11 набраних очок або до переваги у два пункти.

Сквош активно набирає обертів в Україні. Побудувати корт для сквошу не складає проблем. Майже у всіх великих містах є спортивні клуби із сквош-кортами, у яких може спробувати себе будь-який охочий. Найпопулярніший цей вид спорту у Єгипті. У першій десятці світового рейтингу аж шестеро єгиптян. Сквош має доволі непогані шанси увійти до Олімпійської програми.

squash

8. Мотобол

Мотобол – такий собі футбол на мотоциклах. Грають у мотобол на полі за розмірами як футбольне, але покриття не трав’яне, а гареве або асфальтоване. Ворота схожі на футбольні, а от м’яч набагато більший. У кожній команді грає 4 гравці і воротар. Що цікаво, в мотобол грають лише у Європі. Найпопулярніший цей вид спорту в Росії. Також грають у мотобол в Білорусі, Литві, Голандії, Німеччині, Франції. В Україні найпоширеніший мотобол у Полтавській області, де є кілька команд, а також Кам’янці-Подільському та Вознесенську. Збірна України – кількаразовий призер чемпіонатів Європи.

motoball

9. Спідвей

Ще один вид спорту, пов’язаний із мотоциклами. Спідвей – це кільцеві перегони на коротку дистанцію на спеціальній гаревій доріжці. Із спідвею є як особисті чемпіонати, так і у парах і у командах. У світі спідвей найбільш популярний у Австралії, Данії, Швеції, Польщі. В Україні на професійному рівні спідвеєм займались у Львові, Червонограді та Рівному. Але із фінансовою кризою в Україні спідвей майже пропав. У Червонограді і Рівному час від часу проводять змагання, а от Львів вже давно не бачив спідвейних мотоциклів. Українські ж спортсмени їздять у іноземних чемпіонатах.

speedway

10. Футнет

Цей вид спорту ще іноді називають тенісболом. Футнет – це симбіоз трьох видів спорту – футболу, тенісу і волейболу. У цьому виді спорту потрібно перекинути м’яч через сітку так, щоб він вдарився у поле суперника і той не зумів його переправити на протилежну частину майданчика. У футнет грають один на один, два на два, або три на три. Майданчик схожий на волейбольний, покриття також таке, яке використовується для волейболу чи футзалу. Збірна України традиційно виступає у чемпіонатах світу.

futnet

Бонус. Футдаблбол

Люди, які шукають, де проявити свої особливі здібності, придумують цілі види спорту. Так в Україні придумали футдаблбол. Цей вид спорту зародився в Києві 10 квітня 2007 року. Головна різновидність цього виду спорту від звичайного футболу в тому, що у грі одночасно грають двома м’ячами. Відповідно можуть бути синхронні атаки на одні ворота чи одночасні атаки на різні ворота, чи навіть два голи влетіти одночасно. Під час Євро-2012 відбулось кілька товариських матчів із футдаблболу, але поки що цей вид спорту не знайшов своїх прихильників і його розвиток зупинився.

Ще в Україні грають у такі види спорту, як алтимат, канополо, корфбол.

bloger

10 будущих украинских звезд

Как отжигают пользователи в рамках конкурса «Лучший блогер Украины»

Этот пост опубликован в блоге на Tribuna.com. Присоединяйтесь к крупнейшему сообществу спортивных болельщиков!
Другие посты блога
Про все крім футболу
+39
Популярные комментарии
Денис Мандзюк
+4
не знаю, чи байка, чи правда, але чув таку історію. львівські хлопці вже кілька років грають в американський футбол, тренуються регулярно. а тут приїхали на Яворівський полігон реальні вояки з США. ну наші взяли і запропонували їм зіграти товариський матч. вояки - далеко не професіонали, без підготовки, без тренувань, але правила знають, то чому б і ні. словом, закінчилося все тим, що рознесли америкоси наших з ганебним рахунком.
Ігор87
+3
Мотобол то поширений у Полтавській області, але більше виживає. Стадіон під Полтавою майже знищено (село Мачухи здається, не памятаю точно). Цікава підбірка, дякую автору.
Hawkins
+3
Хотел как-нибудь сходить на американский футбол. Для расширения кругозора, так сказать. Прочитав здесь сколько длится матч, что-то засомневался. :)
Написать комментарий 28 комментариев
Loading...
Реклама 18+