Tribuna/Футбол/Блоги/about-football/Гольова феєрія в Харкові

Гольова феєрія в Харкові

Цього сезону ФК “Маріуполь” свої домашні матчі проводить за межами рідного міста. Лише поєдинок дев’ятнадцятого туру з “Минаєм” приазовська команда провела на своєму стадіоні, але газон виявився не готовим до таких навантажень.

Блог — about-football
Автор — Volodymyr Tsekhovskyi
3 апреля 2021, 18:14

Цього сезону ФК “Маріуполь” свої домашні матчі проводить за межами рідного міста. Лише поєдинок дев’ятнадцятого туру з “Минаєм” приазовська команда провела на своєму стадіоні, але газон виявився не готовим до таких навантажень. Тож домашній матч в рамках двадцятого туру проти “Інгульця” маріупольці провели третього квітня в Харкові, на стадіоні “Металіст”. Для обох команд цей поєдинок мав неабияке значення, адже і “Маріуполь”, і “Інгулець” знаходились в безпосередній близькості до зони вильоту. На момент стартового свистка Віталія Романова футболісти з Петрового лише на одне очко випереджали своїх візаві. В шести весняних турах приазовці двічі зіграли внічию і чотири рази програли, різниця м’ячів 3:9. Футболісти з Петрового за цей проміжок часу двічі програли, двічі зіграли внічию і здобули дві перемоги, різниця м’ячів 4:7.

Матч розпочався з атак господарів, які на п’ятій хвилині вразили ворота петровців, але рефері зафіксував офсайд. Підопічні Остапа Маркевича заволоділи ініціативою і в середині тайму м’яч вдруге опинився в сітці воріт Артема Малиша. Відзначився Дмитро Топалов, але знову був зафіксований офсайд. “Маріуполь” постійно загострював гру на лівому фланзі, петровці надійно оборонялись і тайм йшов до свого завершення. Вже йшла друга компенсована арбітром хвилина, коли  воротар “Інгульця” збив Кулакова в межах свого штрафного майданчика. Артем Бондаренко впевнено реалізував пенальті. 1:0 – і команди пішли на перерву.

Маріупольці подвоїли рахунок на першій хвилині другого тайму, знову відзначився Бондаренко. Здавалося що інтрига в матчі згасла, але Плахотнюк і Ілля Коваленко, який вийшов на заміну, протягом двох хвилин зрівняли рахунок. Через сім хвилин “Маріуполь” вийшов вперед, Бондаренко з пенальті оформив хет-трик. Приазовці продовжують атакувати і Стасюк після навісу від Кирюханцева забиває четвертий м’яч. До честі підопічних Сергія Лавриненко, вони не знітились і до останнього шукали можливість для взяття воріт суперника. Під завісу матчу Ілля Шевцов з пенальті зкоротив рахунок до мінімуму, але зрівняти рахунок їм не вдалося. “Маріуполь” вистояв і перервав свою тривалу безвиграшну серію.

“Маріуполь”: 31. Кудрик, 2. Биков, 4. Чоботенко, 7. Топалов,9. Мишньов, 11. Очеретько (20. Кащук,73),15. Меліченко (96. Кірюханцев,46), 21. Бондаренко (6. Чех,67), 29. Танковський (44. Сагуткін,85), 77. Кулаков, 95. Стасюк

“Інгулець”: 73. Малиш, 4. Салем Мухамед Алі, 5. Запорожець (19. Чайковський,73), 11. Бартуловіч (10. Козак,46), 23. Кучеренко, 31. Плохотюк (9. Шевцов,73), 35. Шишка, 39. Балан, 45. Щедрий (13. Коваленко,46), 90. Семенко, 99. Квасний  Попередження: Танковський (72), Чех (74), Мишньов (86), Кудрик (87), Кирюханцев (90+6) – Квасний (19), Бартуловіч (24), Семенко (59), Балан (64)  Голи: Бондаренко (45+3 пен.), Бондаренко (46), Бондаренко (60 пен.), Стасюк (67) – Плохотюк (52), Коваленко (53), Шевцов (88 пен.)

Звітний матч був п’ятим за всю історію протистояння сьогоднішніх суперників. По два матчі було зіграно в УПЛ та першій лізі, ще один – в Кубку України.

Перша ліга:  05.08.2016 “Іллічівець” – “Інгулець” 1:0  19.11.2016 “Інгулець” – “Іллічівець” 1:1

Кубок України (1/8 фіналу)  31.10.2018 “Інгулець” – “Маріуполь” 3:1

Прем’єр-Ліга:  25.10.2020 “Інгулець” – “Маріуполь” 1:1  03.04.2021 “Маріуполь” – “Інгулець” 4:3

Автори забитих м’ячів:  “Маріуполь”: Бондаренко – 4, Мишньов, Полегенько, Стасюк, Тищенко   “Інгулець”: Балан, Кобуладзе, Коваленко, Козлов, Плохотнюк, Січінава, Хучбаров, Шевцов